Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No nic. Bo jaki wplyw na temperature w domu moze miec temperatura posadzki? W Twoim swiecie "praw" fizyki takiego wplywu nie ma.

Wg Ciebie czy bys grzal w nocy, czy nie, to i tak mial bys rano 24*C. Trudno bedzie Ci obronic te teze. :)

 

Specjalnie dla ciebie....

Masz w prawym górnym rogu temperaturę wylewki....

Na sterowniku masz też godzinę, aktualną temperaturę i zadaną....

Kolejną fotkę zarobię przed 15:00 tak abyś mógł sobie porównać i dopasować do twoich teorii..

IMG_20170219_121957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pewno jakieś straty na buforze są. I trochę w rurkach, zanim znajdą się w pomieszczeniu docelowym.

Poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszt prądu do napędzania pompy obiegowej.

Jakiś % całości to wszystko jednak robi ...

 

Straty są na buforze jeśli takowy jest. Nawet jakby go nie było to i tak straty są na przesyle. Tak, ktoś mi zaraz powie, że przecież to "zostaje" w domu. System niecentralny jest bardziej precyzyjny i pozwala nam dostarczać tyle energii ile potrzebujemy na hydraulicznym systemie idealnie nie wyregulujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty są na buforze jeśli takowy jest. Nawet jakby go nie było to i tak straty są na przesyle. Tak, ktoś mi zaraz powie, że przecież to "zostaje" w domu. System niecentralny jest bardziej precyzyjny i pozwala nam dostarczać tyle energii ile potrzebujemy na hydraulicznym systemie idealnie nie wyregulujemy.

 

Masz rację. Mam centralny i za ogrzewanie płacę rocznie około 800zł. Gdybym miał niecentralny zapłaciłbym 795 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal cały. Zrozum że nie każdy ma taki dom jak twój. Mój dom ma dwie antresole, więc temperatura szybko podnosi się niemal wszędzie. Ale ty oczywiście wiesz lepiej.

 

Nie wiem lepiej...

Tak szybko się podnosi jak i opada bo co niby ma podnieść tak temperaturę wszystkiego w domu aby się utrzymała dłużej...

Przeceniacie ilości energii jaką można przepuścić przez okna i moc samego promieniowania w zimie...

Ta ilość energii wystarcza tylko na podgrzanie powietrza w danych pomieszczeniach a nie jakieś magazynowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało jest wypowiedzi że np " my to utrzymujemy w domu 22-23*"..." A w innym miejscu ten sam użytkownik pisze że w wiatrołapu w czy jakimś innym pomieszczeniu ma 20* a w sypialni 19* " bo tak lubimy"...

O ile przy kablach i niecentralnym sterowaniu taki myk jest na porządku dziennym bo wystarczy tylko tak ustawić sterowanie...

O tyle przy ogrzewaniu rurkami i centralnym układem sterującym jest co najmniej kłopotliwe i zawsze następuje częściowe przenoszenie energii z pomieszczenia do pomieszczenia a przez to i średnia temperatura w budynku będzie wyższa co bezpośrednio przekłada się na zużycie energii...

 

O widzisz, też zauważasz że na wodnym pójdzie więcej kwh niż kablami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Mam centralny i za ogrzewanie płacę rocznie około 800zł. Gdybym miał niecentralny zapłaciłbym 795 :)

 

Nie chodzi o kasę chodzi o sam fakt, rozumiesz czy nie? Nie przyczepiam się do tego że zapłacisz 5 zł mniej. Nie rozumiem tylko jak ktoś nie może zrozumieć, że decentralnie kablami wyjdzie nieco taniej jeżeli porównamy identyczne obiekty na systemie hydraulicznym a bezpośrednim kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty są na buforze jeśli takowy jest. Nawet jakby go nie było to i tak straty są na przesyle. Tak, ktoś mi zaraz powie, że przecież to "zostaje" w domu. System niecentralny jest bardziej precyzyjny i pozwala nam dostarczać tyle energii ile potrzebujemy na hydraulicznym systemie idealnie nie wyregulujemy.

 

Czy system hydrauliczny ze sterownikami strefowymi/pomieszczeniowymi i słownikami na poszczegolnych pętlach to system centralny czy niecentralny?. To samo pytanie zadałem swego czasu TB i odpowiedzi nie było, moze ty odpowiesz. Jakie są straty i ile wynoszą (w %) miedzy grzaniem kablowym z regulatorami i systemem hydraulicznycznym z takim samym systemem sterowania? Zródło ciepła to bufor grzany grzałkami w II taryfie, dla przypomnienia przy kablach tez mamy bojler cwu grzany w II taryfie. Sporo pytan, zechciej odpowiedziec chociaz na jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu gówno wiesz a się wypowiadasz.

Mam duże okna od wschodu, które najbardziej przegrzewały mi wnętrze. W zeszłym roku przykleiłem na nie folie przeciwsłoneczne (ja wiem, u kablarzy to nie do pomyślenia żeby rezygnować z takich zysków :p). Następnie słońce świeci mi w duże okna i drzwi tarasowe południowe. I tak jest do późnych godzin popołudniowych :p

Latem jest mniejszy problem, bo słońce jest wysoko i okapy skutecznie osłaniają.

 

To jest chyba jasiek ten jeden z twoich słabszych dni. Odpuść :p

 

Gdzie Ty mieszkasz że masz tyle słońca np. w styczniu czy lutym co świeci Ci od rana do późnych godzin popołudniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system hydrauliczny ze sterownikami strefowymi/pomieszczeniowymi i słownikami na poszczegolnych pętlach to system centralny czy niecentralny?. To samo pytanie zadałem swego czasu TB i odpowiedzi nie było, moze ty odpowiesz. Jakie są straty i ile wynoszą (w %) miedzy grzaniem kablowym z regulatorami i systemem hydraulicznycznym z takim samym systemem sterowania? Zródło ciepła to bufor grzany grzałkami w II taryfie, dla przypomnienia przy kablach tez mamy bojler cwu grzany w II taryfie. Sporo pytan, zechciej odpowiedziec chociaz na jedno.

 

Zrób dwa domy identyczne obok siebie i porównaj. Jeżeli jednak uważasz że system hydrauliczny jest w stanie reagować z taką samą dokładnością jak system elektryczny (kable czy chociażby grzejnik) z precyzyjnym termostatem do 0,1 C to bardzo się zdziwię. Nie mówię teraz o grzaniu w taryfach. Mówię o tym, że generalnie system hydrauliczny jest mniej precyzyjny, mniej dokładny co powoduje że "zje" więcej. Nie wspomnę też o stratach na buforach czy samym przesyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Bo jaki wplyw na temperature w domu moze miec temperatura posadzki? W Twoim swiecie "praw" fizyki takiego wplywu nie ma.

Wg Ciebie czy bys grzal w nocy, czy nie, to i tak mial bys rano 24*C. Trudno bedzie Ci obronic te teze. :)

Gdzie on napisał że temperatura posadzki nie ma wpływu na temp w danym pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie....

Masz w prawym górnym rogu temperaturę wylewki....

Na sterowniku masz też godzinę, aktualną temperaturę i zadaną....

Kolejną fotkę zarobię przed 15:00 tak abyś mógł sobie porównać i dopasować do twoich teorii..

[ATTACH=CONFIG]381869[/ATTACH]

 

Pyxis masz z jeszcze"gorącej" podłogi...

IMG_20170219_140745.jpg

Temperatura wylewki wzrosła o 1,5*..., To ma mi chałupę przegrzać...??

W wylewkę kabel wtłoczył 3,11kWh...

Tu nic nie klepie całe okienko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie on napisał że temperatura posadzki nie ma wpływu na temp w danym pomieszczeniu?

To Pyxis sobie wymyślił jak to temperatura wylewki jest gwoździem do trumny i powoduje przegrzewanie pomieszczenia jak tylko błyśnie słońce...

Temperatura podłogi jest cały czas wypadkową zadanej temperatury w pomieszczeniu i aktualnych strat energii tego pomieszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie on napisał że temperatura posadzki nie ma wpływu na temp w danym pomieszczeniu?

 

Skoro nie ma problemu z przegrzewaniem pomieszczen bez wgledu na to, czy posadzke grzeje w nocy, czy nie grzeje, to jaki z tego mozna wysnuc wniosek? :)

 

Nie panów tylko pana Julius Robert von Mayer:yes: a twierdzienie pani Noether w tym przypadku można spokojnie pominąć:)

 

A co, Joule i Helmholtz nie mieli w tym wzgledzie przemyslen? :)

 

Ja bym nie pomijal wkladu Pani Noether, bo jej dowod jest fundamentalny - zupelnie niezalezna droga wyprowadza te same wnioski. To silny postulat za poprawnoscia teorii, wiec jaskowi bedzie ja trudno obalic. A na pewno bedzie probowal, jak go znam. ;)

 

 

PS.

 

Juz stara sie udowadniac!

 

Temperatura wylewki wzrosła o 1,5*..., To ma mi chałupę przegrzać...??

W wylewkę kabel wtłoczył 3,11kWh...

Tu nic nie klepie całe okienko ...

 

Dostarczyl do chalupy 3,11kWh, ale to w jego swiecie praw fizyki nie ma znaczenia. Nic nie zmienia, nic nie wnosi. :)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma problemu z przegrzewaniem pomieszczen bez wgledu na to, czy posadzke grzeje w nocy, czy nie grzeje, to jaki z tego mozna wysnuc wniosek? :)

 

 

 

A co, Joule i Helmholtz nie mieli w tym wzgledzie przemyslen? :)

 

Ja bym nie pomijal wkladu Pani Noether, bo jej dowod jest fundamentalny - zupelnie niezalezna droga wyprowadza te same wnioski. To silny postulat za poprawnoscia teorii, wiec jaskowi bedzie ja trudno obalic. A na pewno bedzie probowal, jak go znam. ;)

 

Pyxis wiesz dlaczego mój dom się nie przegrzewa ...?

Bo nic nie wie o tych przemyśleniach i doktoratach...

I niech lepiej stoi sobie dalej w tej nieświadomości...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...