Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mentalność większości ludzi mnie dobija bo prąd jest drogi i najlepiej nie zmieniać dostawcy bo jak będzie awaria to nikt nie naprawi. Cóż debili nie sieją.

 

Czemu nikt nie naprawi? A co ma sprzedawca prądu do awarii? Od tego jest dystrybutor, bo to jemu się płaci właśnie za utrzymanie linii itp., a dystrybutora zmienić właśnie z tego powodu nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie naprawi? A co ma sprzedawca prądu do awarii? Od tego jest dystrybutor, bo to jemu się płaci właśnie za utrzymanie linii itp., a dystrybutora zmienić właśnie z tego powodu nie można.

 

Ja to wiem, ale to jeden z argumentów do nie zmieniania dostawcy prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w fazie testów. Sterowanie powietrzem było ok. Jednak komfort ciepłej podłogi kusi. Dla mnie podłoga jest ciepła jak ma 26oC. Ustawiłem temp. podłogi na 26oC w salonie i jadalni. Tam właśnie brakuje komfortu. W sypialniach gdzie są panele może być 21oC i jest ok.

 

APZ , czy przy dodatnich temp na zewnątrz też/nadal trzymasz podłogę na 26oC? Jak testy ? Czy pisałeś jaką masz histerezę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo producenci nie chwalą się - zwalają na instalatorów, którzy są gwarantami.

 

Ja kupowalem pompe u producenta i to on byl gwarantem.

 

Co roku płacisz taniej za kWh. A Duon, jak rozumiem, dopiero pierwszy rok?

I będzie drożej niż poprzedni sezon, czy pierwszy?

Tak czy inaczej to tylko świadczy o zaślepieniu, jak podnosisz argument drożejącego prądu mając w stopce namacalny dowód na własnej skórze, że prąd tanieje.

 

To nie prad tanieje, tylko ja szukam najtanszej promocyjnej oferty. Jak bym zostal u mojego obecnego sprzedawcy, to mial bym co roku ciut drozej za kWh w taniej taryfie. Po prostu wystartowalem z wysokiego poziomu cen. Obnizylem go chyba najmocniej jak moglem i nizej juz nie zejde. Jak nie trafie jakiejs promocji w stylu Duona, to trend bedzie tylko jeden. W gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konwektory od 13 lat i nie zamieniłbym na inny system może z wyjątkiem podłogówki w kuchni bo nie mam. Po 13 latach wydałem na ogrzewanie prądem około 26 tysięcy.

 

Pomijajac juz sprawe komfortu, to jak udaje Ci sie grzac akumulacyjnie w taniej taryfie za pomoca grzejniczkow? Jakie temperatury w domu? Jaki dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem pompe u producenta i to on byl gwarantem.

 

 

 

To nie prad tanieje, tylko ja szukam najtanszej promocyjnej oferty. Jak bym zostal u mojego obecnego sprzedawcy, to mial bym co roku ciut drozej za kWh w taniej taryfie. Po prostu wystartowalem z wysokiego poziomu cen. Obnizylem go chyba najmocniej jak moglem i nizej juz nie zejde. Jak nie trafie jakiejs promocji w stylu Duona, to trend bedzie tylko jeden. W gore.

 

Koszt 1 kWh w G12W dla Tauronu (dawny Enion) spadł o prawie 1 gr w stosunku do cen 2016, ja tego trendu nie widzę

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zaden argument, utrzymanie sieci i przyłaczy to domena dystrybutora niezaleznie od sprzedawcy. Sprzedawca jaki by nie był nie ma zadnego wpływu na usuwanie awarii zasilania

Oczywiście że nie jest napisałem to 3 razy co zamierzasz negować że się zgadzam od połowy strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac juz sprawe komfortu, to jak udaje Ci sie grzac akumulacyjnie w taniej taryfie za pomoca grzejniczkow? Jakie temperatury w domu? Jaki dom?

 

Co rozumiesz przez "grzejniczki" i skąd taki pogardliwy ton?

Ja nie grzeje akumulacyjnie więc nie rozumiem dennego pytania jak mi się to udaje? Nie udaje mi się bo tego nie robię i nigdzie o tym nie pisałem.

 

Dom 130 m2 kanadyjczyk ściany 10 cm styropian +15 cm wełna, poddasze 18 cm wełny. podłoga i fundament 10 cm styropianu.

Temperatury 21 do 22. Kiedy ktoś jest w domu, kiedy nikogo nie ma to ogrzewanie nie działa. Po powrocie do domu zawsze jest ciepło. Z tym ze ostatnie 2 lata przestojów raczej nie ma aczkolwiek i zimy były łagodne.

 

Zużycie 76% II taryfa i 24% I

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "grzejniczki"

 

Takie "badziewko" wiszace pod oknami. :)

 

Ja nie grzeje akumulacyjnie więc nie rozumiem dennego pytania jak mi się to udaje? Nie udaje mi się bo tego nie robię i nigdzie o tym nie pisałem.

 

Czyli ani komfortowo, ani tanio (chociaz gorzej moze jeszcze byc - nadmuchowo). :D

W sumie to juz wybor technologii budowy zdeterminowal dalsze wybory i trudno, zebys polecal swoj system CO komus innemu nie mieszkajacemu w "kandyjczyku" (a tych osob sa tu rzesze zapewne). Warto bylo o tym wspomniec przy peanach na temat grzejniczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze dla 2017 roku jeszcze nie dopytywalem, ale w 2 poprzednich latach wychodzilo u mnie (rejon Walbrzych), ze jest delikatn ie do gory. Pytalem na infolinii.

 

A po co dopytywac?, samemu sprawdzic, taryfy sprzedazowe i dystrybucyjne dostępne w internecie. Na to wychodzi ze w tym roku trend sie odwrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APZ , czy przy dodatnich temp na zewnątrz też/nadal trzymasz podłogę na 26oC? Jak testy ? Czy pisałeś jaką masz histerezę ?

 

Od 21oC ustawiłem obniżyłem o 1 stopień czyli na 25oC

Histereza 1oC dobija podłogę do 27 ale tylko czasami nie wiem dlaczego raz jest tak a raz inaczej. Teraz ma 26oC. Zużycie w tym tygodniu w salonie i jadalni o 30 procent mniej.

 

Zużycie w domu spadło o 5%. a w salonie 30%.

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...