Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stoję przed wyborem ogrzewania do domu i rozważam różne opcje. Dom ma 110 m2

spróbuj obliczyć najpierw zapotrzebowanie swojego domu na ciepło, skorzystaj z mojego kalkulatora jest w linku stopki ark 34 lub 35, jak wstawisz prawidłowo dane to na dole odczytasz potrzebną szczytową moc/m2 i roczne zapotrzebowanie, ale najpierw musisz policzyć współczynnik przenikalności ciepła dla ścian, stropu, podłogi, okien i drzwi.

przy grzaniu zwykłymi grzejnikami dopisz sobie do rachunku za energię tak z 50% więcej..

jesteś tego pewny, że piece z dynamicznym rozładowaniem też tak wypadną??? Wg mnie mają szansę ogrzać podobnie jak podłogówka, lub za niewiele drożej (max do kilku %).

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus minus jest tak jak piszesz:) Zresztą ciężko jest nagrzać prądem dwie wanny dziennie w drugiej taryfie. Brak taniej CWU jest najlepiej wytłumaczyć brakiem czasu na korzystanie z wanny. Po co cyrkulacja? Najlepiej pochwalić się niskim zużyciem energi.

Słyszałem o przypadku spłukiwania kibla wodą po kąpieli przez kilka dni!!! Tych to nie przebijesz w zużyciu wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie unosisz? Nie chciałem Ciebie obrazić ale "oszczędzanie" na forum muratora przechodzi już granice rozsadku

A z tą wodą z wanny to nie o higiene i buractwo chodzi ale o dwóch znajomych emerytów z emeryturą 800 zł. Ale z woda ich nie przebijesz:)

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagłębiałem się w temat butli

abonament 30-40 zł\

co 10 lat nowa butla

minimalna ilość gazu - jakoś tak za 3000-4000 zł

przegląd pieca z 200zł

kilowat zpropanu 32 grosze

przy domach 100-120 m2 i łacznym zapotrzebowaniu na co icwu 10 tyś kilowatów to jakiś absurd wychodzi ekonomiczny.

 

Gdybyś się przyłozył chociaż trochę do zgłębienia tego tematu to nie pisał byś głupot. Ośmieszasz się takimi wyliczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze w imieniu swoim jak i Piczmana zwracam się do Was z prośbą o pomoc

czy któryś z Was pomógłby mi w wyliczeniu OZC dla mojego projektu ?

wstępnie miał mi pomóc w tym Piczman - ale jest obecnie mocno zajęty

ja już 3x do tego robiłem podejście ale ni w ząb nie mogę się przez to przegryźć

 

będę wdzięczny za pomoc z Waszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam się do Was z prośbą o pomoc, czy któryś z Was pomógłby mi w wyliczeniu OZC dla mojego projektu ?y

spróbuj w moim arkuszu "OZC dla laika" - dane wcale nie muszą odbiegać od prof OZC - jeśli dobrze podstawisz wyliczone U dla przegród, temperatury i sprawność reku, ark 34 lub 35, link w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadku spłukiwania kibla wodą po kąpieli przez kilka dni!!! Tych to nie przebijesz w zużyciu wody:)

 

Właśnie kończę instalacje szarej wody i będę spłukiwał kible wodą po kąpieli.... Doszedłem do wnisoku że spłukiwanie gówna wodą żródlaną mi nie pasuje. I co teraz? Mam na sznur skoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja jest bardziej skomplikowana. Woda zanim dojdzie do spłuczki przechodzi przez sito i dokładny filtr. Jak się uporam to wkleje schemat do tematu szara woda. Obrzydliwie wygląda powiadasz... O tym zamierzam się sam przekonać jak odpalę ustrojstwo i pochodzi z miesiąc. Też sie trochę obawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zamierzam się sam przekonać jak odpalę ustrojstwo i pochodzi z miesiąc. Też sie trochę obawiam.

W tym pomyśle może być problem z utrzymaniem czystości muszli w miejscu gdzie jest ciągle woda, jeśli z ubikacji nikt nie będzie korzystał to potem trudno będzie ją doszorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...