Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

e tam nie oszukasz.... większe okna wystarczy mieć i oszukasz :) u mnie mimo wszystko ogrzewanie nie rusza. zyski słoneczne i bytowe pozwalają na spokojne utrzymanie powyżej 22* . Jestem niemal pewien że nie uruchomi się żaden obwód. Szczerze jednak przyznam że mimo ogólnego ciepła w domu to podłoga jest nieprzyjemnie chłodna. Do tego stopnia że ja reumatyk nie dam rady chodzić po niej boso, albo wełniane skarpety albo cichobiegi lniane...

 

Natomiast mieliśmy już takie dni tej wiosny że w domu było tak ciepło że podłoga była jednak przyjemnie chłodna ! Tak źle i tak źle :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzięki słońcu ogrzewanie nie działa już ponad trzy tygodnie, w domu nie mniej niż 22,5°C (a niektórzy piszą na forum, że okna od południa wiele nie dają). dzisiaj i jutro ciemność, do tego temperatura mocno spadła, więc coś pewnie pyknie, ale potem znów słońce w prognozach :) Edytowane przez imrahil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła

w taniej taryfie to koszt 17zł.

W drogiej 40zł

 

Prądem:

w taniej taryfie to koszt: 59,5zł

w drogiej 140zł

 

To tak dla porównania dla tych co rozważają ogrzewanie prądem,

 

dla jakiego domu? koszty są dla dziennie/miesiecznie?

Edytowane przez igor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła

w taniej taryfie to koszt 17zł.

W drogiej 40zł

 

Prądem:

w taniej taryfie to koszt: 59,5zł

w drogiej 140zł

 

To tak dla porównania dla tych co rozważają ogrzewanie prądem,

 

Po co te wrzutki robisz napisz jeszcze ze Zakup pompy 25tys a pieca elektrycznego 2,5tys tak dla porównania. A i zero serwisu corocznego przy moim piecu a do pompy trzeba z 500 na rok dodać przez okres gwarancji czyli +2,5tys i juz mamy 27tys

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem , jak co roku sezon zacząłem pod sam koniec października , prawie skończyłem jakiś miesiąc temu , prawie bo od dwóch nocy mamy nad ranem przymrozki więc ostatnie 3 noce pykało sobie , dzisiaj tez na noc pyknie, zapowiadają -4* sprawdzę ile przez tą noc zużyje energii , jak Ciebie to interesuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czy zgadujesz?

 

Zastanawiam mnie jedna rzecz. Jak zwolennik pompy napisze coś, poda kwoty, to jest to prawda i fakt. Jak przeciwnik, to od razu jest problem z wiarygodnością itd. Ja nie wykluczam żadnego rozwiązania, ale takie podejście mnie jednak odtrąca.

 

Ja rozumiem, że ktoś kto już zainwestował w pompę, musi z nią żyć. Nie znaczy to, że być może, nie tyle co popełnił błąd, ale rozwiązanie nie okazało się optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...