Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam mnie jedna rzecz. Jak zwolennik pompy napisze coś, poda kwoty, to jest to prawda i fakt. Jak przeciwnik, to od razu jest problem z wiarygodnością itd. Ja nie wykluczam żadnego rozwiązania, ale takie podejście mnie jednak odtrąca.

 

Ja rozumiem, że ktoś kto już zainwestował w pompę, musi z nią żyć. Nie znaczy to, że być może, nie tyle co popełnił błąd, ale rozwiązanie nie okazało się optymalne.

 

To teraz łaskawie przetłumacz ten stek bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się jaka pompa i ile płacisz/płaciłeś za serwis

 

Minęła ósma zima i nadal 0zł. Przez osiem lat zapłaciłem za CO i CWU około 10 000zł. Licząc słabiutki COP3 za grzanie prądem w tym czasie zapłaciłbym 30 000. Dzisiaj też zamiast kostki przed domem czy drogiego płotu, wybrałbym PC. Latem zaczynam odwiertami chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, zależy jaki dom. ale generalnie to prawda - dla większości PC to doskonałe rozwiązanie. na pewno lepsze niż gaz czy węgiel, szczególnie jak ma się głowę na karku i nie kupuje pierwszej lepszej oferty (albo nie odrzuca pomysłu grzania PC po otrzymaniu jakiejś wyceny z kosmosu albo informacji od sąsiada, że ktoś ma PC, zapłacił za nią 50 tys., teraz płaci kosmiczne rachunki i siedzi w polarze - a jakieś 70% społeczeństwa tak widzi ogrzewanie za pomocą PC).

 

ja też mam wodną podłogówkę, żeby kiedyś może sobie PC zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bełkot jest dla mnie całkowicie niezrozumiały. Ale staraj się dalej.
Zauważ, że 2 czy 3 strony temu zapytałem się o pompę ciepła (sam z resztą mi odpowiedziałeś). Nie wykluczam żadnego rozwiązania. Trochę irytująca jest, swego rodzaju, nachalność "pompiarzy".

 

To, że Ty nie serwisujesz PC, to Twoja sprawa. Producenci zalecają, ba niektórzy nawet wymagają, aby utrzymać gwarancję. To podobnie jak z kotłem gazowym, serwis jest wymagany przez producenta (przedłuża gwarancję). Oczywiście masz wybór możesz nie robić, nikt Cię nie zmusi. Nie każdy jednak chce tak robić. Są osoby, które chcą postępować według zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bełkot jest dla mnie całkowicie niezrozumiały. Ale staraj się dalej.

 

Liwko, Twój punkt widzenia jest ok, ale za każdym razem jak ktoś wybiera "inną drogę" atakujesz i dyskredytujesz, z tego jesteś tutaj bardzo dobrze znany.

 

Nie jest to uczciwe stawianie sprawy, bo z jednej strony przyznajesz, że wybór PC vs izolacja/kable to kwestia indywidualna, a z drugiej napinasz się za każdym razem, jak ktoś robi nie tak jak Ty.

 

Różnica miedzy tymi wersjami grzania często sprowadza się do rzeczy nieprzewidywalnych (cena za energie, awaryjność PC, komfort użytkowania) iż wypada zachować umiar w ocenach i ewentualnie wskazać błędy w obliczeniach/szacunkach/kalkulacjach.

 

Biorąc pod wagę fakt, iż dzisiaj dochodzi do tych kalkulacji coraz lepsza cena za PV, a wytyczne odnośnie izolacyjności domu są coraz ostrzejsze traktowanie Twojego domu jako punkt odniesienia nieco przestaje być właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, Twój punkt widzenia jest ok, ale za każdym razem jak ktoś wybiera "inną drogę" atakujesz i dyskredytujesz, z tego jesteś tutaj bardzo dobrze znany.

 

Ja zacząłem tą wymianę "uprzejmości"? Nie rozśmieszaj mnie. To że wszedłem miedzy wrony nie oznacza, że mam tak samo krakać. Jeżeli ktoś wypisuje bzdury to zwyczajnie na nie reaguję. Dziwne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty nie serwisujesz PC, to Twoja sprawa. Producenci zalecają, ba niektórzy nawet wymagają, aby utrzymać gwarancję. To podobnie jak z kotłem gazowym, serwis jest wymagany przez producenta (przedłuża gwarancję). Oczywiście masz wybór możesz nie robić, nikt Cię nie zmusi. Nie każdy jednak chce tak robić. Są osoby, które chcą postępować według zaleceń producenta.

 

Zapytam więc wprost. Kiedy ostatni raz serwisowałeś lodówkę? Jeżeli lubisz być dojony przez swoją niewiedzę to twoja sprawa, ale czasami wystarczy liznąć nieco tematu i zdać się na zdrowy rozsądek.

 

Ja też się nie dziwię, że należy serwisować kotły gazowe

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzięki słońcu ogrzewanie nie działa już ponad trzy tygodnie, w domu nie mniej niż 22,5°C (a niektórzy piszą na forum, że okna od południa wiele nie dają). dzisiaj i jutro ciemność, do tego temperatura mocno spadła, więc coś pewnie pyknie, ale potem znów słońce w prognozach :)

 

U mnie okap na tyle skutecznie odcina słońce, że praktycznie nie mam już żadnych zysków. Muszę grzać. Split załącza się codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam więc wprost. Kiedy ostatni raz serwisowałeś lodówkę? Jeżeli lubisz być dojony przez swoją niewiedzę to twoja sprawa, ale czasami wystarczy liznąć nieco tematu i zdać się na zdrowy rozsądek.

 

Ja też się nie dziwię, że należy serwisować kotły gazowe

No lodówki nie serwisowałem to fakt, ja pisałem o zaleceniach producenta. Nigdzie nie napisałem, że ja uważam tak jak producent. To, że Ty uważasz, że nie trzeba, i że nawet poniekąd ja tak uważam, dalej nie znaczy to, że innym możemy to mówić jako pewnik.

 

 

Wiesz czy zgadujesz?

Ja zacząłem tą wymianę "uprzejmości"? Nie rozśmieszaj mnie. To że wszedłem miedzy wrony nie oznacza, że mam tak samo krakać. Jeżeli ktoś wypisuje bzdury to zwyczajnie na nie reaguję. Dziwne nie?

No mnie się wydaje, że to pierwsze to był właśnie początek tych uprzejmości. Nikt Ci nie każe tak samo "krakać", ba nawet bardzo dobrze, że przedstawiasz inny punkt widzenia. Chodzi tylko o to żeby bezpodstawnie nie atakować, przedstawić swój pogląd lub ewentualnie powołać się na jakieś źródło. Miloszenko w sumie to dobrze podsumował. Ja chcę się uczyć, po to czytam to forum. Jest ono dla mnie ciekawym źródłem wiedzy, jak mogę to staram się pomagać innym. Na pewno nie chcę się kłócić i przepychać na nic niewarte argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okap na tyle skutecznie odcina słońce, że praktycznie nie mam już żadnych zysków. Muszę grzać. Split załącza się codziennie.

 

To może taki okap nie jest najlepszym rozwiązaniem?

 

Ile kosztuje m2 takiego okapu? Nie lepiej byłoby dać żaluzje elewacyjne? Mogą zrobić co chcą kiedy chcą, ewentualnie się zwinąć, okapu niestety regulować się, i tak jak np. u mnie, gdzie ściana szczytowa jest od południa nic by nie dał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...