Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przeglądałem takie zestawienia, ale w podliczeniach za zezom grzewczy wychodziło wiecej niż same kable, co masz na myśli pod nazwą zwykły kociołek?

 

kocioł przepływowy, np. Kospel. obecnie mam baniak 200 litrów + grzałka.

 

co wychodziło więcej za sezon? w pierwszym sezonie zużyłem około 2860 kWh na ogrzewanie, w drugim (zimniejszym) około 3000 kWh. temperatury wyregulowane na początku pierwszego sezonu, wszędzie takie jak mają być. dzięki niecentralnemu sterowaniu zaoszczędziłbym może 100 kWh, a tak mam otwartą drogę do PC i PV (szczególnie jak zlikwidują bilansowanie i będzie trzeba kupić jakiś akumulator - przy PC wystarczy znacznie mniejszy i tańszy niż przy kablach, podobnie zresztą jak cała instalacja PV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kocioł przepływowy, np. Kospel. obecnie mam baniak 200 litrów + grzałka.

 

co wychodziło więcej za sezon? w pierwszym sezonie zużyłem około 2860 kWh na ogrzewanie, w drugim (zimniejszym) około 3000 kWh. temperatury wyregulowane na początku pierwszego sezonu, wszędzie takie jak mają być. dzięki niecentralnemu sterowaniu zaoszczędziłbym może 100 kWh, a tak mam otwartą drogę do PC i PV (szczególnie jak zlikwidują bilansowanie i będzie trzeba kupić jakiś akumulator - przy PC wystarczy znacznie mniejszy i tańszy niż przy kablach, podobnie zresztą jak cała instalacja PV).

 

Rozumiem że całą instalację fotowoltaiczną będziesz używał tylko do napędu pompy ciepła...

 

Głupia lodówka potrzebuje przetwornicy 1000w aby ruszyć a ty chcesz jakąś najtańszą prowizorką startować i zasilać PC...

Nie da się zrobić małej i taniej instalacji aby zasilać chałupę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że całą instalację fotowoltaiczną będziesz używał tylko do napędu pompy ciepła...

 

Głupia lodówka potrzebuje przetwornicy 1000w aby ruszyć a ty chcesz jakąś najtańszą prowizorką startować i zasilać PC...

Nie da się zrobić małej i taniej instalacji aby zasilać chałupę...

 

W tej chwili nic innego niż moja grzałka mi się nie opłaca. Na dzień dzisiejszy cały dom zużywa u mnie około 7-8tys. kWh. po ewentualnej instalacji PC byłoby około 4000 kWh. dzisiaj nie da się zrobić taniej instalacji dla całego domu, ale jutro może tak, szczególnie jeśli zużycie domu to 4000 kWh zamiast 8000 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nic innego niż moja grzałka mi się nie opłaca. Na dzień dzisiejszy cały dom zużywa u mnie około 7-8tys. kWh. po ewentualnej instalacji PC byłoby około 4000 kWh. dzisiaj nie da się zrobić taniej instalacji dla całego domu, ale jutro może tak, szczególnie jeśli zużycie domu to 4000 kWh zamiast 8000 kWh.

 

Problem w tym że taka instalacja o mocy 4,5 kWp 3000 kWh wyprodukuje ci po za sezonem grzewczym i będzie to robiła w sposób lawinowy albo albo prawie nic albo wszystko...

Z małą baterią akumulatorów nic nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że taka instalacja o mocy 4,5 kWp 3000 kWh wyprodukuje ci po za sezonem grzewczym i będzie to robiła w sposób lawinowy albo albo prawie nic albo wszystko...

Z małą baterią akumulatorów nic nie zrobisz...

 

Przecież piszę o ewentualnej przyszłości. Zawsze łatwiej z mniejszym zapotrzebowaniem coś zrobić niż z większym. Dlatego uważam, że lepiej dzisiaj zrobić wodną podłogówkę, żeby mieć otwartą furtkę na różne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie mogą być kable z najtańszymi sterownikami...

 

Jak dla mnie to trzeba być naprawdę odmieńcem aby pakować do 100-120m2 domu jakąś najtańszą PC i do tego udowadniać że da się też zrobić instalację z główna aby wyszedł jakiś tam czas zwrotu tak naprawdę niewiadomo czego...

Dobra izolacja i kable przy szczelnym domu plus klima na dodatek i nic więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś potrzebuje dużo ciepłej wody to sobie tymi kablami lub klimą dogrzeje.

Dlaczego niektórzy mają klapki na oczach i wrzucają wszystkich do jednego wora nie mam pojęcia.

 

Pompa ciepła C 9 podpięta do 300L zasobnika i ustawiona na 45*...

Brak poboru ciepłej wody ( dom nie zamieszkały...)

Średnio 15 min pracy na dobę dla podtrzymania temperatury, średnie zużycie energii 0,83kWh...

 

Bojler elektryczny ustawiony na 70* i zostawiony bez poboru wody ( wyjazd na wakacje...)

Średnie zużycie energii 1,05 kWh na dobę...

 

Mierzone i sprawdzone osobiście...

 

Wasze większe zużycie energii na CWU to w znacznym stopniu straty postojowe systemu...

 

Tylekroć temat ciepłej wody był wałkowany a wy dalej swoje...

Argumentem koronnym jest jakieś wyssane z doopy zużycie wody i dopisane do tego reszta aby udowodnić swoje...

Mający bojlery elektryczne jakoś nie mają takiego zużycia i nie chodzi tu o to czy się ktoś bardziej myje od drugiego...

 

Tak samo z temperaturami w domu...

Każdy mieszka jak mu pasuje a nie tak jak pasuje sąsiadowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego chwalą się jeszcze, że mają tej zimy gorąco w domu tj. 20C.

Kto lubi 20 może mieć i 20. Nie problem mieć więcej i na kablach i płacić mało. Podstawą jest porządna izolacja! Od tego się zaczyna. A rozwiązania cwu dobierać należy do zużycia. Na boilerze 2 taryfowo nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Wy się kłócicie? Mam mieszkanie 60 m2 (niestety tak wyszło). Za 2016 rok za CO i CWU (5,5 GJ z ciepłomierza i 26 m3 wody) przyszło mi zapłacić 1810 zł. Ciepłownia miejska (LPEC), opłata dwuskładnikowa.

 

PS: Liwko tyle właśnie wody zużyłem, bo tyle potrzebowałem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale też twierdził, że klimatyzator jest do obniżania rachunków. Wtedy po nim jechano, a teraz tu co drugi zakłada. :)

To było jakby wiadome od początku że PC służy obniżaniu rachunków, wiec raczej jednak nie za to po nim jechano. :p Zakładają klimy, ale nie do grzania, tylko do chłodzenia. Tak jak kominek dla przyjemności a nie do grzania. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ewidentnie towarzystwo klimami (pompami ciepła) dogrzewa :)

 

I co z tego? Skoro tanio można dogrzać to w czym problem? Jak dobrze się to zrobi to nie towarzyszy temu jakiś dyskomfort. Chociaż nie każdemu musi się to podobać. Gorzej jak ktoś chce tylko samą klimą grzać wtedy to niezbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Skoro tanio można dogrzać to w czym problem? Jak dobrze się to zrobi to nie towarzyszy temu jakiś dyskomfort. Chociaż nie każdemu musi się to podobać. Gorzej jak ktoś chce tylko samą klimą grzać wtedy to niezbyt.

Problem jest w tym, że (prawie) nikt tutaj nie liczy zakupu klimy grzejącej do kosztów, bo rzekomo to i tak by było do chłodzenia w lato. Tak samo jak niektórzy montują kable, dogrzewają kominkiem i nie liczą tego do kosztu systemu, bo i tak by było "dla klimatu" czy "abożona". Dlatego rodzi się przekłamanie, bo jak ktoś nie będzie chciał mieć chłodzenia czy kominka (jak ja) to się jednak może później zdziwić kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...