Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludzie nie pogrążajcie się. Nowoczesne urządzenia wytwarzają na stratach tak mało ciepła, że nie ma o czym mówić. Może poza moją plazmą, która potrafiła przegrzać mi pokój 12m w ciepłe dni. W innych pomieszczeniach wystarczyło otworzyć okno i wieczorny chłodek ładnie penetrował pomieszczenie a w sypialni z plazmą nie dało się spać ;-)))) Dodam, że plazma 50 cali bo chwilowo do czasu budowy drugiego domu z salonu trafiła do sypialni ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71 chodzi mi tylko o to, że ilość energii wydalonej w postaci ciepła to do energii włożonej do urządzenia dla lodówki, pralki, żarówki, żelazka, suszarki, kuchenki itp to rzeczywiście będzie prawie 100% bo z natury rzeczy te urządzenia grzeją a dla radia, tv led, pompy wody, żarówek led będzie to kilka procent. Pytanie jakby wszystko zsumować ile to będzie. Ktoś tu napisał, że 50% i pewnie tyle będzie ale czy w stosunku do mocy grzewczych jakie są używane do grzania domu to coś będzie znaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71 chodzi mi tylko o to, że ilość energii wydalonej w postaci ciepła to do energii włożonej do urządzenia dla lodówki, pralki, żarówki, żelazka, suszarki, kuchenki itp to rzeczywiście będzie prawie 100% bo z natury rzeczy te urządzenia grzeją a dla radia, tv led, pompy wody, żarówek led będzie to kilka procent. Pytanie jakby wszystko zsumować ile to będzie. Ktoś tu napisał, że 50% i pewnie tyle będzie ale czy w stosunku do mocy grzewczych jakie są używane do grzania domu to coś będzie znaczyć?

zauważ że wymieniłeś urządzenia pochłaniają najwięcej energii jako te które najbardziej grzeją..., jakiś tam silnik w pralce może za bardzo nie grzeje , ale ile on pobiera energii podczas jednego cyklu prania, to samo dotyczy się LED.

powiedzmy że rocznie zużywamy ok. 4000kwh na cele inne niż grzewcze z tego połowa jest w okresie zimowym więc zostaje nam 2000kwh z tego niech będzie że połowa to ciepło, zostaje 1000kwh, ja zużywam 7000kwh na ogrzewanie więc ilość jest znacząca:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Niedługo zaczniemy liczyć ile ciepła trafi do domu podczas porannego mycia zębów:)

da sie to policzyć;)

kiedyś latałem z termometrem i mierzyłem temp. wody wlatującą do głównej rury kanalizacyjnej...

z kranu 39*, do gł. rury 33*= 6* wystygło po drodze

wylewając 5l wody na mycie zębów daje nam ok.35w ciepła zostawionego w domu

dzięki takim eksperymentom mam zamontowany wymiennik do odzysku ciepła z kanalizacji

te 2,1- 2,6 kwh na grzanie wody które podałem nieco wcześniej to po części dzięki niemu a nie niskiemu zużyciu wody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy na tapetę żarówkę energooszczędną, co podobno nie grzeje. Gdzie więc ta energia, ktoś powie ucieka na zewnątrz w postaci światła przez okna ale powierzchnia okien do podłogi pokoju to raptem 10%, więc tyle ze światełka nam ucieknie, a reszta odbije się od ścian i ugrzęźnie w domu zmieniając się w promieniowanie.

A to co ugrzęźnie w domu daje nam ciepełko. A teraz proszę o konstruktywną krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin napisał że światło nie grzeje...

weźmy sobie jakąś lampę, soczewkę i termometr, skupmy strumień światła na tym termometrze..., co się wydarzy ??

kolektor słoneczny podnosi temperaturę wraz z zaczynającym się dniem, a do wschodu słońca jeszcze daleko... DLACZEGO tak się dzieje???

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie to policzyć;)

kiedyś latałem z termometrem i mierzyłem temp. wody wlatującą do głównej rury kanalizacyjnej...

z kranu 39*, do gł. rury 33*= 6* wystygło po drodze

wylewając 5l wody na mycie zębów daje nam ok.35w ciepła zostawionego w domu

dzięki takim eksperymentom mam zamontowany wymiennik do odzysku ciepła z kanalizacji

te 2,1- 2,6 kwh na grzanie wody które podałem nieco wcześniej to po części dzięki niemu a nie niskiemu zużyciu wody;)

 

Matko jedyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym wątku ponieważ mam zamiar ogrzewać dom prądem. Taki domek:

1. Parter

2. Poddasze

3. Elewacje 1

4. Elewacje 2

Ściany zew. silikat 24 cm + styro 20cm, fundament 15cm styro, podłoga 20cm styro, dach 30cm wełny, ciepłe okienka, WM z rekupertacją, garaż nieogrzewany odizolowany (podobnie jak u Marcina Cetera). Kable grzejne w wylewce na parterze i poddaszu. I teraz pytanie: czy moje założenia są prawidłowe, czy coś jednak powinien zmienić, żeby było tanio i dobrze. Wiem, że muszę najpierw policzyć dokładnie zapotrzebowanie domu na ciepło, ale czy ten projekt nadaje się na dom enerogoszczędny do ogrzewania prądem? Zastanawiam się nad usunięciem lukarny i wstawieniem w to miejsce dwóch okien dachowych. A od strony ogrodu (południe) zmniejszenie zadaszenia tarasu i wstawienie okien dachowych na poddaszu, aby więc energii słonecznej docierało do domu.

Dziękują za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Crazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że muszę najpierw policzyć dokładnie zapotrzebowanie domu na ciepło, ale czy ten projekt nadaje się na dom enerogoszczędny do ogrzewania prądem? Zastanawiam się nad usunięciem lukarny i wstawieniem w to miejsce dwóch okien dachowych. A od strony ogrodu (południe) zmniejszenie zadaszenia tarasu i wstawienie okien dachowych na poddaszu, aby więc energii słonecznej docierało do domu.

Dziękują za wszelkie sugestie.

wylądujesz na poziomie 5-6 tys. kwh na ogrzewanie, co tu liczyć..., trochę spier.... będzie 2 tys. kwh więcej, zrobisz super dobrze będzie 2 tys.kwh mniej

okienka dachowe super grzeją... także w lecie:D (rzekłbym nawet znacznie bardziej w lecie niż w zimie...)

zrób kominek, znacznie poprawi się samopoczucie ( bezpieczeństwo w razie "W"), przepalisz "drypkę" wieczorem a rachunki za prąd lecą na pysk i poprawia się klimat (odczucie ciepła) w domu;)

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...