Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli umiesz liczyć licz na siebie, zamiast 7 kWp w PV na dom, trzeba będzie 5 kWp i akumulator (będzie mniej efektywnie, ale jeśli prosument by zniknął to wyjścia nie ma).

 

Swoją drogą zawsze będą musieli odbierać nadwyżkę energii, pytanie po jakiej stawce.

 

Ja mam umowę na 15 lat opust 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możesz napisać coś więcej o tej propozycji?

Albo jestem ślepy albo w tym linku nic na ten temat nie ma.

 

na drugiej stronie jest wspomniane:

 

Wśród tych mechanizmów są m.in. zmiany zasad kalkulacji taryf sprzedaży energii elektrycznej, zmiany warunków rozliczeń z prosumentami i zmiany w zakresie obowiązków umarzania praw majątkowych oraz opłat za akcyzę na energię elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc bufora jest uzalezniona od projektowego obciązenia cieplnego budynku, w praktyce stosuję bufory 800 i 1000l. Powierzchnia węzownicy to 8 m2, temperatura na wyjsciu wg pomiarów rzeczywistych jest od 1 do 2 oC nizsza od temperatury góry bufora. Srednica - rura karbowana z nierdzewki DN32

 

Mógłbym znać cenę tego cuda o pojemności 800 l..

I jakie generuje straty postojowe przy 50 C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest.

Jednak wydaje się że to są takie groźby producentóe energii elektrycznej wobec ministerstwa.

Ta dotycząca prosumentów ma małe szanse zaistnienia ponieważ zasady rozliczania prosumentów są sprecyzowane w ustawie o OZE.

W dzisiejszych czasach nie stanowi to zbyt wielkiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno rozporządzenie i PV będą opodatkowane.. I wyjdzie na zero. Obyś tylko nie musiał dopłacać po wprowadzeniu tego podatku.

No to się przystosuję. Jak na razie na przystosowywaniu się do zmian wychodzę lepiej niż na trwaniu w obawach co będzie.

Opodatkują, to się odłączę i będzie instalacja na akumulatorach, a nadmiar energii pójdzie w koparki kryptowalut. Nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego istotne jest czy opodatkują posiadanie czy produkcję.

W tym pierwszym przypadku odlączenie nic nie da. :(

 

Nie szkoda życia na gdybanie co będzie albo co by było gdyby, zamiast działać na podstawie rzeczywistych warunków?

 

Ten sezon grzewczy mam ciągle za darmo - z opustu.

Za darmo jeśli nie liczyć 4 dych na PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos analizował oferte obecnych sprzedawcow pradu ?

konczy mi sie umowa w DUONIE / Forum czy jak sie tam teraz zwią

 

imrahil - TY chyba podpisywales umowe u nich w tym samym czasie co ja ?

podpisales nowa ?

 

włala https://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php ale trzeba przeliczyć na excelu bo w niektórych przypadkach 1 rok jest promocyjny do porównania w rankingu a inne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos analizował oferte obecnych sprzedawcow pradu ?

konczy mi sie umowa w DUONIE / Forum czy jak sie tam teraz zwią

 

imrahil - TY chyba podpisywales umowe u nich w tym samym czasie co ja ?

podpisales nowa ?

 

Konrad - wybrałeś już? Na co się zdecydowałeś?

 

Korzystając z okazji - chciałem podzielić się taką dygresją...odnoszę wrażenie, że w niektórych firmach energetycznych to kretyni pracują...

Jak zmieniłem dostawcę(wtedy DUON), to zaczęły nagle do mnie listy przychodzić od tego poprzedniego, żebym wrócił i jak oni to mi zrobią dobrze....to oni nie wiedzą, że umowę podpisuje się na kilka lat?!? W tych pismach błędy były typu zamiast Pan było Pani itp.

Z kolei jakiś czas temu telefon z Fortum - proponują mi nową ofertę - zaniepokoiłem się, byłem pewny, że moja umowa jest ważna do końca 2018r. - okazało się, że oni chyba nie wiedzą nawet do kogo dzwonią....po pytaniu - ale o co chodzi - przecież jestem waszym klientem - szybkie przeprosiny i koniec rozmowy

I dosłownie wczoraj telefon od poprzedniego dostawcy energii - że kiedyś od nich odszedłem i czy nie chcę wrócić. Nie dałem jej rozwinąć tematu, tylko od razu mówię, że nie, bo moja aktualna umowa obowiązuje do końca 2018r. Na to pani powiedziała, czy nie boję się że przegapię okres wypowiedzenia, bo potem będę wysokie rachunki płacić....no ręce opadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos analizował oferte obecnych sprzedawcow pradu ?

konczy mi sie umowa w DUONIE / Forum czy jak sie tam teraz zwią

 

imrahil - TY chyba podpisywales umowe u nich w tym samym czasie co ja ?

podpisales nowa ?

 

mnie już dawno umowa się skończyła i nie zaoferowali mi niczego ciekawego. tzn. na początku ewentualnej kolejnej umowy warunki były OK, ale z każdym rokiem ceny wyższe, więc przeszedłem do Tauron, przy okazji na G12W. mam teraz więcej tanich godzin, droższą tanią taryfę (coś około 25 gr z dystrybucją) i tańszą drogą. może sumarycznie wyjdzie na to samo, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już dawno umowa się skończyła .....

 

to pomylilem Cie z kims innym - ktos w tym samym czasie co ja bral z 2 miesiacami za free z umowa do konca 2017r.

 

Konrad - wybrałeś już? Na co się zdecydowałeś?

 

Korzystając z okazji - chciałem podzielić się taką dygresją...odnoszę wrażenie, że w niektórych firmach energetycznych to kretyni pracują...

Jak zmieniłem dostawcę(wtedy DUON), to zaczęły nagle do mnie listy przychodzić od tego poprzedniego, żebym wrócił i jak oni to mi zrobią dobrze....to oni nie wiedzą, że umowę podpisuje się na kilka lat?!? W tych pismach błędy były typu zamiast Pan było Pani itp.

Z kolei jakiś czas temu telefon z Fortum - proponują mi nową ofertę - zaniepokoiłem się, byłem pewny, że moja umowa jest ważna do końca 2018r. - okazało się, że oni chyba nie wiedzą nawet do kogo dzwonią....po pytaniu - ale o co chodzi - przecież jestem waszym klientem - szybkie przeprosiny i koniec rozmowy

I dosłownie wczoraj telefon od poprzedniego dostawcy energii - że kiedyś od nich odszedłem i czy nie chcę wrócić. Nie dałem jej rozwinąć tematu, tylko od razu mówię, że nie, bo moja aktualna umowa obowiązuje do końca 2018r. Na to pani powiedziała, czy nie boję się że przegapię okres wypowiedzenia, bo potem będę wysokie rachunki płacić....no ręce opadają....

 

ja mam umowe do konca 2017 i teraz mam oferte od DUONU i znow 2 miechy za free - podpisze chyba na koniec grudnia

styczen i luty 2 zimowe miesiace z ogrzewaniem i oswietleniem - mi sie to kalkuluje

2 oferuja wspolna fv za sprzedaz i dystrybucje wiec odpadna stale oplaty za PGE dystrybucja i dodatkowo w Duonie przy FV elektronicznych znikaja oplaty stale - wiec jest WYPAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu odwilż. Jak tak dalej pójdzie, to w ogóle tej zimy nie uruchomię pieców akumulacyjnych i będę grzał tylko klimą. Z COP 1 działa u mnie tylko CWU i podłogówka w łazience.

 

U mnie też grzejniki jeszcze tej zimy się nie włączyły, wszystko leci na kanałówce no i łazienki podłogowe. W tej chwili patrzę, Panasonic bierze raptem 245 W i trzyma od 21,5 - 22,5 po pokojach. Na zewnątrz 3'C.

 

by być rzetelnym, na czas kąpieli włączane są grzejniki łazienkowe aby podbić temp. ponad 24'C.

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...