Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W pge za przesył w drugiej taryfie mam 0,04 zł brutto, a za energię w Audax wychodzi 0,19 zł brutto

 

Przy umowie na 24 miesiące mają wysoki abonament.

 

Wg taryf 2018 pge o/B-stok przesył netto: 0,0361+0,0125 za kWh czyli brutto 0,06pln i do tego audax 0,188pln czyli razem 0,248pln plus abonament.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umowie na 24 miesiące mają wysoki abonament.

 

Wg taryf 2018 pge o/B-stok przesył netto: 0,0361+0,0125 za kWh czyli brutto 0,06pln i do tego audax 0,188pln czyli razem 0,248pln plus abonament.

 

U mnie abonament 3,99 zł brutto za miesiąc i w tym mam ubezpieczenie sprzętu RTV na wypadek awarii, taka przedłużona gwarancja do 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Co sadzicie o deklaracjach Morawieckiego obniżenia taryfy nocnej, aby ograniczyć smog ??? Niby to cos ma sie odbyć już w styczniu. Kiedyś już była taka przymiarka ze 1 kwh iala byc oczyszczona z VAT i akcyzy. Czyżby ???? Budżet na to pozwala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o deklaracjach Morawieckiego obniżenia taryfy nocnej, aby ograniczyć smog ??? Niby to cos ma sie odbyć już w styczniu. Kiedyś już była taka przymiarka ze 1 kwh iala byc oczyszczona z VAT i akcyzy. Czyżby ???? Budżet na to pozwala

 

Mówią, że obniżą cenę o połowę !!! Tylko, że to nie oznacza, iż grzanie prądem stanieje o połowę, mało tego, dla obecnie grzejących w nocy może oznaczać drożyznę.

 

Dlaczego? Dlatego, że nieźle brzmi a nic nie kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podpisanymi umowami?

Ja mam do końca września w Tauronie gliwickim

Cena na razie ok.

Zobaczymy po nowym roku.

Nie wiem czy brać pod bufor g12 w Tauronie czy czekać do stycznia. W tej nowej taryfie nie będzie dziennej -nocnej 13-15 i jakieś opłaty za moc. Czy g12 może zniknąć?

Kupiłem rury Cu do bufora wczoraj.

Pewnie dojdą w przyszłym tygodniu.

 

Wylewki mam anhydrytowe, więc bufor obowiązkowy.

 

Chyba będzie trzeba poczekać...

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Mówią, że obniżą cenę o połowę !!! Tylko, że to nie oznacza, iż grzanie prądem stanieje o połowę, mało tego, dla obecnie grzejących w nocy może oznaczać drożyznę.

 

Dlaczego? Dlatego, że nieźle brzmi a nic nie kosztuje...

 

Już słychać o jakiś obostrzeniach ze trzeba miec odpowiedni dochód, pewnie mieć atest ile "syfy' wypuszczasz kominem aby kwalifikowac się na upust - znowu administracyjne bzdury dla wybranych. Czyli nic z tego nie bedziie w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wcześniej ogrzewałeś? Jaki dom i jakie izolacje?

To mieszkanie na poddaszu - 80m2. Sufit Podwieszony pod dachem - płyty G/K +20cm wełny. Ściany różne: część dobudowana Ytong 24cm, stara MAX 30cm - całość ocieplona 10 cm (styropian lub wełna).

Od zeszłego sezonu mam bufor. Spaliłem około 1,2 t węgla. W tamtym roku kupowałem Retoter+ 810 zł/t, a w tym roku ten sam po 930zł/t. W instalacji mam założony ciepłomierz, więc mogę porównać koszty. Licząc węgiel po 930zł/t to prądem wychodzi mnie 33% drożej, więc przy takim małym zużyciu wychodzi jakieś 300 - 400 zł drożej niż węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...