Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy podawana na forum, cena za 1kWh w Duonie/Fortumie zawiera wszystkie koszty? Jeżeli tak, to ja strasznie przepłacam będąc w PGE:

[ATTACH=CONFIG]404065[/ATTACH]

 

Akurat jestem z twojego rejonu mniej więcej i od lutego br jestem w Fortum, biorąc wszystkie składniki do kupy z PGE i ceny z Fortum to taryfa dzienna wynosi 0,71pln brutto, nocna 0,30pln brutto.

Edytowane przez michalck81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieistotnym faktem nazywasz fakt, że takiej firmy nie ma??? :D

 

Oczywiście ponieważ prawa i obowiązki przejął następca prawny Fortum. Mam umowę z Duonem zcedowaną na Fortum i cóż w tym nienormalnego bo ja nie rozumiem. Tłumacząc na poziomie gimnazjalisty zawarłem umowę 2,5 roku temu z Duonem i na niezmienionych warunkach mam prąd od następcy prawnego do 31.12.2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieistotnym faktem nazywasz fakt, że takiej firmy nie ma??? :D

 

 

 

 

Oczywiście ponieważ prawa i obowiązki przejął następca prawny Fortum. Mam umowę z Duonem zcedowaną na Fortum i cóż w tym nienormalnego bo ja nie rozumiem. Tłumacząc na poziomie gimnazjalisty zawarłem umowę 2,5 roku temu z Duonem i na niezmienionych warunkach mam prąd od następcy prawnego do 31.12.2018 roku.

 

 

 

nie tłumacz, to jest [moderowano] i tak wie swoje:bash:

 

taryfa G12W w PGE rejon Lódź

I taryfa - 0,795 zł/kWh

II taryfa - 0454 zł/kWh

Edytowane przez Tomaszs131
Inwektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ponieważ prawa i obowiązki przejął następca prawny Fortum. Mam umowę z Duonem zcedowaną na Fortum i cóż w tym nienormalnego bo ja nie rozumiem. Tłumacząc na poziomie gimnazjalisty zawarłem umowę 2,5 roku temu z Duonem i na niezmienionych warunkach mam prąd od następcy prawnego do 31.12.2018 roku.

 

DUON istnieje czy nie??? No tak czy nie??? Jeżeli ktoś przejął DUON, to znaczy że DUONU nie ma. Koniec, kropka.

Też byłem w DUONIE, teraz jestem w FORTUM, to proste jak budowa cepa. Widać nie dla wszystkich.

Napiszę jeszcze raz.

DUON NIE ISTNIEJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co dokładnie podajecie ceny?

I strefa Energia czynna szczytowa + Opłata dystr. Zm. Szczytowa = 0,658zł

II strefa Energia czynna szczytowa + Opłata dystr. Zm. Szczytowa = 0,238zł

 

Tauron sprzedaż

 

Czy wasze ceny zawierają również pozostałe opłaty z faktury?

 

Podałem cenę brutto za energię + opłata dystrybucyjna. Bez kosztów stałych nie związanych z ilością pobranej energii.

Twoja cena to brutto? Tanio masz :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podawana na forum, cena za 1kWh w Duonie/Fortumie zawiera wszystkie koszty? Jeżeli tak, to ja strasznie przepłacam będąc w PGE:

Nie wiem Liwko czy zauważyłeś, ale on do góry napisał Duonie łamane na Fortumie, czyli można to odczytać w tym lub w tym, chociaż dla znających temat raczej to oznacza, że w Duonie, który stał się Fortumem. Kompletnie nie rozumiem Twojego obużenia, że Duonu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE za G12 płacę 0,65 i 0,34zł brutto. Podsumowując, szału w Duonie/Fortum nie ma:

 

Duon/Fortum - Gawel

Ja mam w tej samej konfiguracji 0,78 i 0,24

 

Duon/Fortum - Michalck81

0,71pln brutto, nocna 0,30pln brutto

 

?Tauron? - Tomno

Taryfa G13, nocna wychodzi po 0,27 zł/kWh ?brutto?

 

taryfa G12W w PGE rejon Lódź

I taryfa - 0,795 zł/kWh

II taryfa - 0454 zł/kWh

 

Podawajcie swoje stawki, a może jakiś zakup grupowy energii elektrycznej wywalczymy po lepszych cenach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUON istnieje czy nie??? No tak czy nie??? Jeżeli ktoś przejął DUON, to znaczy że DUONU nie ma. Koniec, kropka.

Też byłem w DUONIE, teraz jestem w FORTUM, to proste jak budowa cepa. Widać nie dla wszystkich.

Napiszę jeszcze raz.

DUON NIE ISTNIEJE

 

bzdury piszesz DUON ISTNIEJE

 

http://duon.biz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE za G12 płacę 0,65 i 0,34zł brutto. Podsumowując, szału w Duonie/Fortum nie ma:

 

Duon/Fortum - Gawel

Ja mam w tej samej konfiguracji 0,78 i 0,24

 

Duon/Fortum - Michalck81

0,71pln brutto, nocna 0,30pln brutto

 

?Tauron? - Tomno

Taryfa G13, nocna wychodzi po 0,27 zł/kWh ?brutto?

 

taryfa G12W w PGE rejon Lódź

I taryfa - 0,795 zł/kWh

II taryfa - 0454 zł/kWh

 

Podawajcie swoje stawki, a może jakiś zakup grupowy energii elektrycznej wywalczymy po lepszych cenach:)

 

Może i szału nie ma, jednak w moim przypadku jest bo 65% ceny za 1 kwh to cena OSD dla porównania u mnie dla taryfy g12w w II strefie to jest 13 gr a w tauronie 4 gr. Ale tego się nie obniży i nie zmieni niestety natomiast w moim przypadku koszty ratuje właśnie niska cena prądu w Fortum. Do tego stopnia, że nie palę w kominku od 2 lat bo jest to nieopłacalne. Fortum nie jest w tej chwili najtańszy ja korzystałem z promocji "przez internet najtaniej 9.0" dokonałem zmiany w lutym w 2014 roku i ta promocja wysprzedała się w 3 tygodnie , nie ma dziwu że duon zbankrutował, z resztą u nich był taki patent że ja w 2014 roku strefę nocna miałem za 0 zł i to tak naprawdę wygenerowało oszczędności rzędu 1800 zł bo zużywam około 75% prądu właśnie w 2 strefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Tauronie, chcę zwiększyć moc przyłącza.

Namawiali mnie na podpisanie nowej umowy, bo ceny mają wzrosnąć po nowym roku, czyli od jutra.

Nie mają nowych cenników jeszcze, ale niby wiedzą że pojdzie w górę.

Aktualnie mam umowe do końca września 2018, ale mogę przedłużyć.

Stawki z vatem u mnie to dla

1 taryfy 0,3927zł

2 taryfy 0,1894

Do tego opłaty za przesył:

1 taryfa 0,2352

2 taryfa 0,0358

 

Co daje odpowiednio:

1 taryfa 0,6279

2 taryfa 0,2252

 

Tauron gliwicki, G12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Tauronie, chcę zwiększyć moc przyłącza.

Namawiali mnie na podpisanie nowej umowy, bo ceny mają wzrosnąć po nowym roku, czyli od jutra.

Nie mają nowych cenników jeszcze, ale niby wiedzą że pojdzie w górę.

Aktualnie mam umowe do końca września 2018, ale mogę przedłużyć.

Stawki z vatem u mnie to dla

1 taryfy 0,3927zł

2 taryfy 0,1894

Do tego opłaty za przesył:

1 taryfa 0,2352

2 taryfa 0,0358

 

Co daje odpowiednio:

1 taryfa 0,6279

2 taryfa 0,2252

 

Tauron gliwicki, G12w

 

Zawsze możesz podpisać a do 14 dni zrezygnować.

Całkowity koszt masz niski. Ceny energii teraz chyba można w tauronie dostać niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Tauronie, chcę zwiększyć moc przyłącza.

Namawiali mnie na podpisanie nowej umowy, bo ceny mają wzrosnąć po nowym roku, czyli od jutra.

Nie mają nowych cenników jeszcze, ale niby wiedzą że pojdzie w górę.

Aktualnie mam umowe do końca września 2018, ale mogę przedłużyć.

Stawki z vatem u mnie to dla

1 taryfy 0,3927zł

2 taryfy 0,1894

Do tego opłaty za przesył:

1 taryfa 0,2352

2 taryfa 0,0358

 

Co daje odpowiednio:

1 taryfa 0,6279

2 taryfa 0,2252

 

Tauron gliwicki, G12w

 

Bardzo dobre ceny bo przesył tani u mnie to masakra (ZEWT Warszawa Teren) Jaką masz moc przyłączeniową i zabezpieczenie główne . Ja zakładałem prąd 15 lat temu i mam moc 15kw i do tego zabezpieczenie 3x25A ale spokojnie można było zakupić 12 KW i mieć takie samo zabezpieczanie . To nie kwestia wielkości bezpiecznika ale równomiernego obciążenia poszczególnych faz. Pomimo że mam wszystko w domu na prąd to myślę ze 3x10A też by spokojnie wystarczyło a opłaty byłyby możenie spektakularnie jakoś niższe ale jednak dożywotnio tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...