Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

https://allegro.pl/termostat-bimetaliczny-10a-250v-35c-nc-i7338230090.html

Są i takie na 90* i na 110*.

Dajesz po dwa na każdą fazę.

Tyle że potrzeba więcej grzałek by zmieścić się w tych 10A.

Jeśli jest coś lepszego, to podajcie.

U siebie zabezpieczyłem na 2 sposoby. Wyłącznik termiczny (oraz termostat mechaniczny) do cewki stycznika, grzałki na 400V, więc aby grzały po zespawaniu styków, muszą zespawać się naraz 2, ale gdy nawet tak się stało, to kolejny termik NO jest podłączony szeregowo przez żarówkę do fazy i uziemienia. W przypadku przekroczenia temperatury, prąd popłynie do uziemienia i wyłączy się różnicowoprądowy. Chyba nie ma opcji, aby to wszystko zawiodło i zagotowało wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz że mam takie ustrojstwo i całość mnie kosztowała 2250(baniak z ociepleniem).

 

Załatw mi baniak 1000l z wezownicą 8 m2 (rura karbowana z nierdzewki), 2 mufy pod grzałki (6/4") moze byc za 3000 zł, biorę kazdą ilość. Tak dla ciekawosci cena u producenta to ok 5500 zł.

Jak porównywac to zawsze to samo bo inaczej to takie porownanie mozna w bajki włozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kupie te części a Ty mi poskładaj za 200 zł ok?

 

To tak jakby wprawny mechanik podawał ceny części do aut (pomijam, że tak jest znacznie drożej) i mówił, że ktoś kumaty złoży Ci z tego samochód.

 

Poza tym, o ile sam takiego bufora nie zbuduję, to chciałbym, aby ten co go złoży dał na to gwarancję (bo tam się może woda zagotować). Dasz mi takową?

 

A ile byś wziął za złożenie takiego bufora, montaż i uruchomienie? (tak brutto, przed opodatkowaniem)

 

Po co ci taki jak gazem zasuwasz, a na przyszłość poszukaj wszech obecnej cyber przestrzeni różnych rozwiązań zanim zaczniesz negować. A baniaczek ma gwarancję fabryczną 24m tak samo jak zespół grzewczy czy sterownik. Ja ci takiego nie poskładam bo odległość i moja R-G jest wysoka, nie wiem czy dasz radę:D

Najważniejsze że działa, jest prosto i tanio a zazdrośnikom :bye:

 

kubson czytaj stopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw mi baniak 1000l z wezownicą 8 m2 (rura karbowana z nierdzewki), 2 mufy pod grzałki (6/4") moze byc za 3000 zł, biorę kazdą ilość. Tak dla ciekawosci cena u producenta to ok 5500 zł.

Jak porównywac to zawsze to samo bo inaczej to takie porownanie mozna w bajki włozyc.

 

Są takie baniaczki 1000l plus wymiennik 8,2m2 ze stali nierdzewnej karbowanej, netto się mieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ja mogę jeszcze raz poprosić o wyjaśnienie co mi będzie potrzebne do tej rury z grzałkami jak nie chcę bufora? Ma to być rozwiązanie tymczasowe do momentu podciągnięcia gazu przez pgnig. Jak się sprawdzi i nie będzie za drogie to zostanie. Dom będzie miał 98m2, bk+24cm styro, 30-40cm wełny pod wiązarami, 25cm styro w podłodze i pod płytą, wylewka wyjdzie ok. 9cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dacie może jeszcze fotki takich "rurokotłów" wraz ze sterowaniem (do podłogówki najlepiej)? Gdzieś wcześniej to widziałem, ale nie mogę ponownie trafić.

 

Tu masz :

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?217809-R-amp-K-buduje-nowy-dom-ZX35-standard-PASYWNY-w-rozs%C4%85dnej-cenie/page86

post 1719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kospel "do c.o."spokojnie da radę BEZ BUFORA bo masz wystarczającą grubość wylewki,która przejmie i odda to co uzyskał...

Co do cwu,zależy ile jej potrzebujesz ale najlepszym rozwiązaniem będzie kupić osobny bojler do cwu. 140l czy 200l ze swoją nie zależna grzalka od c.o

 

Ktoś kiedyś na tym forum mi tak doradził i jestem bardzo zadowolona. Mam Kospela, wylewką 9 cm i bojler stojący w otulinie (200l), tyle, że wymieniłam grzałke na 4kW.

 

Zresztą to wlasnie Arturo72 mi to doradził. Naprawdę fajnie to działa . Nie ma co kombinowac więcej.

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc..

Dawno tu nie zaglądałem bo trochę życiowo mi się pozmieniało ale wracam z pytaniem - Duon/Fortum się kończy w grudniu - coś polecacie na rok/dwa..

teraz mam G12w w duonie i bardzo mi pasuje ale nowa oferta jest do dupy (-20% od PGE tylko w dziennej więc słabo..).. jakiś inny sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc..

Dawno tu nie zaglądałem bo trochę życiowo mi się pozmieniało ale wracam z pytaniem - Duon/Fortum się kończy w grudniu - coś polecacie na rok/dwa..

teraz mam G12w w duonie i bardzo mi pasuje ale nowa oferta jest do dupy (-20% od PGE tylko w dziennej więc słabo..).. jakiś inny sprzedawca?

 

Ale to jeszcze nie wszystko ta oferta ma tyle haczyków pomijając ceny:mad:

 

 

Dzięki*Fortum*zyskują Państwo:

 

1.*Nadal jedną fakturę za prąd i dystrybucję

2. Pewność niskiej*stawki przez*48 miesięcy

3.* Opłatę handlową:*

-*przy FV elektronicznej:*14,99 zł brutto

-*przy FV papierowej:*21,98*zł brutto

4. Od momentu rozpoczęcia sprzedaży*ochronę ubezpieczeniową* - Pakiet Assistance

5. W*przypadku*zużycia prądu powyżej 2500 kWh/rok*są Państwo rozliczani według cennika bazowego

6.*Dodatkowo w przypadku podpisania umowy na więcej niż jeden punkt odbioru prądu lub gazu, otrzymują Państwo jednorazowo*50 zł rabatu od faktury*na każdy następny licznik.

 

Ubezpieczenie Assistance*obejmuje:

-*dostęp do usługi 24 h na dobę / 7 dni w*tygodniu

-*sieć wykwalifikowanych specjalistów

-*bogaty wariant ubezpieczenia

 

 

Cennik:

 

ENERGIA

ZAWSZE 20% TANIEJ.2.0

Taryfa Strefa Cena przez 1 miesiąc CENNIK BAZOWY*

od 2 - 48 miesiąca

Netto Brutto Netto Brutto

G11 całodobowa 0,1938 0,2384 0,3904 0,4802

G12 dzień 0,2258 0,2777 0,4799 0,5903

noc 0,1464 0,1801 0,2699 0,332

G12W dzień 0,2363 0,2906 0,5299 0,6518

noc + weekend 0,1537 0,1891 0,2959 0,364

* Od 2 miesiąca umowy Klientowi przysługuje możliwość otrzymania rabatu w postaci 20% od ceny otrzymanej od poprzedniego sprzedawcy, która zostanie opublikowana na jego stronie. Klient ma 30 dni od momentu opublikowania stawki, na złożenie pisemnego wniosku do Fortum o chęci skorzystania z rabatu 20%. Rabat nie obejmuje stawek nocnych i weekendowych, jedynie stawki dzienne. Stawki nocne i weekendowe będą rozliczane po stawkach z Cennika bazowego.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś na tym forum mi tak doradził i jestem bardzo zadowolona. Mam Kospela, wylewką 9 cm i bojler stojący w otulinie (200l), tyle, że wymieniłam grzałke na 4kW.

 

Zresztą to wlasnie Arturo72 mi to doradził. Naprawdę fajnie to działa . Nie ma co kombinowac więcej.

 

Jaki dom, rachunki? Tak z ciekawości.. Na alledrogo znalazłem osobę która sprzedawała kospela bo przechodziła na gaz. Rachunki po 1500zł/mies w zimie, 15cm ocieplenia na ścianach, 10 w podłodze, 25 dach, Dom ok 140m2

Edytowane przez bcgarage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dom, rachunki? Tak z ciekawości.. Na alledrogo znalazłem osobę która sprzedawała kospela bo przechodziła na gaz. Rachunki po 1500zł/mies w zimie, 15cm ocieplenia na ścianach, 10 w podłodze, 25 dach, Dom ok 140m2

 

Tak z uczciwości jaki jest sens ogrzewania wody prądem aby ogrzewać powietrze w pomieszczeniach? Trzeba mieć pustą przestrzeń zamiast mózgu aby świadomie ładować się w nieuzasadnione koszty inwestycyjne układu wodnego rezygnując jednocześnie z prostoty systemu grzewczego i jednocześnie rezygnując z doskonałej sterowalności takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...