Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczytałem o tym http://www.zimna-fuzja.pl/2011/01/swiety-graal-odkryty/ i powiem Wam, że jak to nie jest ściema to przy wykorzystaniu takich urządzeń w domu świat stanie na głowie. Wszystko co do tej pory znamy przepadnie, kopalnie elektrownie wiatraki itp. ale byłyby jaja - ogrzewanie za kilka zł w roku oczywiście pomijając koszty wykorzystania patentu ;-)

 

jak dla mnie to ściema:cool:

dlaczego wszędzie na zdjęciach całe to urządzenie wygląda jakby było zrobione z byle czego i poklejone taśmą klejącą, wszystko wygląda chaotycznie jakby było robione na pięć minut przed zrobieniem zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bojler 80 litrowy sprawdza się?czy wystarcza wody do kąpieli? i jakie temperatury utrzymujecie na takim bojlerze? jakiej firmy najlepiej kupić?

ja u siebie mam 80l i jakoś wystarcza, ale jak ktoś lubi poleżeć w wannie to niestety się nie da (no chyba że w zimnej...),na prysznic dla trzech osób wystarczy

jak od czasu do czasu podgrzejesz w dziennej taryfie to świat sie nie zawali...

jak lubicie lać dużo ciepłej wody to albo większy zbiornik, albo zmienić nawyki;)

mam ustawione na 60*, bojler Galmet Heros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jest sens dawac podliczniki do samego ogrzewania? Bo tanie to nie jest (z tego co sprawdzalam to jakies 70-80 dych na jedna faze czyli ponad 200 trzeba wydac)

 

 

A czemu 3 liczniki a nie jedent trójfazowy? http://allegro.pl/licznik-zuzycia-energii-3-fazowy-lcd-elektroniczny-i1833168872.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest trójfazowy, ale chyba tylko jednotaryfowy.

wmnich planuje kable grzewcze i wykorzystanie II taryfy.

Ja mam do tych celów taki dwutaryfowy: http://allegro.pl/licznik-energii-pradu-3-faz-2-taryfowy-zegar-i1845116981.html

Oprócz tego, że spełnia swoje funkcje i jest tani, to traktuję go jako eksponat muzealny :-) Miło popatrzeć na rzeczy z tamtej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale,że nie.

Ja miałem wybrać:

Elektromet,Nordic 2400 Elektronik,140l;)

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

 

fajny bo 140l - tez taki bym chcial ale musi miec dobre parametry = male straty ciepla i malo żreć - chodzi głownie o kąpiel raz na jakiś czas w wannie - potrzeba większa ilość ciepłej wody , bo na co dzien prysznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
fajny bo 140l - tez taki bym chcial ale musi miec dobre parametry = male straty ciepla i malo żreć - chodzi głownie o kąpiel raz na jakiś czas w wannie - potrzeba większa ilość ciepłej wody , bo na co dzien prysznic

No właśnie o to mi chodziło,że 140l,druga sprawa to dwie grzały,które w sumie dają 2,4kW czego nie spotkałem w innych bojlerach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmnich, licznik zamontowany w "kotłowni", tam gdzie wisi piec Kospel i mierzy tylko zużycie pieca. Schowany w skrzynce metalowej elektrycznej. Zajmuje trochę miejsca, ale nie wadzi mi to.

Odpowiednio zaprogramowany zegar PCM-01 Metronu załącza w nim I albo II taryfę, byś wiedziała jakie masz zużycie w każdej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120L od 6:00 nagrzewa sie do 45oC co spokojnie wystarcza na kąpiel+ prysznic. Zona czasami rano ma kaprys na kąpiel (wanna prostokąt 170cm) + ja prysznic i oboje mamy ciepłą wodę, potem 13-15 bojler dogrzewa się do 60oC. Więc na jedną kąpiel + prysznic a nawet dwa spokojnie 120l wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...