Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobro robimy korektę. Porównuje tak jak to się powinno porównać. Jeżeli gdzieś się pomyliłem to proszę korektę z wyliczeniami.

Ceny sie widać zmieniaja.

Jeszcze raz Dom 120m2

 

Koszty:

1. OP wodne + Bufor -> podłogówka 12 tyś + bufor 15tyś = 27tyś

2. Kable + CWU -> CWU nierdzewka, automatyka, cyrkulacja (8% vat) 5tyś. do tego kable + sterownie nawet nich będzie 10 tyś. Masz 15 tyś.

 

Różnica 12 tyś na korzyść kabli.

 

Jakie różnice w kosztach ekstrapolacji?

 

Czekam na odpowiedź. Rzetelną.

 

Ok, tylko podaj jak liczyłes koszty cyrkulacji :

dwa niezalezne obiegi

3 czujki ruchu

2 pompy cwu duzej mocy (max 80 W)

układ sterwania tymi pompami (układy czasowe, przekazniki, regulacja i uruchomienie

zawór antyoparzeniowy ESBE

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bufory montuje w róznych konfirguracja bez cyrkulacji takze i wtedy cena inna, wy jednak uparliscie sie tylko na 15000. A tylko opcja z najwiekszym wyposazeniem.

 

Mnie "system grzewczy kosztował 2000+bojler500+rozbudowana tablica el 500=3000 do 15 000to jeszcze kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie "system grzewczy kosztował 2000+bojler500+rozbudowana tablica el 500=3000 do 15 000to jeszcze kosmos

 

Nie kazdy ma tak jak Ty, nie kazdy chce miec tak jak Ty, ogolnie mówiąc jest bardzo mało takich domów. Rozumiem ze wszystko porównujesz do siebie, ale rozejrzyj sie, cały swiat to nie tylko Ty i twoj dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze korekta. Dodajemy 2 tyś do CWU. Koszty kabli tez są już zawyżone.

 

Jeszcze raz Dom 120m2

 

Koszty:

1. OP wodne + Bufor -> podłogówka 12 tyś + bufor 15tyś = 27tyś

2. Kable + CWU -> CWU nierdzewka, automatyka, cyrkulacja (8% vat) 7tyś. do tego kable + sterownie nawet nich będzie 10 tyś. Masz 17 tyś.

 

Różnica 10 tyś na korzyść kabli.

 

Jakie różnice w kosztach eksploatacji?

 

Czekam na odpowiedź. Rzetelną.

 

Do takiego domu daje bufor mniejszy bo 800l który jest tanszy o ok 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam co napisałeś. ale argument o wyborze wyposażenia domu w zależności od taryfy lokalnego dostawcy prądu to kompletna głupota.

Dostawcę można zmienić to po 1 i po 2 jeżeli mnie opłaca się grzać konwektorami przy mniej korzystnych warunkach niż ma Tauron to coś z buforami chyba nie tak . Logicznie rozumując grzanie w Tauronie konwektorami czy czymkolwiek byłoby zawsze najtańsze.

 

Dystrybutora nie mozesz zmienic jestes do niego przypisany na zawsze, chyba ze na swoim terenie masz kilku dystrybutorów ( nie znam takiego przypadku) To nic ze podpisujesz umowe kompleksową z innym podmiotem. Niestety PGE jest najdrozszy i Ty tego nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma tak jak Ty, nie kazdy chce miec tak jak Ty, ogolnie mówiąc jest bardzo mało takich domów. Rozumiem ze wszystko porównujesz do siebie, ale rozejrzyj sie, cały swiat to nie tylko Ty i twoj dom

 

Ani również twoja firma i wciskane przez ciebie rozwiązania łatwiej skasować od klienta 20 tyś niż 3 tyś. Ja kubson, czy kazen nie jesteśmy twoimi klientami i argumentacja że kit sie sprzedaje nie jest wystarczająca do przyznania racji Tobie czy sprzedawanym rozwiązaniom. Ale jak napisałem wcześniej jestes przedsiębiorcą i reagujesz na rynek , Chce klient kit za 20 tyś ok jego wybór, nie pracujesz dla idei, Ale przekonywanie mnie możesz sobie darować podobnie jak używanie słowa histereza oraz cyrkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś Wieżę Eiffla? No jasne że nie bo jej nie masz.

 

Co to ma do rzeczy, skoro tak dobrze sie znasz na podłogówce wodnej to po co takie pytania? Pytanie o rozdzielacz w podłogówce mozna porównac powiedzmy do pytania czy w cenie samochodu sa ujete koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutora nie mozesz zmienic jestes do niego przypisany na zawsze, chyba ze na swoim terenie masz kilku dystrybutorów ( nie znam takiego przypadku) To nic ze podpisujesz umowe kompleksową z innym podmiotem. Niestety PGE jest najdrozszy i Ty tego nie zmienisz.

 

I co z tego bo nie rozumiem? Napisałem że wybór rodzaju ogrzewania nie powinien być oparty na być może chwilowym najtańszym dostawcy prądu , a Ty napisałeś że proponujesz bufor tylko dla klientów Taurona. co oznacza że dal mnie by się potencjalnie nie opłacił.

 

Przy moich konwektorach i dogrzewaniu również w 1 strefie jest cenowo ok przy PGE, dlatego to rozwiązanie nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny Pge jest po prostu lepsze niż bufory . A pozostaje jeszcze kwestia kosztów inwestycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani również twoja firma i wciskane przez ciebie rozwiązania łatwiej skasować od klienta 20 tyś niż 3 tyś. Ja kubson, czy kazen nie jesteśmy twoimi klientami i argumentacja że kit sie sprzedaje nie jest wystarczająca do przyznania racji Tobie czy sprzedawanym rozwiązaniom. Ale jak napisałem wcześniej jestes przedsiębiorcą i reagujesz na rynek , Chce klient kit za 20 tyś ok jego wybór, nie pracujesz dla idei, Ale przekonywanie mnie możesz sobie darować podobnie jak używanie słowa histereza oraz cyrkulacja.

 

A czy ja Ciebie i Kubsona, Kaizena chce przekonac? pytacie to odpowiadam, po co miałbym was przekonywac?, a w szczegolnosci Kaizena który wie wszystko na kazdy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy, skoro tak dobrze sie znasz na podłogówce wodnej to po co takie pytania? Pytanie o rozdzielacz w podłogówce mozna porównac powiedzmy do pytania czy w cenie samochodu sa ujete koła.

 

To Ty wciskasz kity i przypisujesz mi treści których nie napisałem . Sam mnie pytasz i odpowiadasz w moim imieniu pisząc kłamstwa. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego bo nie rozumiem? Napisałem że wybór rodzaju ogrzewania nie powinien być oparty na być może chwilowym najtańszym dostawcy prądu , a Ty napisałeś że proponujesz bufor tylko dla klientów Taurona. co oznacza że dal mnie by się potencjalnie nie opłacił.

 

Przy moich konwektorach i dogrzewaniu również w 1 strefie jest cenowo ok przy PGE, dlatego to rozwiązanie nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny Pge jest po prostu lepsze niż bufory . A pozostaje jeszcze kwestia kosztów inwestycyjnych.

 

Dla Ciebie zadne inne rozwiazanie sie nie opłaca, bo konwektorów i ogrzewaczy przepływowych nic nie przebije. Dyskusja jest zbedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie zadne inne rozwiazanie sie nie opłaca, bo konwektorów i ogrzewaczy przepływowych nic nie przebije. Dyskusja jest zbedna.

 

No to podaj mi konkretny , techniczny czy ekonomiczny argument że korzystniej jest zużyć np 1000 kwh do ogrzania domu według twojego systemu , zamiast np moimi konwektorami czy tez kablami.

 

Mamy powiedzmy 20 tyś, wybieramy system grzewczy czyli zarówno inwestycje i późniejszą eksploatację . Na ile lat starczy nam te 20 tyś ? W moim przypadku na kilka w Twoim na 0 lat bo koszty inwestycyjne zużyją całą kwotę na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj mi konkretny , techniczny czy ekonomiczny argument że korzystniej jest zużyć np 1000 kwh do ogrzania domu według twojego systemu , zamiast np moimi konwektorami czy tez kablami.

 

Mamy powiedzmy 20 tyś, wybieramy system grzewczy czyli zarówno inwestycje i późniejszą eksploatację . Na ile lat starczy nam te 20 tyś ? W moim przypadku na kilka w Twoim na 0 lat bo koszty inwestycyjne zużyją całą kwotę na starcie.

 

Gdybym miał dom o zapotrzebowaniu 1000 kWh to byłby dom pasywny i wtedy kable niezbyt duzej mocy i do tego klimatyzacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał dom o zapotrzebowaniu 1000 kWh to byłby dom pasywny i wtedy kable niezbyt duzej mocy i do tego klimatyzacje

 

A gdzie napisałem że to całkowite roczne zużycie???

 

To ponawiam pytanie No to podaj mi konkretny , techniczny czy ekonomiczny argument że korzystniej jest zużyć np 1 kwh do ogrzania domu według twojego systemu , zamiast np moimi konwektorami czy tez kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem że to całkowite roczne zużycie???

 

To ponawiam pytanie No to podaj mi konkretny , techniczny czy ekonomiczny argument że korzystniej jest zużyć np 1 kwh do ogrzania domu według twojego systemu , zamiast np moimi konwektorami czy tez kablami.

 

Dlaczego tylko ekonomiczny czy techniczny argument, jak widac waga tych argumentów nie jest tak duza jak sie Tobie wydaje, skoro tego typu ogrzewan są sladowe ilosci. Nie wszyscy chcą i nie wszyscy uczestniczą w nieustajacym konkursie kto zrobi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko ekonomiczny czy techniczny argument, jak widac waga tych argumentów nie jest tak duza jak sie Tobie wydaje, skoro tego typu ogrzewan są sladowe ilosci. Nie wszyscy chcą i nie wszyscy uczestniczą w nieustajacym konkursie kto zrobi taniej.

 

No nareszcie! Odpowiedź jest bardzo prosta według mnie przynajmniej. Stosujesz takie rozwiązanie na jakie jest zapotrzebowanie:: ze strony klientów bez jakiegokolwiek ekonomicznego uzasadnienia i bardzo dobrze.:yes:

 

Nie ma co kogokolwiek uszczęśliwiać na siłę, nie wyobrażam sobie jak byś nawet miał przekonywać potencjalnych klientów do konwektorów to jest strach wynikający z niewiedzy i tyle. Mnie nikt nie wierzy że mało płacę za prąd więc robię tragiczna minę i odpowiadam że muszę trudno jakość znieść te wysokie koszty, natomiast w duchu sobie myśle płać lemingu za gaz czy węgiel i wyrzucaj pieniądze za okno ja pojadę sobie za oszczędności na wczasy a Ty zapier do zdechu. I w ten sposób wszyscy maja racje i wszyscy sa szczęśliwi i jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...