Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koniec żartów, dzisiaj odpalam kominek. Temperatura rano to 19,5 stopnia. Czytam wątki o różnych metodach ogrzewania, i taka temperatura nie jest niczym szczególnym przy sposobie grzania gazem, dla nas to już jest zimno.

 

A mógłbyś oświecić mnie, dlaczego dla tych od gazu to jest normalne, a dla nas nie - czy chodzi o to, że przy grzaniu prądem nie można zbytnio wychłodzić budynku, czy też o coś zupełnie innego.

Na marginesie - bardzo podoba mi się Twoja podłoga woodentic; czy kolor jaki jest na zdjęciu jest w miarę rzeczywisty? czy ten woodentic ma fakturę, czy jest gładki - jeszcze nie widziałam na żywo, będę szukała w mojej okolicy jakiejś wystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mógłbyś oświecić mnie, dlaczego dla tych od gazu to jest normalne, a dla nas nie - czy chodzi o to, że przy grzaniu prądem nie można zbytnio wychłodzić budynku, czy też o coś zupełnie innego.

Na marginesie - bardzo podoba mi się Twoja podłoga woodentic; czy kolor jaki jest na zdjęciu jest w miarę rzeczywisty? czy ten woodentic ma fakturę, czy jest gładki - jeszcze nie widziałam na żywo, będę szukała w mojej okolicy jakiejś wystawki.

 

Jak ktoś buduje dom by grzać prądem zazwyczaj dobrze go ociepla i rachunki nie bolą. Przy gazie ocieplenie jest zazwyczaj standardowe a cena gazu z kosztami przesyłu jest już spora, więc odbijają sobie najczęściej na temperaturze. Tak to ja sobie tłumaczę;)

Woodentic ochra w rzeczywistości jest nieco jaśniejszy. Ma delikatną strukturę. W tej cenie, nie ma moim zdaniem nic ładniejszego. Ludzie nabierają się niemal za każdym razem bo myślą, że to decha albo panele:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedz Liwko zrozumiałem następująco - grzanie gazem jest drogie (takie argumenty kiedyś często spotykało się w dyskusjach węgiel vs gaz) więc temperatury utrzymywane w domu są zwykle niższe - z oszczędnośći. Ja się z tym nie zgadzam, chłodniej mają tylko ci co oszczędząją i obniżają temperaturę. Równie dobrze można powiedzieć, że ci co grzeją prądem mają 20C w domu, bo grzanie prądem jest drogie.

 

Przyznam, że ja też mam zamiar dołączyć do tych, u których grzanie prądem nie będzie jednak takie drogie. Mam nadzieję, że dzięki moim GURU z tego forum będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedz Liwko zrozumiałem następująco - grzanie gazem jest drogie (takie argumenty kiedyś często spotykało się w dyskusjach węgiel vs gaz) więc temperatury utrzymywane w domu są zwykle niższe - z oszczędnośći. Ja się z tym nie zgadzam, chłodniej mają tylko ci co oszczędząją i obniżają temperaturę. Równie dobrze można powiedzieć, że ci co grzeją prądem mają 20C w domu, bo grzanie prądem jest drogie.

 

Ale czy oni oszczędzają ze stratą na komforcie, czy im takie temperatury po prostu odpowiadają? Niby komfort to sprawa indywidualna, ale ja przez cały rok poruszam się po domu w krótkim rękawku i nie wyobrażam sobie by miało być inaczej. 21 przy podłogówcwe to odczuwalna 23. 19 to dla mnie Syberia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś buduje dom by grzać prądem zazwyczaj dobrze go ociepla i rachunki nie bolą. Przy gazie ocieplenie jest zazwyczaj standardowe a cena gazu z kosztami przesyłu jest już spora, więc odbijają sobie najczęściej na temperaturze. Tak to ja sobie tłumaczę;)

Woodentic ochra w rzeczywistości jest nieco jaśniejszy. Ma delikatną strukturę. W tej cenie, nie ma moim zdaniem nic ładniejszego. Ludzie nabierają się niemal za każdym razem bo myślą, że to decha albo panele:D

 

Też chciałabym mieć taką podłogę. Mam tylko obawy, czy uda mi się znaleźć dobrego fachowca do ułożenia, bo zdaję się, że tu jest pies pogrzebany - czytałam inne wątki na ten temat. Boję się też, czy trafię na dobra partię - niby przed odbiorem należy to sprawdzić, ale w praktyce to jak sprawdzić całe np. 130m2. - planuję zakup przez internet, bo tu chyba można uzyskać najlepszą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałabym mieć taką podłogę. Mam tylko obawy, czy uda mi się znaleźć dobrego fachowca do ułożenia, bo zdaję się, że tu jest pies pogrzebany - czytałam inne wątki na ten temat. Boję się też, czy trafię na dobra partię - niby przed odbiorem należy to sprawdzić, ale w praktyce to jak sprawdzić całe np. 130m2. - planuję zakup przez internet, bo tu chyba można uzyskać najlepszą cenę.

 

Trochę zaśmiecamy temat, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Byle trzymać się instrukcji ze strony Paradyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców tematu. Chciałbym Was zapytać co myślicie o grzaniu tego domu http://www.mtmstyl.pl/projekt-bachus_5/ prądem (chodzi o grzejniki akumulacyjne w przeważającej częsci oraz kable grzejne w kuchni i łazienkach). Jak myślicie warto czy można pójść prędzej z torbami? Na chwile obecną: ściany zewn. porotherm 25cm+10cm styropianu+ porotherm 12cm/14cm -nie pamiętam dokładnie, okna takie sobie bo 2szybowe ideal intertec 4000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podłączyć zwykły podgrzewacz przepływowy na wyjściu ciepłej wody z bojlera

 

jasiek71 - a czy ma sens i czy jest wykonalne zamontowanie takiego podgrzewacza przepływowego do podgrzewacza zintegrowanego z pompą ciepła - http://www.hewalex.pl/oferta/podgrzewacze-z-pompa-ciepla/podgrzewacz-z-pompa-ciepla-pwpc38-2w300.html. Tak sobie myślę, że fajnie byłoby mieć taki Hewalex, bo dość dużo tej ciepłej wody się u mnie zużywa. Latem to byłaby chyba duża oszczędność, choć z drugiej strony, jak ta pompa ciepła nie będzie nadążała grzać, to i tak podgrzewacz przepływowy będzie zjadał prąd. Może to przekombinowałam, zwłaszcza, że już na starcie (koszty zakupu) trudno nazwać to oszczędnością. Z drugiej strony poza oszczędnością prądu zależy mi też na komforcie. Nie cierpię, jak mi brakuje ciepłej wody - zawsze trafia na mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a dlaczego pytasz? Będę miała ogrzewanie podłogowe, więc chyba gres będzie ok. Dom parterowy.

 

u mnie cały dół domu jest w płytkach, ale po tych kilku latach mieszkania średnio zaczyna nam się podobać

we wszystkich sypialniach mam wykładziny dywanowe a z ogrzewaniem nie ma najmniejszego kłopotu;)

co do pompy ciepła..., jeżeli zużywacie dużo wody to ma jakiś sens ale bez przepływowego podgrzewacza bo to się mija z celem

dla przypomnienia czym większy zbiornik tym większe straty dobowe, jeżeli nie zużywacie dużo ciepłej wody to lepiej mniejszy bojler i grzanie w taniej taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak zrobię płytki w całym domu (coś drewnopodobnego - myślę o woodentic), ponieważ mam zwierzątka, które tak wychowałam, że włażą wszędzie, gdzie tylko są otwarte drzwi. Wykładzina w sypialniach jest bardzo przyjemna, ale ze względu na to, że jednak chłonie zapachy (psie), chyba raczej się nie zdecyduję. Ze względów oszczędnościowych może zrobię tam panele, chociaż trochę się obawiam, czy podłogówka pod panelami zadziała, zwłaszcza, że sypialnie nie są duże (mała powierzchnia grzania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w cztery litery, dzisiaj odpalam PC. Wczoraj odpaliłem pierwszy raz kominek i było nawet przyjemnie, ale jak zobaczyłem 16-to dniową prognozę, to dla idei nie będę się codziennie zamęczał.

 

http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/poznan_poznan

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jakie przyjemne w sezonie grzewczym (który trwa raczej ponad pół roku).

 

Hm, a może ktoś jeszcze by napisał jakie są jego odczucia i czy teraz zrobił by jednak parkiet itd? U mnie w założeniu będzie beton szlifowany, oczywiście łatwiej by było mi zrobić ten beton na całej podłodze ale się takiego rozwiązania obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon, na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy :-)

Ja też się przyznam - chciałem puścić trochę kWh w podłogę dziś w nocy. Nastawiłem sterownik. Noc była niespokojna. Rano okazało się dlaczego - zapomniałem włączyć piec :-)

ja mam cały czas sterowniki na czuwaniu i coś tam się w tych kilowatach od jakiegoś czasu dzieje, na koniec miesiąca pomiary w dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...