Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kable daje się nawet w warstwie kleju pod płytkami.

 

To rozwiązanie odpada, zależy mi na ogrzewaniu akumulacyjnym.

 

 

Więc tak naprawdę pytaj ekipy od wylewek, ile najmniej (pewnie przyda się też odpowiednia receptura na wylewkę) mogą dać, żeby to nie odspoiło się i nie popękało.

 

tego się właśnie obawiam. Nie chce dawać minimalnych ilości betonu, bo taka oszczędność może mi wyjść bokiem :p Myślałem żeby zastosować zrojenie z mikrowłókien, dla lepszego spojenia wylewki.

 

Być może dobrym wyjściem będzie beton z gruchy - ale tu trudniej będzie go zatrzeć i wypoziomować. Ale to do przemyślenia, czy nie przeszlifować go.

 

 

Nie widzi mi się to za bardzo... Ale alternatywa jest :)

 

 

Natomiast pamiętaj, od dostosowaniu nadproży, drzwi, okien i schodów.

 

Cenna uwaga, będę pamiętał :)

 

Co do akumulacji "w górę" i w "dół" - to zna ktoś tabelę, gdzie różny jest współczynnik przewodzenia ciepła w zależności od zwrotu? AFAIK jest jeden - grawitacja nie wpływa na przewodzenie ciepła. A konwekcji w ciałach stałych trochę brakuje. Jakoś tak cząsteczki tam (z definicji) nie mogą za bardzo wędrować.

 

Myślę że kable na płycie siłą rzeczy będą musiały ją nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen napisał

 

Generalnie - pewnie można jeszcze cieniej. Ale niezależnie od tego, czy 5cm, czy 2cm - to podstawowe pytanie jest "jak" żeby to się nie odspoiło i nie popękało.

 

Przyjmuje się , że wylewka od 5 cm jest samonośna. Do tej grubości należy stosować grunty szczepne , a niektóre wylewki wymagają zbrojenia siatką.

Trzeba czytać co producent zaleca.

 

Co do akumulacji "w górę" i w "dół" - to zna ktoś tabelę, gdzie różny jest współczynnik przewodzenia ciepła w zależności od zwrotu? AFAIK jest jeden - grawitacja nie wpływa na przewodzenie ciepła. A konwekcji w ciałach stałych trochę brakuje. Jakoś tak cząsteczki tam (z definicji) nie mogą za bardzo wędrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane są już nowe stawki za kWh ? jakoś nic nie mogę wygrzebać.

 

U mnie według faktury ze stycznia 2019; Warszawa zewet teren; Taryfa G12w brutto Dzień - 67 gr; Noc - 35 gr. Ceny zgodne z umową zawartą w listopadzie 2018 z gwarancją ceny do końca 2021 roku.

Amen! x3 :wave:

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię Tauron w piątek.

Nie mają nowych cenników.

Pewnie nowe umowy podpisywane są z cennikiem z grudnia.

Mają burdel.

Brak cennika dla taryfy g12w.

 

O ile wzrosła dystrybucja w tym roku?

 

Klaudiusz - w moim przypadku umowa podpisana 29.09.18 - jeszcze wg starego cennika (chyba z 1.06.2018r, bodajże T=0,659 i 2T=0,244, razem z dystrybucją) 1.10 była zmiana cennika, ceny poszły do góry. Aktualnie G12w jest tylko dla tych co wracają od innego dostawcy, zauważyłem to już dosyć dawno temu. Czyżby Tauron wycofywał z jakichś powodów tę taryfę?? Może chcą ją wycofać z powodu tego okienka popołudniowego?? Gdzieś kiedyś czytałem, że te okienko bardzo energetyce nie pasuje.

Tym co wracają do niego, nie może jej odmówić, bo wrócić można tylko na tę samą taryfę z której się odeszło (w moim przypadku właśnie G12w)

 

Sprawdzam właśnie na stronie i są cenniki od 1.01.2019

Ten mój - "Bezpieczny powrót" - ceny wyższe o około 0,05 w 1T i około 0,023 w 2T w porównaniu do tego, co ja podpisałem pod koniec września.

Taryf dystrybucyjnych na 2019r jeszcze nie ma, chyba nie zostały jeszcze zatwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz - w moim przypadku umowa podpisana 29.09.18 - jeszcze wg starego cennika (chyba z 1.06.2018r, bodajże T=0,659 i 2T=0,244, razem z dystrybucją) 1.10 była zmiana cennika, ceny poszły do góry. Aktualnie G12w jest tylko dla tych co wracają od innego dostawcy, zauważyłem to już dosyć dawno temu. Czyżby Tauron wycofywał z jakichś powodów tę taryfę?? Może chcą ją wycofać z powodu tego okienka popołudniowego?? Gdzieś kiedyś czytałem, że te okienko bardzo energetyce nie pasuje.

Tym co wracają do niego, nie może jej odmówić, bo wrócić można tylko na tę samą taryfę z której się odeszło (w moim przypadku właśnie G12w)

 

Sprawdzam właśnie na stronie i są cenniki od 1.01.2019

Ten mój - "Bezpieczny powrót" - ceny wyższe o około 0,05 w 1T i około 0,023 w 2T w porównaniu do tego, co ja podpisałem pod koniec września.

Taryf dystrybucyjnych na 2019r jeszcze nie ma, chyba nie zostały jeszcze zatwierdzone.

 

Czyli jaka jest aktualna cena całkowita brutto i kWh w nocy i w dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całodobową g11 i dla porównania za okres :

13.12.2017 - 7.06.2018 - 964kWh za 464,74zł = 0,485zł/kWh

8.06.2018 - 5.12.2018 - 912 za 442,84 = 0,485

 

Z prognoz na ten rok :

01.02.2019 - 28.02.2019 - 147 za 88,22 = 0,60zł/kWh

01.05.2019 - 31.05.2019 - 163 za 96.44 = 0,59

 

Czyli ok 12gr brutto/kWh więcej.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całodobową g11 i dla porównania za okres :

13.12.2017 - 7.06.2018 - 964kWh za 464,74zł = 0,485zł/kWh

8.06.2018 - 5.12.2018 - 912 za 442,84 = 0,485

 

Z prognoz na ten rok :

01.02.2019 - 28.02.2019 - 147 za 88,22 = 0,60zł/kWh

01.05.2019 - 31.05.2019 - 163 za 96.44 = 0,59

 

Czyli ok 12gr brutto/kWh więcej.

Jaki dostawca prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... ceny BRUTTO. Tyle ile zapłaciłem podzielone przez zużycie. Dostawca Enea.

Być może na koszt wpływa bliskość (ok 40km) elektrowni wodnej w Dychowie :)

Za 964kWh netto zapłaciłem 234,37 zł = 0,24zł/kWh

 

Przy taryfie G-11 to aż niemożliwe, robiłem analizę dostawców bo zmieniałem ostatnio umowe ale na takie rewelacyjne warunki sie nie natknąłem masz moze jakis link do sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...