Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzejecie no co ty, po prostu w pewnym momencie grzejniki są zimne co oznacza że ogrzewanie nie jest już potrzebne bo na zewnątrz jest ciepło. W tej chwili zużycie pradu jest minimalne i głupota jest wyłączać ogrzewanie i siedziec w psiarni.

 

Pytam, bo w niektórzy już pisali w innym wątku, że nie grzeją. :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jeszcze grzejemy, przecież w przyszłym tygodniu wracają mrozy tak wróżbici informują.

U mnie ten sezon do dziś rana na CO poszło 4650 kWh w II taryfie, w domu 22,5-23*C.

Wczoraj z racji 19*C ogrzewanie odpoczywało.

W poprzednim sezonie wyłączenie grzania nastąpiło 06-04-2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię test.

 

Wyłączyłem sterownik do CO 19.03 gdy było wewnątrz 22.7*C. Po trzech dniach 22.4*C. Mam w planie wystartować do lata z niską temperaturą bryły akumulacyjnej.

 

W prognozach -5*C we wtorek. Zobaczymy czy zmarznę i kiedy znowu odpalę grzanie :)

 

Tak jaśniej, bo nie kumam? Do czy od?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśniej: obniżyć temperaturę wewnątrz przed nastaniem lata.

Rok temu pozwalałem w kwietniu na dogrzewanie domu przez wschodnie okna - efektem była zbyt wysoka temperatura startowa właśnie przed początkiem lata. Masa akumulacyjna robi swoje, ma zalety i wady.

 

Teraz kumam. Nie masz klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy nie mam.

Zawsze udawało mi się mieć normalne temperatury latem, do ok. 24*C. Ostatniego lata było jednak za ciepło (>25*C).

 

Polecam. Ja mam i nie wyobrażam sobie teraz bez. Do tego grzeje tą klimą ten mój kiepski dom. Ty możesz ją wykorzystać np. na okresy przejściowe. Super sprawa. Niestety w lecie nie ma jak ochłodzić tego domu. Nie ważne jaki ten dom, chociaż byli tutaj tacy co pisali, że nie potrzeba chłodzić domu . Ja mam i polecam. Szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do spraw "elektrycznych".

Miałem półroczny "romans" z Fortum, skorzystałem z darmowej energii (płaciłem tylko za dystrybucję) i wracam do Energii na G12r. Aktualne stawki za energię w G12r: tania 18,06 gr/kWh, droga 39,94 gr/kWh. 80% zużycia na całość prądu w domu mam w taniej.

 

Zużycie na CO w tym sezonie do dziś: 2230 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś opomiarowane ile prądu idzie na przygotowanie jedzenia, pieczenie itp?

Robię przesiadkę z butli na prąd i tak sie zastanawiam jak to wyjdzie butli szło 6 do roku.

Załóżmy że gaz ma 50% sprawności to mniej więcej wyjdzie 300-400kWh na jedzenie trzyma się to kupy?

 

6 butli x 50 zł = 300 zł/rok czyli 25 miesięcznie . Jest to realne w lecie ma rachunek za prąd około 70 zł w tym cuw i gotowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś opomiarowane ile prądu idzie na przygotowanie jedzenia, pieczenie itp?

Robię przesiadkę z butli na prąd i tak sie zastanawiam jak to wyjdzie butli szło 6 do roku.

Załóżmy że gaz ma 50% sprawności to mniej więcej wyjdzie 300-400kWh na jedzenie trzyma się to kupy?

 

Rok temu miałem taką przesiadkę z gazu i specjalnie nie widać dużo większego zużycia energii elektrycznej...

Licznika do indukcji / piekarnika nie mam ale jest w planach..

Tak na oko po roku eksploatacji to koszty są porównywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu sprawdzić "sprawność" np. gotując litr wody w tym samym naczyniu, raz na gazie raz na prądzie. W moim "teście" czas zagotowania był ten sam. Można się spierać co do wyboru palnika i fajerki - palnik największy odkręcony maksymalnie i fajerka o największej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu sprawdzić "sprawność" np. gotując litr wody w tym samym naczyniu, raz na gazie raz na prądzie. W moim "teście" czas zagotowania był ten sam. Można się spierać co do wyboru palnika i fajerki - palnik największy odkręcony maksymalnie i fajerka o największej mocy.

 

Czas może być ten sam ale ilość energii już niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...