Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O jakim haraczu ty do diaska mówisz???????????? G11 to gówniana średnia taryfa. G12 to taryfa tania i droga. Tania jest tańsza od G11 a droga jest droższa, i każdy idiota o tym wie. Jeżeli komuś się opłaca mieć G12 to sobie ją zakłada, jeżeli nie, bierze G11. Każdy znający podstawy matematyki potrafi to sobie obliczyć. Wszystko co wychodzi poniżej G11 już się opłaca. Na ostatnim rachunku, po zupełnym wywaleniu kWh które zużyła PC, średnia mi wyszła (z rachunku!!!!)52gr. I gdzie jest ten haracz się pytam?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, oczywiście nie wspominasz o tym, że w droższej taryfie płacisz dostawcy haracz (chodzi o różnicę pomiędzy droższą taryfą G12 i G11). Czy nie uważasz, że to również cena prądu??? Zatem czy rzeczywiście poniesiony koszt prądu to w/w 29gr/kWh??? Uważam, że podliczając uczciwie koszt energii powinno się część tego haraczu dodać do kosztu ogrzewania, zatem poniesionym kosztem jest wyliczona średnia w sposób wcześniej podany z faktury.

I tak i nie, ponieważ II taryfy nie używasz tylko na cele CO i CWU. Z reguły co najmniej połowa (u mnie zero dyscypliny i wychodzi 50/50) pozostałego zużycia jest w II taryfie, a co bardziej zdyscyplinowani mają dużo lepsze proporce I/II taryfa. Dlatego może byc tak że CO i CWU masz 100% w taniej a reszta i tak wychodzi taniej w G12w niż G11. Przy moim zyżyciu na pozostałe cele I/II 50/50 koszt kWh jest 5gr tańszy niż w przypadku G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, ponieważ II taryfy nie używasz tylko na cele CO i CWU. Z reguły co najmniej połowa (u mnie zero dyscypliny i wychodzi 50/50) pozostałego zużycia jest w II taryfie, a co bardziej zdyscyplinowani mają dużo lepsze proporce I/II taryfa. Dlatego może byc tak że CO i CWU masz 100% w taniej a reszta i tak wychodzi taniej w G12w niż G11. Przy moim zyżyciu na pozostałe cele I/II 50/50 koszt kWh jest 5gr tańszy niż w przypadku G11.

 

To samo cały czas próbuje mu wytłumaczyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczmana zabawka to bufor robiony na zamówienie, prostopadłościan z umieszczoną wewnątrz wężownicą do cwu. Piecem grzeje 1000l wody w buforze a w wężownicy ogrzewa się przepływowo bieząca ciepła woda użytkowa. W sezonie grzewczym woda z bufora zasila ogrzewanie podłogowe. Taki układ pozwala na palenie co kilka dni, wszystko w zalezności od wspołczynników przenikania ciepła a także od liczby mieszkańców.

 

to tak dla mnie :woda w podłogówce ma ile?25c? jak z 80 w buforze tyle zrobić? jakiś mieszalnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz zwracam uwagę na różnorodność stawek dla każdego z Was - podajecie z ogrzewaniem, cwu lub osobno i stawek jest kilka dla tańszej taryfy, droższej, dla innych celów niż ogrzewanie czy cwu - dlaczego nie rozliczać zużycia prądu wg jednej ceny policzonej prosto z faktury??? Zwłaszcza, że tylko ta jest ściśle powiązana z rzeczywistym poniesionym kosztem. Oczywiście chwała tym którzy obok kosztu podają zużycie w kWh, dla mnie w tym przypadku ilość zużytej energii jest dużo ważniejsza od podanego kosztu, zwłaszcza jak jest policzony tylko z wybranych pozycji faktury. W mieszkaniu ogrzewanym prądem Z/Z/K wg majowej faktury G12 było 2131,6/6041/0,3529 - nie ma tam osobnych liczników do pieców akumulacyjnych, ale koszty energii rozliczane są wg tylko jednej stawki 0,3529zł/kWh. Koszt ogrzewania to zwiększone zużycie w okresie grzewczym, które bez problemu można policzyć. Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co nie mają podliczników, koszt i zużycie mogą jedynie podać orientacyjne, ci co mają rzeczywiste!!!

Oczywiście - jeśli chcą podać obie te wartości, Twoje podawane koszty budzą pewne obawy zwłaszcza, że

Bo w d... mam ilość kWh, ważniejsze jest dla mnie ile za nie zapłacę!!!

Sam koszt niewiele mówi zwłaszcza jak analizuje się długie okresy np 5, 10, czy więcej lat - kto dzisiaj pamięta stawki sprzed kilku czy kilkunastu lat, za to zużyta energia to coś innego - od razu widać efekty wprowadzonych modernizacji czy oszczędności.

I do kosztów ogrzewania będziemy doliczali dłuższe jesienne i zimowe wieczory?Jesienią i zimą częściej siedzimy też przed TV i komputerem, itd. Po co sobie mamy życie komplikować, skoro mamy podliczniki???

za to energia el zawsze będzie rozliczana wg jednej rzeczywiście zapłaconej stawki wg faktury. Własnie stosując zróżnicowane stawki prądu komplikuje się rozliczenie i błędnie wylicza się koszt. Po co do pc, cwu, tv, prania czy innych stosować stawkę tanią i drogą, zwłaszcza że ich policzenie jest skomplikowane i będzie obarczone zawsze błędem, skoro możemy bez problemu policzyć z faktury jedną stawkę która bez jakiegokolwiek błędu jest rzeczywistą ceną prądu.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem i to dużym, będzie obarczone wyliczenie kosztów ogrzewania bez podlicznika. To będzie zwyczajne wróżenie z fusów. Nie wiem czy można, ale podpinając osobny licznik na ogrzewanie i osobny na resztę domu suma tych zużytych kWh, jak i kwota wyjdzie niemal identycznie jak przy jednym rachunku! Mamy wtedy czarno na białym ile za co płacimy. Nie mając osobnego licznika, a mając tylko podlicznik policzyć to musimy sami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie, w ciągu roku - od 21.10.2010, g. 6:30:

(pierwsza "kolumna" to droga taryfa, druga to tania.)

łącznie: 1603,2 9228,9

na cele nie związane z co i cwu: 1301,0 1050,0

na cwu i co: 302,2 8178,9

 

Enea, Szczecin, taryfa G12W

 

czyli jakbym nie liczył - nie płacę żadnego "haraczu" związanego z korzystaniem z taryfy innej niż G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...