Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oczywiście ze najlepiej w kwh :) W instalacji elektrycznej wstawię podliczniki impulsowe ktróe będą wysyłały impuls co 1kwh, potem to zostanie zliczone przez PLC i podane w statystykach, wykresach, tabelkach. No takie przynajmniej mam zamiary :)

 

ja mam liczniki do wszystkich pętli ogrzewania ale nie bardzo kumam jak to sprzęgnąć z komputerem, czy jest możliwość zamontowania jakiegoś wynalazku zamiast kompa co by nam rejestrował te impulsy?

także przy okazji żeby mam rejestrowało temp. zewnętrzną i wewnętrzną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja polecam Tauron

WT I - 63gr/kWh

NT II - 27gr/kWh

z wszystkimi możliwymi opłatami (możliwość wybrania T weekendowej).

 

Mam problem z przeliczeniem MJ na kWh oraz wyceny wymienionych nośników

 

gaz 1m3 gazu około 33MJ cena u mnie 2,6 brutto - chyba taryfa W-1 sprawność max 93%

czarne złoto 1 kG orzech-a 25MJ cena 0,75 brutto chyba sprawność max 78%

czysta energia 10 kW 36 MJ II taryfa cena 2,7 brutto. sprawność :) 99,95% a brakujące 0,05% grzeje moje przyłącze do budynku

 

Może ktoś za mnie policzyć ile kosztuje 10MJ energii z w/w nośników bo już (dziś piątek) niewiem

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a polecasz Tauron bo....??

bo akurat u mnie wyszedł najdrożej.....

bardziej interesują mnie opinie osób, które przeszły ten proces...

 

polecam bo moj OSD to wlasnie TAURON energia tez od nich, ceny podalem powyżej i tak coby nie robic i kogoby nie wybrac oni wyjda na swoje dlatego zostaje przy tym co mam.

 

Może wcześniej źle to ująłem powinienem napisac "ja mam Tauron" i podać ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej bajki, przyjaciel zadał mi mailowo pytanie, jesli znacie watek gdzie mi na nie pomogą, albo sami kiedys spotkaliście się z ustrojstwem pasującym do opisu dajcie znać:

"Chodzi mi o to ze poszukuje czegos takiego co moglbym

wkrecic na miejsce zwyklego termostatu. To urzadzenie mialoby miec

wbudowany termometr i mozliwosc ustawiania zakresow czasowych kiedy by

mialo otwierac lub zamykac przeplyw przez grzejnik! Dodatkowo

sterowaloby natężeniem przeplywu przez grzejnik w zaleznosci od

temperatury wody w kaloryferze temperatury w pokoju i zadanej

oczekiwanej w pokoju. Slyszalej o czyms takim?? No i oczywiscie takie

urzadzenie steruje tylko jednym kaloryferem.

Jak niezbyt precyzyjnie sie wyrazilem to daj znac :-)"

 

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz 1m3 gazu około 33MJ cena u mnie 2,6 brutto - chyba taryfa W-1 sprawność max 93%

czarne złoto 1 kG orzech-a 25MJ cena 0,75 brutto chyba sprawność max 78%

czysta energia 10 kW 36 MJ II taryfa cena 2,7 brutto. sprawność :) 99,95% a brakujące 0,05% grzeje moje przyłącze do budynku

 

już nie liczcie policzyłem :)

 

zmobilizowałem się zrobiłem sobie drinka i policzyłem

10 MJ GAZ = 0,78 PLN

10MJ WĘGIEL = 0,30 PLN

10 MJ PRĄD = 0,75 PLN

 

dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przeliczeniem MJ na kWh oraz wyceny wymienionych nośników

skorzystaj z mojego arkusza (ark 11-14), jest w stopce - kolumna B i D, koszt kol I J

brałem pod uwagę klasyczne G12, bo Vattenfall nie ma żadnych taryf weekendowych i takie jak pisałem godziny taniej taryfy

są kalkulatory do porównań np

http://www.eprad.pl/01,04/policz

z tego najchętniej korzystam

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak dla mnie :woda w podłogówce ma ile?25c? jak z 80 w buforze tyle zrobić? jakiś mieszalnik?

Przed rozdzielaczem podłogowym stosuje się zespół pompowo-mieszający i na nim ustawia temp. wody jaka ma płynąć. Stosuje się także wkladki termostatyczne na każdą sekcję. Aby nas nie posądzili o zaśmiecanie wątku to w głównym zbiorniku znajduje się elektryczny zespół grzejny i jak ktoś ma lenia w danym dniu to grzeje energią elektryczną.

Wracając jeszcze do sprawności grzania energią elektryczną, 99.5% uzyskamy nie obciążając każdej fazy więcej niż 2KW. Powyżej straty zaczynają być coraz bardziej znaczące. Oczywiście decydując się na ogrzewanie elektryczne, trzeba to uwzględnić w projekcie instalacji, odpowiednie przekroje przewodów i jednocześnie minimalizacja ich długości.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Napisał Tomek B.. Zobacz post

Wracając jeszcze do sprawności grzania energią elektryczną, 95% uzyskamy nie obciążając każdej fazy więcej niż 2KW.

 

 

 

a co złącze do budynku wykonane jest na złączkach WAGO ??? o czym ta dyskusja jak dociążysz nawet mocą 20 kW 1 faze wiadomo ze spadnie napiecie i zamiast 20 kW do domu dotrze Ci 18,4 kW i dokladnie tyle zliczy licznik P = U * I * cos fi ( w tym wypadku na 0,999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy elektrycznym ogrzewaniu nieistnieje cos taiego jak straty chyba ze przyłącze do budynku mamy na skrętce lub innym gównie, a nawet jak dociążymy jedną faze bardziej to licznik i za i przed to odczuje mając niższe napięcie i automatycznie zliczy mniejszą moc (25 lat praktyki z w/w urzadzeniami)

0,5% a dokladniej 0,05% to straty na przyłączu innych strat pod względem elektrycznym niema, nieistnieje takie cos jak kaloryczność - do prądu nieda sie dodać azotu aby utrzymać odpowiednie cisnienie, licznik liczy energię w kWh. Straty (zapotrzebowanie budynku w ciepło) możemy jedynie uwzględniać z fundamentu, ścian okien itp. ale to juz straty energii grzewczej po wytworzeniu i jest to normalna rzecz w jakimkolwiek sposobie grzania.

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece elektryczne nie mają 100% sprawności bo elektronika sterująca coś energii pobiera a nie oddaje w postaci ciepła. Ale zastanawia mnie grzałka. Bo podobno nie istnieją o 100% sprawności urządzenia.Może straty wynikają na przesyle prądu od licznika do grzałki i właśnie wynosza te 0,5 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...