Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja polecam Tauron

WT I - 63gr/kWh

NT II - 27gr/kWh

z wszystkimi możliwymi opłatami (możliwość wybrania T weekendowej).

 

 

Z tego co mi wiadomo, godziny obowiązywania taryf zostają takie jakie ma właściciel licznika, czyli firma macierzysta. Jeżeli nie masz taryfy weekendowej to i mieć jej nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponieważ nie dostałem odp w moim temacie postanowiłem uderzyć tutaj .

 

Czy ogrzewanie starego budynku prądem ma sens ekonomiczny?

 

Po kolei zamierzam przebudować istniejący budynek i zmienić jego przeznaczenie z gospodarczego na mieszkalny.

Trochę info o budynku budynek ok 70 m2 z poddaszem użytkowym i "podpiwniczony"

 

-piwnice stare kopane jeszcze ręcznie NIC nieocieplone

-wysokość parteru 2,35m

dom nie ocieplony w planie ocieplenie

 

Z fundamentem to już nic raczej nie wycuduję mogę ocieplić od piwnicy.

Budynek miałby być rozbudowany o salon z poddaszem użytkowym i garaż pod salonem tzw podziemny na fotce ta dobudowa to na czerwono zaznaczona.

Nowo dobudowana cześć już według obowiązujących norm budowlanych, a nie jak to robili 50 lat temu co zresztą widać po "prostocie ścian budynku " .Tylko że w nowo dobudowanej części, byłby garaż pod salonem i duże okna w salonie.

 

Doradźcie koledzy i koleżanki czy przypadkiem nie porywam się z motyka na słońce i nie pójdę z torbami grzejąc w tym moim domu prądem ?

 

Dom po rozbudowie miałby ok 110-125 m2 i garaż jeszcze do tego.

 

Za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny.Może się zastanowić nad innym źródłem ogrzewania ?

murator prad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ocieplenia pójdziesz z torbami. Ja jestem przeciwnikiem remontowania staroci jesli remont jest generalny i polega tylko na zostawieniu starych ścian. To jest najtańsza część budynku. Dalej masz inwestycja jak w nowy dom a w efekcie i tak otzrymujesz starego grata po tuningu. Taki mały offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ocieplenia pójdziesz z torbami. Ja jestem przeciwnikiem remontowania staroci jesli remont jest generalny i polega tylko na zostawieniu starych ścian. To jest najtańsza część budynku. Dalej masz inwestycja jak w nowy dom a w efekcie i tak otzrymujesz starego grata po tuningu. Taki mały offtopic.

 

Bo starą babę jak umalujesz, dalej będzie stara:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez ocieplenia to zapłacił byś ok 1000 zł więcej za sezon grzewczy niz za gaz oczywiście jadąc tylko na nocnej taryfie. Dochodzi pytanie jak zmagazynowac taką ilośc energii. bufor 7 m3 bedzie drogi. No i moc przyłącza. 40kw tak by podłączyć grzałki o mocy co najmniej 36 kw by zdążyć nagrzac w tańszej taryfie. Ja bym w starym domu uderzał w miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez ocieplenia to zapłacił byś ok 1000 zł więcej za sezon grzewczy niz za gaz oczywiście jadąc tylko na nocnej taryfie. Dochodzi pytanie jak zmagazynowac taką ilośc energii. bufor 7 m3 bedzie drogi. No i moc przyłącza. 40kw tak by podłączyć grzałki o mocy co najmniej 36 kw by zdążyć nagrzac w tańszej taryfie. Ja bym w starym domu uderzał w miał.

 

Gdyby gościa nie trzymała wysokość "2,35" to najlepszym akumulatorem jest 10cm wylewki to na 100m2 daje bufor około 20m3 po nagrzaniu dobowy spadek temperatury na poziomie 2,5 - 3 *C, no ale 235 - 10 wylewki i 8-10 cm izolacji = 215 cm = garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliście trochę za ostro z gościem:) Nic nie wiadomo na temat tego domu, tylko tyle że stary. Może dostał go w spadku i nie ma zdolności kredytowej? Może ma trochę gotówki i chęci, może mieć stałą pracę ale na czarno, a wy mu każecie spychacz i od nowa. Bez jaj. Ja osobiście wolałbym starą budę opalaną miałem niż kredyt na 35 lat. Udeżcie się trochę w piersi:)

Z tymi zdolnościami kredytowymi też jest różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona z wyliczeniami nośników, wstawiłem swoje ceny i prąd mam o kilkadziesiąt zł taniej niż gaz na sezon.

Uważam ze włożenie kabli grzewczych w 12cm wylewkę było strzałem w 10.

Żeby nie być w czarnej d...e oczywiście rurki PEX tez zalane (może kiedyś PC beda faktycznie w cenie lodówek).

 

http://solaris18.blogspot.com/2011/07/ogrzewasz-propan-buranem-czy-olejem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliście trochę za ostro z gościem:) Nic nie wiadomo na temat tego domu, tylko tyle że stary. Może dostał go w spadku i nie ma zdolności kredytowej? Może ma trochę gotówki i chęci, może mieć stałą pracę ale na czarno, a wy mu każecie spychacz i od nowa. Bez jaj. Ja osobiście wolałbym starą budę opalaną miałem niż kredyt na 35 lat. Udeżcie się trochę w piersi:)

Z tymi zdolnościami kredytowymi też jest różnie

Nim zacząłem myśleć o budowie, miałem połąwę udziału w 110m2 mieszkaniu w poniemieckiej kamienicy. Stan na pierwszy rzut oka bardzo dobry, regularne remonty tego co było widać. Super lokalizacja, z tyłu taras+ ogród+garaż+ dwie spore piwnice. żyć nie umierać. Ale odwidziało mi się, mieszkanie sprzedaliśmy, połowa kasy poszła na dom. Kupiło to małżeństwo 60lat, zamożni, płacili gotówką, potem zabrali się za remont. No i zonk, to co z wierzchu wyglądało ok, pod spodem było dramatem, piwnice wszędzie wilgoć, fundament podciągał wodę. tynki płatami odpadały jak się ruszyło, komin itd. często spotykam tego Pana i mimo iż wszystko zrobił i na wszystko miał pieniądze, powiedział że jak by mógł cofnąć czas to by w to się nie pchał, wydał dużo dużo więcej niż jak na budowe domu.

Kwestia kredytu nie ma tu znaczenia. Bo to że będzie remontował to nie znaczy że wyda mniej, a moim zdaniem wyda więcej, jeśli będzie chciał mieć zrobione pożądnie i z jakimś standardem.

Choć najlepiej jak byś wrzucił jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...