Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
zresztą w wielu miejscach jest napisane(na forum też), że odmiana 400 dobrze akumuluje.co proponujesz w zamian? silkaty?

Odwrotnie,im "cięższy" BK tym bardziej akumuluje ale jest zimniejszy,także odm.400 słabo akumuluje ;)

I BK nie jest najtańszy,tańszy jest silikat,który z uwagi na masę lepiej akumuluje ciepło.Ja się "przesiadłem" z BK na silikat 18cm,ten jest dopiero tańszy.

tak się zastanawiam ...

dlaczego na siłę zwiększacie akumulację budynku i podłogówki ?

co w tym takiego dobrego?

Boimy się I taryfy ;)

Ja mam płytę z uwagi na chęć odcięcia się od gruntu i szkody górnicze,z silkatem podobnie,BK jest kruchy a nie wiadomo jakich wstrząsów się spodziewać.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok rozumiem, że przeginać nie ma sensu w żadną stronę, ale jak ściana może przy okazji coś zakumulować to czemu nie? zwłaszcza, że ten silkat to na prawdę taniocha. jest chyba najtańszy z tego co oglądałem. jeżeli ściana ma być tylko konstrukcją, która ma trzymać budynek przed zawaleniem się, wentylacja odpowiada za oddychanie domu, a styropian jest izolacją o wiele wydajniejszą niż jakikolwiek materiał konstrukcyjny silkat wydaje się idealny. to co piszesz jasiek - pewnie, słuszna uwaga, ja chcę mieć przeszklone południe ile wlezie od ziemi pod sufit(oczywiście jakoś realnie) więc jak bym z domu zrobił piec kaflowy i dodał do tego słoneczko nawet w grudniu to przechlapane, jak nic zasuwać rolety.... i tracić piękny widok śniegu pijąc za szybą zimne piwko w samych gaciach :D nie wierzę puki co, że taki negatywny efekt może być spowodowany silkatowymi ścianami (chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu) zastanowię się jednak nad umiejscowieniem tej nieszczęsnej podłogówki. jestem na bieżąco z wątkiem o płycie(uff trochę tego jest) więc powoli ogarniam same konstrukcyjne zagadnienie, tu natomiast chciałbym dowiedzieć się czegoś o samych parametrach grzewczych rurek z wodą w kontekście płyty.

pozdrawiam i melduję, że skończyłem 32h dyżur i odpalam zasłużone piwko!:D o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie piszecie o tej wylewce aldechydrowej. ja skłaniam się ku czemuś podobnemu autorus, na płytę8-12cm wylewki ale już bez zbrojenia to się robi chyba na płycie, nie? 12komuś tu wyszło super podobno. wylewka była by w obrysie szalunku pionowego ze styro. teraz pytanie, jak dam wylewke na płycie, cała będzie akumulować(wylewka z ald chyba jakoś lepiej, jutro sprawdzę), jeżeli dam jakieś styro akumulować będzie sama wylewka. o to pytam w sumie od paru postów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glosuję na silikaty! Dobrze napisałeś że materiał na ściany ma trzymać fom wentylacja wentylować ogrzewanie grzać a izolacja izolować ;) skoro mówimy o ogrzewaniu prądem to dom musi być dobrym akumulatorem ciepła i to nie tylko w podłodze.

Masz racje ale nie do końca> To że grzejesz prądem to jeszcze nic nie mówi, akumulacyjność musi być wprost proporcjonalna do strat ciepła budynku. Dla przykładu ja mam ściany z BK 400, strop drewniany, tylko ściany działowe z silikatów 12cm,więc wg waszych założeń zero akumulacyjności. No ale moje zapotrzebowanie na ciepło jest około 30kWh/m2/rok przez co taki stopień akumulacyjności jest aż nadto wystarczający, co pokazała praktyka zeszłego sezonu grzewczego. Co więcej pierwszego sezonu grzewczego i to przy mroźnej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odwieczny dylemat .. z czego wybudować dom

z jednej strony BK - lepsze parametry Uw ale wyższa cena i brak akumulacyjności

z 2 strony silikaty - nieco gorsze parametry które nadrabia się później lepszy ociepleniem , cena porównywalna z ceramiką i wartość dodana jaką jest akumulacja i odpowiednia akustyka

 

każde rozwiązanie jest dobre - które prowadzi do celu = jak najmniejszych rachunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi po to by nie wyszedł mi 4 l ??

 

a tak poważnie po to by później rozpoczynać sezon grzewczy ? by mieć lepszy "klimat" w domu , silka akumuluje ciepło i póżniej je oddaje - czyli jest cieplejszym / przyjemniejszym odczuwalnie materiałem w porównaniu do BK, który jest uważany za zimny materiał - dobrze izoluje, nie pobiera ciepła i go też nie oddaje (wiem bo mieszkałem w takim)

i tak jak pisałem przede wszystkim jest droższy

 

sama akumulacja materiału z pewnością nie jest przeszkodą, materiału którego jak by nie było nie muszę nagrzewać prądem tylko sam się "ładuje" w lecie, więc akumulacja jest czymś dodanym, a dla mnie decydujący wpływ miała cena materiału

 

co nie znaczy ze BK jest gorszy - ale dla mnie jest inny

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wcale nie masz małej akumulacyjności. Ściany działowe to sporą powierzchnia. Ja długo myślałem nad materiałem na ściany zewnętrzne i jednak wybrałem silikaty. Nie chce mieszać materiałów, chce spokojnie wieszać półki i telewizor i chce mieć latem narty przy otwartym tarasie jak najdłużej mieć chłód w domu. Jedyna obawa to wyziębianie muru przez okna i dlatego panie chyba na tzw ciepły montaż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...