Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
A cena - niby beton moze i drozszy, ale idzie automatycznie mniej styro i to o jakies 5 cm nawet, wiec jak to zliczyc to wychodzi juz tak samo a koszt robocizny - na silce muruje sie gozej wiec i cena bedzie wyzsza, wiec w ostatecznym rozliczeniu, niestety silka wyjdzie drozej i to sporo.

Jeśli o koszcie robocizny i samej robociźnie mówił Ci budowlaniec to pogoń go z budowy bo nie ma pojęcia o robocie i murowaniu skoro takie głupoty gada :)

Przelicz sobie 18cm silikatu+23cm styro vs 24BK+20cm styro(U ściany to samo) to zobaczysz co się bardziej opłaca i co wychodzi drożej :)

1m2 silikatu 18cm to 35zł

1m2 BK to 55zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o koszcie robocizny i samej robociźnie mówił Ci budowlaniec to pogoń go z budowy bo nie ma pojęcia o robocie i murowaniu skoro takie głupoty gada :)

Przelicz sobie 18cm silikatu+23cm styro vs 24BK+20cm styro(U ściany to samo) to zobaczysz co się bardziej opłaca i co wychodzi drożej :)

1m2 silikatu 18cm to 35zł

1m2 BK to 55zł

 

WItam, Arturo skad wziales taka cene na silke?? 35/metr daje cene ponizej 2.20 za bloczek brutto, chyba, ze to wyceny robocizny bo sam juz nie wiem :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
WItam, Arturo skad wziales taka cene na silke?? 35/metr daje cene ponizej 2.20 za bloczek brutto, chyba, ze to wyceny robocizny bo sam juz nie wiem :(

Pozdrawiam

Nie silka a silikat z Pro-Sil :)

1,9zł/szt,allegro mega1000 :)

1,9x18=34,2zł/m2

I wszystko jasne :D

Niewiedza matką drogo budujących ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w PGE i juz sam nie wiem o co chodzi.

 

Dla zabezpieczenia 32A jest zakres mocy 17-22kw, to rozumiem

zabezpieczenia 35A nie maja

Zabezpieczenie 40A jest zakres od 22 do 24kw????

 

Wchodzę na vatenfall a tam dla zabezpieczenia 40A jest przedział do 27,7KW.

 

To w końcu jak jest? Czy dla PGE jest inne prawo Ohma?

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w PGE i juz sam nie wiem o co chodzi.

 

Dla zabezpieczenia 32A jest zakres mocy 17-22kw, to rozumiem

zabezpieczenia 35A nie maja

Zabezpieczenie 40A jest zakres od 22 do 24kw????

Zapewne jest to związane z jakością sieci energetycznej na danym terenie, mocą transformatorów itp.

 

Wchodzę na vatenfall a tam dla zabezpieczenia 40A jest przedział do 27,7KW.

 

To w końcu jak jest? Czy dla PGE jest inne prawo Ohma?

Zapewne jest to związane z jakością sieci energetycznej na danym terenie, mocą transformatorów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze facetka sie pomylila. 40A * 230v * 3fazy =27,7kw, jakby nie liczyc. rozmawialem z PGE i wynika ze czy wezme moc 27 czy 34kw to nie ma zadnej oplaty stalej comiesiecznej, tak wiec po prostu wezme zabezpieczenie 50A i mam spokoj na wieki wiekow. AMEN :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moc przyłączeniową płaci się tylko raz i powinno się dobrze wybierać przede wszystkim zabezpieczenia. Dla domu jednorodzinnego wystarcza przedlicznikowe zabezpieczenie 32A, wtedy poza licznikiem mamy mozliwość instalacji zabezpieczeń 25A co przy kuchence elektrycznej i ogrzewaniu elektrycznym jest niezbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie silka a silikat z Pro-Sil :)

1,9zł/szt,allegro mega1000 :)

1,9x18=34,2zł/m2

I wszystko jasne :D

Niewiedza matką drogo budujących ;)

 

ale podane ceny są bez transportu, a ten mocno podraża koszty, zależnie kto skąd jest. chyba że ktoś ma szczęście i mieszka po sąsiedzku z firmą od pustakó / cegieł / bloczków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy eneretyce to zapytam co robic. Po otrzymaniu warunków zapłaciłem w enea za przyłącze zaliczkę zrobili nową skrzynkę potem zapłaciłem resztę. Niestety ruszę z budowa dopiero będą wiosnę. Powinienem jednak w ciągu miesiąca podpisać umowę z enea a nie nie pali mi sie płacić abonament za nic. W enea podpowiedzieli mi abym podpisał i rozwiązał. Poradźcie co robic? Co sie stanie jak do wiosny sie nie zgłoszę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...