Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
ale w sumie po co te wymiany zdan - kazdy buduje z czego chce a cena chyba czasem nie ma znaczenia.

Dokładnie,ja bym się nie zdecydował budować z szarego BK na tradycyjną zaprawę,na grubą i pionową spoinę ;)

Chociaż dla mnie cena ma znaczenie bo chcę budować tanio,ciepło i dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jakieś głupoty piszecie...

da się założyć od razu docelowy prąd bez odbioru budynku, ja tak robiłem, ojciec tak zrobił...

na początek do pierwszej lepszej budy na posesji, a potem przeniesienie licznika tam gdzie ma być

Dało się, ale aktualnie jest to niezgodne z prawem i praktycznie nigdzie juz tego nie zrobisz. jeśli nawet tak to osoba która Ci to zrobi łamie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego właśnie mam umowę na 3kw, a i tak będę robił z agregatu.

Dobrze to przemyślałeś uważasz że 1kWh z agregatu wyjdzie taniej niż z budowlanej? Do czasu gdy nie miałem prądu dziennie schodziło mi 4-5litrów paliwa do agregatu.

budowlańcy beda mieli włęboko w d.. czy agregat chodzi na jałowo czy nie i jak nie bedzie cię na budowie będzie on chodził mimo iż nie będzie to aktualnie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, może to dziwne, ale u mnie budowlańcy pilnowali tego zużycia...ale mimo to do czasu podłączenia prądu - przez 3 miesiące budowy poszło mi około 60 litrów benzyny.

Pewnie w kosztach porównywalnie, ale mi zależało na czasie. Jak ktoś chce się szybko wybudować, to kupno agregatu to może byc strata kasy, bo paliwo też sporo kosztuje. Jak ktoś planuje budować się np. 5 lat, to jak najbardziej agregat

u mnie jest troche inaczej budowac bedzie kumpel z drugiej strony ulicy, jest u mnie co drugi dzien na piwku, w sumie bardziej kumpel niz sasiad. Dogadujemy sie od kilkunastu juz lat. Wiec sie o to nie martwie. Choc znam takich przy ktorych obawy Marcina bylyby calkiem uzasadnione. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... budowlańcy beda mieli włęboko w d.. czy agregat chodzi na jałowo czy nie i jak nie bedzie cię na budowie będzie on chodził mimo iż nie będzie to aktualnie potrzebne

 

chyba ze agregat i paliwo jest ich - to będą go co chwilę wyłączać - bynajmniej tak jest u mnie - prądu nie ma i jest on na głowie ekipy budującej w cenie usługi budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się, ale aktualnie jest to niezgodne z prawem i praktycznie nigdzie juz tego nie zrobisz. jeśli nawet tak to osoba która Ci to zrobi łamie prawo.

 

nie wiem czy to zgodnie z prawem ...

ale skoro wystawili papiery..., a ja podpisałem;)

powiem inaczej, postawiłem na podwórku wagon mieszkalny( taki barak tylko bez podwozia) pojechałem do rejonu powiedziałem że chcę G 12 do tego wagonu...

a oni założyli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi do końca ?

 

Wszystko zależy gdzie mieszkasz no i zaprawe klejącą trzeba doliczyć . Transport nie jest za darmo . W moim rejonie znalazłem B.K z zaprawą za 56 zł za m2 Z dostawą i rozładunkiem w obrębie 25km od hurtowni akurat się mieszcze.

Sylikaty znalazłem najtaniej za 49 zł. fakt taniej ale musiał bym dać więcej styro by uzyskać to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw przyczepę/budynek gospodarczy i podpisz umowę na G11. Ja swego czasu tak zrobiłem mając jedynie "salę tronową" na działce...

 

Ale ja w ogóle nie chce tego prądu. Miałem sie budować w tym roku ale zacznę na wiosnę. Poł roku płacić abonament za nic to mi sie nie uśmiecha więc pytam może ktos wie co mi grozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja w ogóle nie chce tego prądu. Miałem sie budować w tym roku ale zacznę na wiosnę. Poł roku płacić abonament za nic to mi sie nie uśmiecha więc pytam może ktos wie co mi grozi ;)
a czy w ogole umowe na dostarczanie pradu nie jest wymagana do projektu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Planuję ogrzewanie prądem ( kable elektryczne w kuchni i salonie na parterze oraz piece akumulacyjne dynamiczne w pokojach na poddaszu użytkowym ). Do tego planuję zrobić kominek - wiem, że mostek itd., ale u nas kominek to podstawa. Oczywiście dom ma być ciepły. Wentylacja mechamiczna z rekuperacją. No i tu pytanie. Jako, że będziemy dość często palić w kominku - ja to po prostu bardzo lubię, to ostatnio po głowie mi chodzi kominek z DGP. Ale tu się właśnie zastanawiam, czy nie będzie konfliktu między moim planowanym ogrzewaniem elektrycznym, a kominkiem z DGP oraz wentylacją mechaniczną z reku. Jakby powinny bć anemostaty poustawiane? Wentylacyjne na suficie z jednej strony pokoju? A nawiew z DGP z drugiej strony niżej?

 

Z góry dzięki za ewentualne (po)rady.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopane w sieci "

"INFO: "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że sprzedawcy energii już teraz chcą podnieść jej ceny o 8,4-17,9%. Tak wynika wniosków taryfowych złożonych w Urzędzie Regulacji Energetyki przez 6 spółek energetycznych.

 

 

 

Sprzedawcy energii domagają się nawet dwucyfrowych podwyżek, gdyż w październiku kopalnie zapowiedziały, że podniosą ceny węgla nawet o 15-25%. Według ekspertów podwyżka cen węgla średnio o 20% spowoduje podniesienie końcowej ceny energii o co najmniej 10%.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Planuję ogrzewanie prądem ( kable elektryczne w kuchni i salonie na parterze oraz piece akumulacyjne dynamiczne w pokojach na poddaszu użytkowym ). Do tego planuję zrobić kominek - wiem, że mostek itd., ale u nas kominek to podstawa. Oczywiście dom ma być ciepły. Wentylacja mechamiczna z rekuperacją. No i tu pytanie. Jako, że będziemy dość często palić w kominku - ja to po prostu bardzo lubię, to ostatnio po głowie mi chodzi kominek z DGP. Ale tu się właśnie zastanawiam, czy nie będzie konfliktu między moim planowanym ogrzewaniem elektrycznym, a kominkiem z DGP oraz wentylacją mechaniczną z reku. Jakby powinny bć anemostaty poustawiane? Wentylacyjne na suficie z jednej strony pokoju? A nawiew z DGP z drugiej strony niżej?

 

Z góry dzięki za ewentualne (po)rady.

 

Michał

 

Jest o tym pełno w watkach o rekuperacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś podsumowania miesiąca?

 

Na dogrzewanie CO za październik: 240 kWh (plan 210 kWh) - pow. użytkowa 110 m2.

Licząc to wg udziału w zużyciu rocznym, szacunek sezonu na dziś to: 32 kWh/m2*rok.

Średnia temperatura wewn. w miesiącu X mierzona (niestety) tylko raz na dzień: 21,9*

 

Na razie jestem zadowolony, bo z OZC wychodził dom 2,8-litrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...