Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem tak, w kominku planuję palić częściej, ale po usunięciu większości moich mostków, chcę sprawdzić roczne zużycie PC, więc te palenie niejako na zrównoważenie strat kominowych. Niestety, nie mam jeszcze podpiętego GWC, więc i przyszły sezon będzie z tym paleniem u mnie wyglądał podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w kominku planuję palić częściej, ale po usunięciu większości moich mostków, chcę sprawdzić roczne zużycie PC, więc te palenie niejako na zrównoważenie strat kominowych.

Starty to straty nie ważne czy w wyniku zastosowania komina czy w wyniku słabego montażu okien. jedno i drugie odbija się na kWh, dlatego nie możesz pisac że palenie i kWh z kominka są tylko po to żeby zbilasować sraty z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne.

Staniesz sobie z woreczkiem nad kominkiem, zaraz po rozpaleniu, i nałapiesz do niego ciepełko. Potem sobie je zmierzysz i wpuścisz do domu.

Wtedy Twoje wyliczenia będą miały sens.

 

W innym wypadku są tak samo dobrą teorią jak moja.

Każdy dom jest inny, ma inny wkład, inny komin (u mnie przechodzi przez nieogrzewane poddasze), inne usytuowanie kominka, inna częstotliwość palenia, inne drzewo itd.

 

ale kbab dobrze napisał: państwo dymiący kupuje drewno w jednostkach, które być może nie są z układu SI, niemniej reprezentują jakiś rynkowy standard typu mp itd... a na forum podają zuzycie w jednostkach astronomiczno-aptekarsko-atomowych :p

 

to nie zarzut imienny tylko luźna uwaga do wszystkich!

 

p.s. moje zużycie: 550kWh (nie posiadam kominka)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a buka to nie taka postać z muminków? ja wiem że była straszna, ale żeby od razu palić... :D

taki mały off top, pierwszy raz spotykam się z taką miarą, ciekawość mnie zżera ;)

 

to jest konkretna odpowiedz - liwko każda szczapę mierzył miarką i całkował objętość - niemniej szacun - ktoś musi być pierwszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, byłem od 5 rano w robocie i zaraz idę spać, może poziom żartu był zbyt abstrakcyjny.

Liwko, nie pamiętam, żebyś opisywał ten kominek dokładniej gdzieś w postach. może przeoczyłem. ciepło przekazuję przez szybkę i powoli roznosi się po domu czy jak? ta kratka z boku to wlot czy wylot powietrza?

 

wmnich

to w mieszkaniu w mieście?

u mnie czynsz za 42m2 to ok 700pln i większość za ogrzewanie, w skali roku to jakaś masakra w porównaniu do domków jakie macie/planujemy mieć. w niedzielę sprawdzałem ściany nośne u siebie, cegła max+siatka+tynk okna 2 szybowe. zanim zainstalowałem się na forum w życiu nie zwróciłbym uwagi...

Edytowane przez greyhawk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaplacilam wlasnie dzis 1000 zl za ogrzewanie - 57 metrow za okres maj-wrzesein, rocznie place 2400 za te 57 metrow

 

a jak śnieg leży, to jesteś w stanie przez okno zobaczyć, którędy biegnie rurociąg po osiedlu? w moim poprzednim mieszkaniu całą zimę rosła tam trawa :) i jaka zielona!

Niechybnie był wyraz troski Spółdzielni Mieszkaniowej, która "lokatorom" zapewniła tę atrakcję za oknem , by mieli gdzie uspokoić wzrok po przeczytaniu tego typu rachunków, co Twój...

 

p.s. ale śmieszne słowa: lokator, cisza nocna, zasr... piaskownica itd itd... :p

 

aaa - zapomniałem: posiadacze WM - jaką macie aktualnie wilgotność wewnątrz domu?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podpadniesz kobiecie ...;)

 

No właśnie coś w tym jest. Moja kobita, choć pracowita i owszem to poproszona podczas mojego wyjazdu o 5 minut sprawdzenia lub ustawienia czegokolwiek reaguje jak poparzona ;-)

 

Ktoś przy okazji mi to wyjaśni

 

I sorry za offtop ;-)

 

A przy okazji to nie wytrzymałbym gdyby mi kobieta mówiła gdzie mam wełnę upchać i biegała z młotkiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś w tym jest. Moja kobita, choć pracowita i owszem to poproszona podczas mojego wyjazdu o 5 minut sprawdzenia lub ustawienia czegokolwiek reaguje jak poparzona ;-)

 

 

ja jak swoją poprosiłem żeby weszła na strych i powiedziała co jest wyświetlane na sterowniku wentylacji, stwierdziła jak przyjedziesz to sobie zobaczysz..., ona nie będzie łazić...

przyjechałem..., zobaczyłem...

wystarczyło nacisnąć RESET lub wyłączyć na chwilę zasilanie, a tak poszło prawie 1000 kwh na ogrzewanie w październiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...