Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Czyli ogrzewanie za 10 dni od 27/10 do 06/11 = 35 zł. + 21 zł. = 56 zł.

A całość energii = 80 zł. + 21 zł. = 101 zł.

 

 

u mnie zużycie energii na wszystko przez ostatnie osiem dni

nocna 230 kwh * 0,32= 73,6 zł

dzienna 42 kwh* 0,68= 28,6 zł

co daje 12,77 zł na dobę

w tym okresie było spalone trzy kawałki drewna w kominku, liczniki wykazały mniejsze zużycie energii tego dnia na CO o ok.6kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście komputer podniesie temp. w pokoju, ale wydzielanie ciepła przez urządzenia elektroniczne jest skutkiem ubocznym ich działania i jeśli byłoby że całkowita moc pobieraną zamieniają na ciepło to nie nazywały by się komputer/telewizor itd. tylko były by były grzejnikiem.

 

tak wrócę do tego tematu...

mam w domu dwa identyczne pokoje(lustrzane odbicie)o takiej samej mocy kabli i tak samo ustawione sterowniki ogrzewania, w jednym z nich jest komputer podłączony przez licznik energii (taki do gniazdka)

dla przypomnienia wszystkie pomieszczenia mają własne liczniki energii do ogrzewania

na dzień dzisiejszy pokój bez komputera zużył na ogrzewanie 137,03 kwh

pokój z komputerem 80,61 kwh

komputer w tym czasie 52,7 kwh

więc 80,61+52,7=133,31 kwh

raczej to nie jest zbieg okoliczności;)

tak samo dzieje się patrząc na całe zużycie energii w domu względem ogrzewania( ostatnio, od jakiegoś czasu jest bardzo powtarzalna pogoda),zużywamy więcej na "światło" to mniej na ogrzewanie i odwrotnie, po zsumowaniu wychodzi tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest z jakimi pomieszczeniami te pokoje się stykaja i jakie ściany zewnetrzne do nich należa i skoro jest komputer w jednym to i ktos w nim przebywa, moze i wiecej czasu. Dodaj rzut domu i zaznacz te pokoje bo identyczna to może być powierzchnia i wielkość okna ale to nie wszytko, Ja też mam dwa identyczne pokoje gabarytowo, ale jeden ma tylko jedna ścianę zewnętrzna a drugi dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wrócę do tego tematu...

mam w domu dwa identyczne pokoje(lustrzane odbicie)o takiej samej mocy kabli i tak samo ustawione sterowniki ogrzewania, w jednym z nich jest komputer podłączony przez licznik energii (taki do gniazdka)

dla przypomnienia wszystkie pomieszczenia mają własne liczniki energii do ogrzewania

na dzień dzisiejszy pokój bez komputera zużył na ogrzewanie 137,03 kwh

pokój z komputerem 80,61 kwh

komputer w tym czasie 52,7 kwh

więc 80,61+52,7=133,31 kwh

raczej to nie jest zbieg okoliczności;)

tak samo dzieje się patrząc na całe zużycie energii w domu względem ogrzewania( ostatnio, od jakiegoś czasu jest bardzo powtarzalna pogoda),zużywamy więcej na "światło" to mniej na ogrzewanie i odwrotnie, po zsumowaniu wychodzi tyle samo...

 

Jak w jeden dzień komp zużył 52 kwh to co to za komputer. Ja mam zasilacz w swoim 600 W nigdy nie pobiera pełnej mocy ale jeżeli to by zużył jakieś 15 kwh plus monitor który bierze ok 60 W czyli 1,5 kwh na dobę. Jeżeli to laptop to zazwyczaj max pobór mocy to jakieś 400W w moim przypadku gdy grafika daje z siebie wszystko i procesor to pobór prądu jest na poziomie 480W ale to ekstremalne przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w jeden dzień komp zużył 52 kwh to co to za komputer. Ja mam zasilacz w swoim 600 W nigdy nie pobiera pełnej mocy ale jeżeli to by zużył jakieś 15 kwh plus monitor który bierze ok 60 W czyli 1,5 kwh na dobę. Jeżeli to laptop to zazwyczaj max pobór mocy to jakieś 400W w moim przypadku gdy grafika daje z siebie wszystko i procesor to pobór prądu jest na poziomie 480W ale to ekstremalne przypadki

 

czytaj ze zrozumieniem ...

od początku sezonu grzewczego, tj. od początku października;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest z jakimi pomieszczeniami te pokoje się stykaja i jakie ściany zewnetrzne do nich należa i skoro jest komputer w jednym to i ktos w nim przebywa, moze i wiecej czasu. Dodaj rzut domu i zaznacz te pokoje bo identyczna to może być powierzchnia i wielkość okna ale to nie wszytko, Ja też mam dwa identyczne pokoje gabarytowo, ale jeden ma tylko jedna ścianę zewnętrzna a drugi dwie.

 

te pokoje stykają się ze sobą,ściany zewnętrzne tak samo, wspólny balkon, są jednakowe

używane są też w podobnym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wniosku doszedłem po Twojej imprezie, zatem tylko karmić rodzinę energetycznym pożywieniem i zmuszać do wysiłku - aby ciało wymagało większego chłodzenia.

 

taaa....

a potem wietrzyć na maksa bo wilgoć za duża i siekierę można w powietrzu zawiesić, na pewno będzie ekonomicznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tokiem myślenia, to jak moje dzieci podrosną, to mój dom będzie bardziej energooszczędny ;)

 

Nie. Przestaną się ruszać - zasiądą przed telewizorem lub komputerem i będziesz miał marny zysk energetyczny. Przy czym tak naprawdę to będzie strata bo jeść będą coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...