Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja jestem wręcz pewny że to nie jest zbieg okoliczności...w domu energooszczędnym każda kwh powstała jako efekt uboczny - tak jak w przypadku komputera - ciepła ma jakieś tam znaczenie...szczególnie w okresie przejściowym - to jest przecież zysk bytowy.

 

pewnie że nie jest, komp jak każde inne urządzenie elektryczne wydziela ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

technicznie się nie wypowiem, bo nie ma o czym - podobne rozwiązania sprzedają w hipermarketach na kg od początku sierpnia z reguły...

 

co chce powiedzieć: polska szkoła designu od zawsze budzi moją odrazę - tym wyświetlaczem - z racji jego siermiężnosci - można by małe dzieci straszyć...

 

p.s. i jeszcze dodam, że za małe logo ma...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, co Wy o tym sądzicie ?

cena wysoka, a czym się różni kWh dostarczone tym konwektorem od tego z aledrogo za 49,90 zł? Dodatkowo ten sprzęt nie ma możliwości ogrzewania tylko w tańszej taryfie. Z tabelek kosztowych wynika, że robił je ktoś bez pojęcia - to po prostu chłam. Chciałbym poznać metodę wyliczenia cop=3,33 w stos do "tradycyjnego elektrycznego"

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać metodę wyliczenia cop=3,33 w stos do "tradycyjnego elektrycznego"

Też jestem ciekaw skąd takie obliczenia. Najwyraźniej inspirowali się wywodami TB ;) - idea ich ogrzewania jest bardzo podobna.

W niektórych sytuacjach tego typu ogrzewanie może przynieść wymierne korzyści. Jako przykład można podać pomieszczenie o małej akumulacyjności cieplnej (np. technologia szkieletowa) używane przez kilka godzin w ciągu doby i to tylko w dni robocze. W takiej sytuacji taki grzejnik może rzeczywiście mieć lepsze osiągi od "zwykłych" grzejników elektrycznych. Im więcej godzin w ciągu sezonu grzewczego jest wymagana regulowana temperatura, tym znaczenie zaawansowanego sterowania jest mniejsze.

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw skąd takie obliczenia.

Jakaś nowa, nieznana technologia, producent nie zdradzi skąd urządzenie pobiera dodatkową energię cieplną, jakoś naród nie wyrywa sobie tych wspaniałości z rąk, bo inaczej wszystkie dotychczasowe systemy grzewcze przegrywają z tym cackiem. Może ten radiator mógłby podgrzewać również wodę? Wtedy sobie tanio podgrzejemy cwu, podłogówkę, grzejniki - wreszcie czysta atmosfera, gdzie są zieloni dlaczego nie wspierają tego wynalazku???

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisali...

 

Udziałowcy spółki Termo-Eko wyliczyli, że dla prawidłowo ocieplonego parterowego domu o powierzchni 120 m.kw. koszt instalacji grzejników Nogen to ok. 11000 zł, a roczny koszt eksploatacji wyniesie ok. 2500 zł.

 

mój dom też zużywa za ok.2500 zł energii na ogrzewanie, a jest nieco większy

nie widzę w tym wynalazku żadnych oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Ale przecież na przykład elektryczne grzejniki olejowe też można podłączyć

do sieci 230 volt - zauważyliśmy.

 

 

- To prawda, tyle że te grzejniki zużywają od 1500 do 2500 watów na godzinę,

a nasz Nogen tylko 600 - zaznacza konstruktor

 

A ja mam Atlantica co zużywa 500W. Na godzinę. Czyli mam jeszcze lepiej.

 

Ciekawe czy oni wierzą w to co mówią (wtedy są tylko i.....mi) czy też stosują taki kreatywny marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od grzejników ale temat jak mi się wydaje istotny przy grzaniu prądem to wiatrołap. Mam zamiasr zbudować mały dom i w moim projekcie wiatrołap jest w wersji mikro. Po wstawieniu tam jakiejś nawet małej szafki na kurtki i buty nie wiem czy więcej niż 1 osoba będzie w stanie normalnie się rozebrać z kurtki przy zamkniętych drzwiach. Druga sprawa to ilu z nas pamięta p tym aby drzwi od wiatrołapu były ciągle zamknięte zimą. Dzieci nigdy ;-) Co o tym myślicie? Warto ryzykować i nie mieć wiatrołapu? Gdzieś mi dzwoni jakiś artykuł albo wypowiedź, ze brak wiatrołapu to spora strata w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalnie w projekcie mniejszy wiatrołap - powiększyłem do celowo do ponad 5 m2.

 

Oprócz tego, że pełni funkcję "wiatrołapacza" czy "mrozołapacza", jest to też - ze względu na drzwi zewnętrzne - pomieszczenie wyraźnie chłodniejsze niż inne, choć również grzane przez podłogówkę. Pełni więc funkcję bufora.

 

Zresztą kolega coulignon miał już doświadczenia negatywne z brakiem wiatrołapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) Co o tym myślicie? Warto ryzykować i nie mieć wiatrołapu? Gdzieś mi dzwoni jakiś artykuł albo wypowiedź, ze brak wiatrołapu to spora strata w domu.

 

u mnie jest brak wiatrołapu, wchodzi się prosto w otwartą przestrzeń domu

jest tylko taki zaułek z lustrem i wieszakiem i szafką na buty

jak chcesz coś osiągnąć wiatrołapem to musisz go odizolować jak garaż żeby spełniał swoje zadanie

jak dla mnie te straty bez wiatrołapu to "bicie piany"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem i musiałem sobie dorobić. Wiatrołap został zamkniety w ostatni tydzień mrozów po -20stC. Zużycie prądu na ogrzewanie domu porównując tydzień do tygodnia spadło o około 30%. Jednym słowem potęznie piź....ło przez brak tego pomieszczonka. Nie polecam. Chyba że planujesz jakieś kosmiczne drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem i musiałem sobie dorobić. Wiatrołap został zamkniety w ostatni tydzień mrozów po -20stC. Zużycie prądu na ogrzewanie domu porównując tydzień do tygodnia spadło o około 30%. Jednym słowem potęznie piź....ło przez brak tego pomieszczonka. Nie polecam. Chyba że planujesz jakieś kosmiczne drzwi.

 

a może wystarczyło tylko lepsze drzwi wejściowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...