Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj przedstawiono mi taki rewelacyjny grzejnik, produkowany niedaleko ode mnie :

http://grzejniki-nogen.pl/por%C3%B3wnawcza-system%C3%B3w-ogrzewania.html

Skomentuję to krótko : "cuda Panie, cuda !!!".

Jestem ciekaw, co Wy o tym sądzicie ?

Witam wypytywałem swego czasu o te grzejniki na forum. Nikt niestety mi wtedy merytorycznie nie odpisał. Kupiłem na próbę no i teraz grzeje nimi ośrodek wypoczynkowy i dom. Tak jak ktos napisał może faktycznie sa dość siermiężne przynajmniej tez tak sadzi mój syn, denerwuje mnie i niektórych gości np. to że światełko sie cały czas pali przy włączniku jak jest włączony. (szczególnie noca może denerwować) Kolejny minus moim zdaniem to ten czujnik na przewodzie możnaby się postarać w 21 wieku o coś bardziej funkcjonalnego. Co do plusów to możnaby powiedzieć że sa tylko dwa - w mojej opinii bardzo małe zużycie prądu i rozbudowany sterownik. Testowałem moze nie wiele ale naprawde kilka rozwiązań i z czystym sumieniem te są dla mnie najlepsze, oczywiście pod względem ekonomicznym bo jeśli chodzi o design to faktycznie nie jest zbyt wyrafinowany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, przecież coulignon pisze konkretnie w liczbach co daje wiatrołap.

 

Mimo tego, że między wiatrołapem a resztą domu mamy zwykłe drzwi wewnętrzne, to jednak jest to pomieszczenie chłodniejsze niż reszta pomieszczeń. Uważam, że właśnie przez drzwi zewnętrzne, które zazwyczaj są najsłabszą przegrodą w domu.

 

Kupowałem drzwi zewnętrzne Hormann'a ThermoPro zgodnie z materiałami w necie, gdzie zazwyczaj pisali o U=1,1. Okazało się jednak, że faktycznie mają 1,5, co umiejętnie ukrywało się w ówczesnych materiałach reklamowych. Przy ścianach o U<0,1 i oknach o U~0,8 jest to najsłabszy punkt. I to właśnie czuć wchodząc do wiatrołapu.

Drzwi pasywne, np. Internorm'u, kosztują kilkanaście tysięcy zł, co nigdy się nie zwróci.

 

Dodatkowo, mając w wiatrołapie osobny obwód kablowy czy podłogówki wodnej, możemy tam przykręcić ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem moze nie wiele ale naprawde kilka rozwiązań i z czystym sumieniem te są dla mnie najlepsze, oczywiście pod względem ekonomicznym

Testowałeś to wiesz - my nie, zatem bez podania zużycia kWh i kosztu tych kilku rozwiązań to Twoja wypowiedź niewiele wnosi. A jeśli masz podać podobne dane do producenta tego "perpetum" to raczej nikogo nie przekonasz. Każdy dom ma swoją stratę w W/K, system grzewczy ma to pokryć, niektóre pobierają dodatkowe ciepło z zewnątrz (mają sprawność ponad 3-krotną). Sprawność tradycyjnego ogrzewania elektrycznego wypada ok 100%, zatem zapytam o sprawność tego systemu - ile wynosi, jeśli ponad 100% to skąd pobiera dodatkową energię???

masz zamiar montować dwoje najlepszych drzwi żeby to miało sens??

Jeśli masz tylko jedne solidne drzwi a futrynę drugich zaślepisz folią to już ten efekt poznasz, drzwi wewnętrzne nie muszą (zwykle nie są oprócz garażowych) być ocieplane.

Wiatrołap został zamkniety w ostatni tydzień mrozów po -20stC. Zużycie prądu na ogrzewanie domu porównując tydzień do tygodnia spadło o około 30%

Może miałeś "kiepskie" drzwi, straty przeciętnych tj U= 1,5 do 1,8 nie przekraczają 6% strat domu - sprawdź w moim arkuszu ze stopki.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, przecież coulignon pisze konkretnie w liczbach co daje wiatrołap.

 

 

 

Dodatkowo, mając w wiatrołapie osobny obwód kablowy czy podłogówki wodnej, możemy tam przykręcić ogrzewanie.

 

3% bym zrozumiał , 30% już nie...

 

jak przykręcisz ogrzewanie w wiatrołapie co zyskasz?

ściany wewnętrzne nie są raczej izolowane, co powoduje większa delta pomiędzy pomieszczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem moze nie wiele ale naprawde kilka rozwiązań i z czystym sumieniem te są dla mnie najlepsze, oczywiście pod względem ekonomicznym bo jeśli chodzi o design to faktycznie nie jest zbyt wyrafinowany.
Przykro mi, ale jesteś zupełnie niewiarygodny. Jedyny temat jaki poruszasz na Forum Muratora to te grzejniki (IMHO, ich nazwę należałoby rozszyfrować jako "nie genialne" :( ).

Jeżeli jest inaczej to napisz jakie rozwiązania testowałeś i jakie były wyniki tych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do pieców akumulacyjnych które miałem przedtem. ( w ośrodku wypoczynkowym). A jeśli chodzi o dom to koszta takie same jak miałem na ekogroszek z tym że nie zasuwam z popiołem i workami co 2-3 dni. Kolejny minus i tochyba największyto wieczne uwagi żony , że trzeba coś zrobić z rurkami wystającymi bo zdjętych kaloryferach na wode:):)To tyle co mogę powiedzieć w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do pieców akumulacyjnych które miałem przedtem. ( w ośrodku wypoczynkowym).
Temu się akurat nie dziwię. W tym ośrodku zapewne po sezonie nie ma żywej duszy, więc wystarczy ogrzewanie dyżurne przeciw zamrożeniu instalacji - do tego te grzejniki nadają się idealnie. W razie jakiejś okazjonalnej imprezy, np. Sylwestra, czy wesela, wystarczy na kilka godzin właczyć grzejniki na właściwą temperaturę.

A jeśli chodzi o dom to koszta takie same jak miałem na ekogroszek z tym że nie zasuwam z popiołem i workami co 2-3 dni. Kolejny minus i tochyba największyto wieczne uwagi żony , że trzeba coś zrobić z rurkami wystającymi bo zdjętych kaloryferach na wode:):)To tyle co mogę powiedzieć w temacie.
W to już zupełnie nie uwierzę, no chyba, jak to pisałem wcześniej w domu bywasz tylko kilka godzin w ciągu doby, a weekendy spędzasz w hotelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to już zupełnie nie uwierzę,

To co opisał jest możliwe, jeśli miał wyjątkowo spaprany system grzewczy na ekogroch o sprawności do 20%.

To tyle co mogę powiedzieć w temacie.

Sam widzisz - to niewiele, przynajmniej spróbuj odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie. W tym temacie na FM jest tu mało laików, których przekonasz takimi argumentami.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale jesteś zupełnie niewiarygodny. Jedyny temat jaki poruszasz na Forum Muratora to te grzejniki (IMHO, ich nazwę należałoby rozszyfrować jako "nie genialne" :( ).

Jeżeli jest inaczej to napisz jakie rozwiązania testowałeś i jakie były wyniki tych testów.

 

Nie jestem jakimś zawodowym testerem ani elektronikiem czy tym bardziej hydraulikiem. Pisze o tych kaloryferach bo jestem nimi zachwycony. Jakbyś płacił miesięcznie średnio ok 40 tys. za energie a potem zszedł do 25-28 to tez byś był zadowolony. Z tym że ja jeszcze chce podzielić sie opinia z innymi, bo ja jak kiedyś pytałem o te grzejniki to nikt merytorycznie nie doradził. Mam wrażenie że co niektórzy na forum handlują czym innym i są ciut zazdrośni że ktos im klientów podbiera. Niepotrzebnie się nakręcam. Miłego dnia

Edytowane przez magic322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 30% straty przez wiatrołap:

1. Po pierwsze primo miałem możliwośc porównania przez tydzień przy mniej wiecej takiej samej temp. Średnio miarodajne.

2. Po drugie primo: Drzwi Cal. Może i mają deklarowany współczynnik ale co z tego jak są nieszczelne. Oczywiście nie tak że czujesz hulający wiatr ale na tyle żeby skutecznie wychładzać dom.

 

Moim zadniem albo kosmiczne dzrwi takie jak internorm albo wiatrłoap. Kto nie wierzy (jak ja nie wierzyłem że to może mieć tak ogromny wpływ) ten przejdzie pewnie taką drogę jak ja i będzie rzeźbił wiatrołap w czasie pierwszej lub drugiej zimy.

Tyle z moich doświadczeń które dotyczą mojego domu i moich drzwi marki Cal. Nie wiem jak będzie przy innych drzwiach ale z miłą chęcią pouczę się na cudzych błędach bo wiatrołap jako pomieszczenie nigdy mi się nie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla rozluźnienia wrócę do wiatrołapu.

 

Nie potrafię określić ile zyskałem finansowo. Wiem ze komfort się bardzo podniósł. Wiatrołap zewnętrzny, konstrukcja szkieletowa, 10cm wełny w ściankach.

Pierwszego roku nie dałem grzejnika , myślałem ze będzie dobrze. Błąd ten naprawiłem następnego roku i teraz jest już ok.

Wiatrołapom mówię stanowcze TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przykręcisz ogrzewanie w wiatrołapie co zyskasz?

Może zyskam mniejszą temperaturę w wiatrołapie, a większą w reszcie domu? W rezultacie mogę dostarczyć mniejszą sumę kWh. Chyba o to chodzi przecież - po co grzać wiatrołap jak resztę domu, skoro przebywasz tam chwilę albo wcale?

 

Może się mylę, dopiero wszystko testuję - niech mnie ktoś ew. naprostuje :-) Czy jest sens zmniejszać przepływ przy podłogówce w niektórych pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla rozluźnienia wrócę do wiatrołapu.

 

Wiatrołap zewnętrzny, konstrukcja szkieletowa, 10cm wełny w ściankach.

Pierwszego roku nie dałem grzejnika , myślałem ze będzie dobrze. Błąd ten naprawiłem następnego roku i teraz jest już ok.

Wiatrołapom mówię stanowcze TAK.

 

mówisz tutaj o pomieszczeniu całkowicie odizolowanym od reszty domu..., a to już inna bajka;)

wewnątrz izolacji domu ze szczelnymi drzwiami nie ma znaczenia

dla wygody stanowczo bez wiatrołapu

o oszczędnościach można podyskutować

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zyskam mniejszą temperaturę w wiatrołapie, a większą w reszcie domu? W rezultacie mogę dostarczyć mniejszą sumę kWh. Chyba o to chodzi przecież - po co grzać wiatrołap jak resztę domu, skoro przebywasz tam chwilę albo wcale?

 

Może się mylę, dopiero wszystko testuję - niech mnie ktoś ew. naprostuje :-) Czy jest sens zmniejszać przepływ przy podłogówce w niektórych pomieszczeniach?

 

A jaki masz wiatrołap? wewnętrzny czy zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...