Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Moim zadniem albo kosmiczne dzrwi takie jak internorm

 

nie wiem czy moje to jakieś kosmiczne...

miały być plastiki i otwierać się do środka, znalazłem tylko jeden sklep w okolicy który takie zaoferował więc kupiłem

osiem lat temu dałem 3100 zł z montażem, nie mam pojęcia jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny.

Zastanawia mnie czy zyskam coś zmniejszając przepływ przy podłogówce w wiatrołapie.

 

w zimie do wiatrołapu czy holu nosi się dużo śniegu i wody więc podłoga powinna być w miarę ciepła żeby szybko wysychało, to samo dotyczy butów...,chyba nie fajnie jest rano zakładać wilgotne i zimne;)

dom powinien być dla nas, a nie my dla domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy zyskam coś zmniejszając przepływ przy podłogówce w wiatrołapie.

Obniżenie temperatury w każdym pomieszczeniu, również w wiatrołapie przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu, ile - to pokaże prawidłowe OZC dla tego pomieszczenia. Aby tylko nie dopuścić do temp ujemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie temperatury w każdym pomieszczeniu, również w wiatrołapie przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu, ile - to pokaże prawidłowe OZC dla tego pomieszczenia. Aby tylko nie dopuścić do temp ujemnej.

 

można całkowicie wyłączyć ogrzewanie będzie jeszcze taniej, w pierwszą zimę trzeba tylko kupić pierzyny;)

w ocieplonym domu zyski bytowe nie dadzą nam zejść poniżej zera więc luzik:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam wiatrołapu, drzwi olbrzymie z podwójnymi szybkami, od strony północnej i nie narzekam. Koszt wybudowania czegoś takiego, pomijając to że nie lubię wiatrołapów, jest moim zdaniem większy niż oszczędności z tego. Budując zewnętrzny wychodzi i drogo i brzydko, budując wewnętrzny wychodzi taniej ale zabiera przestrzeń w domu. Nie mam zamiaru oszczędzać 100 zł rocznie dla idei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie mam zamiaru oszczędzać 100 zł rocznie dla idei.

 

 

Po 20 latach jest na spory datek na obiady dla bezdomnych. Nie podoba Ci się dokarmianie bezdomnych ?!

 

Wy pompiarze.. Niczego dobrego spodziewać się nie można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale paliwa używamy tego samego, ja tylko używam go sporo mniej.

 

Domyślnie Ogrzewający elektrycznością WYSTĄP !!!

 

Kochani,

 

jak to jest z tymi opłatami w sezonie grzewczym, jeżeli ogrzewacie dom elektrycznie?

i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z piecami KOSPEL?

proszę bardzo o wymianę doświadczeń w tym temacie?

 

prawdopodobnie zdecyduje się na:

elektryczność piecami KOSPEL + dodatkowo kominek z rozprowadzeniem kanałowym

 

gazu ziemnego w pobliżu jeszcze nie ma

gazu z butli nie chcę (bomba w ogródku)

oleju również (za duże jednorazowe opłaty za olej)

na węgiel jesteśmy za wygodni

koszt kotłowni olejowej czy gazowej dużo droższy od piecy elektrycznych

czysta energia

 

tylko jaka tak naprawdę jest różnica w rachunkach?

mam 250m 2 dobrze ocieplonego domu (w tym 100m podłogówki)

 

pozdrawiam, Domka

 

Ten temat założony był w 2003 roku, a ta Pani o pompach ciepła nawet pewnie nie słyszała. Inni powinni już o nich co nieco wiedzieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że podajesz w wielu wątkach zużycie w kWh, czy to na CO czy CWU obok grzejących prądem 'czystym'. Nie wspominasz jednak, że masz PCi, co może wielu ludzi wprowadzać w błąd - mogą przyjąć, że Twoje wyniki są na 'czystym' prądzie. Nie masz bowiem w stopce opisu technologii swojego domu (i tego, że masz PCi), a może by było warto umieścić takie info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...