Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podobne jak większości:) Ogrzewanie elektryczne nie wybacza błędów w trakcie budowy. Zobacz ilu tu wymądrzających się teoretyków. Później znikają

 

Ja to się bałem czytać przed wybudowaniem. Tylko czytałem i wyciągałem wnioski. Błędów nie uniknąłem, ale na szczęście jest ich niewiele. Dopiero, z lekką dozą nieśmiałości, po pierwszym sezonie grzewczym zabrałem głos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w sumie na ogrzewanie bezpośrednie prądem to wynik miałbyś znośny. Jakby jednak przemnożyć go przez COP no to wypada fatalnie....

 

 

:)

 

Masz całkowitą rację, ale ja od początku dom budowałem pod pompę ciepła. Przy pompie, można z niektórych drogich rozwiązań zrezygnować, co zmniejsza koszt inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakich drogich? z dodatkowych 20 m3 styropianu?

 

Ja zrezygnowałem z drogich rozwiązań takich jak centralne ogrzewanie z PC. Zamiast tego, połowę kasy którą bym wydał na c.o. wydałem na dodatkowe ocieplenie i wentylację mechaniczną. Za drugą połowę opłacę rachunki za prąd za najbliższe kilka lat. Ot i proste. Żadnej ideologii. Tylko matematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon - gdyby to było takie proste....na papierze około 50kwh/m2*rok

 

poprzedni sezon 4844 kwh + 4 m3 drewna (połowa drewna to grzanie CWU)Nie mam podlicznika dwutaryfofego ale patrząc na rozkład zużycia pomiedzy taryfami daje to kwotę około 2200 zł

Zużycie prądu na cały dom (wszytko na prąd łącznie z kuchenką) od 15 pażdziernika 2010 do 15 pażdzierniak 2011 wyniosło 10566 kWh co daje kwotę 4919 zł + opłaty stałe (abonament - nie pamiętam ile). To mój pierwszy zbudowany dom. Na rok przed budową nie wiedziałem co dom pasywny, ława fundamentowa ani zyski słoneczne. Nie wiedziałem że dom może nie mieć c.o.

 

Moim zdaniem to jest proste. Prostsze niż zarobienie 40 000 zł na PC + c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu bicie piany. Już z Marcinem Ceterą ustaliliśmy kiedyś, że różnica między moją PC a jego prądem wyszła 18tyś. Na samą lepszą stolarkę wydał bym ponad 10 więcej. Do tego styropian, wełna, wiatrołap i mnóstwo czasu by dopilnować "fachowców". Na ogrzewanie może bym wydawał mniej, ale CWU nadal bym miał drogie. Wybrałem PC, mam niskie rachunki i za jedno i za drugie. Jeżeli cena prądu będzie rosła, a będzie, nasze rachunki porównamy za np. 10 lat;) Ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz tutaj o pomieszczeniu całkowicie odizolowanym od reszty domu..., a to już inna bajka;)

wewnątrz izolacji domu ze szczelnymi drzwiami nie ma znaczenia

dla wygody stanowczo bez wiatrołapu

o oszczędnościach można podyskutować

Nie zgodze się mam wiatrołap wewnętrzny i jest to element nieoceniony i niezbędny, przerabiałem juz kilka wersji w moim krótkim, ale intensywnym żywocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie do wiatrołapu czy holu nosi się dużo śniegu i wody więc podłoga powinna być w miarę ciepła żeby szybko wysychało, to samo dotyczy butów...,chyba nie fajnie jest rano zakładać wilgotne i zimne;)

dom powinien być dla nas, a nie my dla domu...

 

Ile kto mówi żeby tam zakręcić ogrzewanie u mnie jest w wiatrołapie na minimum, co daje efekt ciepłej posadzki i wysychanie posadzki od noszącego sie śniegu lub innej wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...budując wewnętrzny wychodzi taniej ale zabiera przestrzeń w domu. Nie mam zamiaru oszczędzać 100 zł rocznie dla idei.

Jaką przestrzeń zabiera? różnica jest tylko w tym czy widzisz z salonu walające się buty i kurtki czy ich nie widzisz. Ja wolę wersję nr 2. Jaka idea? jest to praktyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, ale ja od początku dom budowałem pod pompę ciepła. Przy pompie, można z niektórych drogich rozwiązań zrezygnować, co zmniejsza koszt inwestycji.

Nie zaczynaj:-) Te drogie rzeczy o których piszesz to dzisiaj już standard w normalnej cenie, np okna 3-szybowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką przestrzeń zabiera? różnica jest tylko w tym czy widzisz z salonu walające się buty i kurtki czy ich nie widzisz. Ja wolę wersję nr 2. Jaka idea? jest to praktyczne rozwiązanie.

 

porządek to jest kwestia dyscypliny nie zależnie czy się ma wiatrołap czy nie

samo posiadanie czy nie posiadanie to raczej przyzwyczajenie do poprzedniego miejsca zamieszkania i opinie innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką przestrzeń zabiera? różnica jest tylko w tym czy widzisz z salonu walające się buty i kurtki czy ich nie widzisz. Ja wolę wersję nr 2. Jaka idea? jest to praktyczne rozwiązanie.

 

Owszem, kurtki u mnie wiszą (nie mam jeszcze zrobionej garderoby w przejściu do pomieszczenia gospodarczego) ale butów przy drzwiach u mnie nie zobaczysz. No chyba że jest jakaś duża impreza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj:-) Te drogie rzeczy o których piszesz to dzisiaj już standard w normalnej cenie, np okna 3-szybowe.

 

Zacznij u mnie od czterech okien dachowych (po 1tyś zł droższych), przez wielkie zwykłe trzy szybowe od strony północy, na wielkich pojedynczych drzwiach kończąc.

Marcin, bo nie pamiętam, masz przejście z domu do garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij u mnie od czterech okien dachowych (po 1tyś zł droższych), przez wielkie zwykłe trzy szybowe od strony północy, na wielkich pojedynczych drzwiach kończąc.

Marcin, bo nie pamiętam, masz przejście z domu do garażu?

Ja u siebie za wszystkie okna + drzwi między garażem z montażem w ociepleniu dałem 20tyś. a Ty piszesz że zapłaciłbyś 18tyś więcej jak byś wstawił lepsze okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...