Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poza tematem, własnie wróciłem z "uzdrowiska" ustka, od rodziców, osiedle domków, masakra aż mnie w gardle drapie od tego dymy sadzy i zapachu palonych śmieci!!!

 

a przy WM zaciąga wam to ustrojstwo do domu czy nie czuć? Wiem, ze piszesz o sytuacji u rodziców, lecz pytam z ciekawości, czy jakby okolica wygladala tak u Ciebie czy Liwko, to czulibyście ten smród w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozpętało ;-) Zacząłem od wiatrołapu a przeszło przez grzejniki mała burzę o wyższości pompy nad "prundem sote" ;-) A wracając do wiatrołapu i drzwi. Można zastosować drzwi szczelne bez progu i nie wydając majątku? Technicznie to chyba nie do rozwiązania bo niby jak tę uszczelkę na dole zrobić? Z drugiej strony progom mówię stanowcze NIE. Niestety oprócz drzwi zewnętrznych wejściowych, będę miał drzwi z pom. gosp na zewnątrz. Nie spodziewam się tutaj jakiegoś cuda techniki, wręcz chciałem dać w miarę tanie pcv z ociepleniem bo będą od tyłu domu. Kolejnym tematem jest ościeżnica. Wynajmuję właśnie przejściowo małe mieszkanko zaadaptowane z budynku gospodarczego (po sprzedaży jednego i na czas budowy drugiego domu) i jest tam metalowa ościeżnica. P...ździ od niej aż miło ;-) Może podyskutujemy na ten temat bo temat PC czy prąd już mnie mdli. Każdy ma po trochu racji i nie ma co roztrząsać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy WM zaciąga wam to ustrojstwo do domu czy nie czuć? Wiem, ze piszesz o sytuacji u rodziców, lecz pytam z ciekawości, czy jakby okolica wygladala tak u Ciebie czy Liwko, to czulibyście ten smród w domu?

Jak by wyglądała to bym wiedział, a że całe szczęście powietrze u mnie jak ryształ to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja wciaga. U mnie jest trochę ekgroszkowców i czasem czuć zapach dymu. Na szcęście krótko i przejściowo. Więc nie jest dolegliwie. Ciekawe czy taki mokry (zraszany) GWC żwirowy trochę filtruje zapachy? Można tez użyć filtrów węglowych. Takich jak z okapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam problemas i znow potrzebuje rady - bo chyba zbyt nakrecilam sie i obawiam sie tego ogrzewania i chyba lekko przesadzam (albo i nie)...

 

Gosc kladzie kafelki - sciaga juz je 2 raz, boi klej nie rozplywa sie pod cala plytka (jak sa te zabki to pozostaja takie pustki) nie wiem czy gosc zle kladzie, czy fizycznie nie da sie moze tego zrobic inaczej. Klej jest rozplywny. Czy zwracaliscie na to uwage jak byly kladzione kafelki? Czy tak wazne jest by kafelka scisle przylegala i nie bylo nawet malutkich pustek??

Kiedys sie naczytalam ze to powazny blad przy ogrzewaniu podlogowym, ale moze przesadzam i fizycznie nie da sie tego wykonac?? Help help, bo widze ze gosc ma duzo cierpliwosci i sciaga mi je, ale ile mozna - od trzech dni kladzie i sciaga kafelki w lazience a ma do polozenia caly dom.....

 

kto ci takich głupot nakładł do głowy z tymi płytkami?

jak klej nakładasz pacą zębatą zawsze pod spodem będą takie paski, docisnąć płytkę do końca jest mało prawdopodobne ,poza tym jest jeszcze kwestia równego ułożenia..., jednym słowem coś za coś;)

odpuść człowiekowi od tego układania bo nie da rady...

te małe pustki pod płytkami w niczym nie przeszkadzają przy ogrzewaniu tak samo ja wykładzina czy panele..., trzeba tylko odpowiednio ustawić temp. wylewki podczas grzania, to nie ma wpływu na ilość energii do ogrzewania domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za okna dalam 5800, za okna z szyba i ciepla ramka dalabym okolo 8000 (czyli 2200 wiecej - w oknach gdzie 3 szyby sa niby gratis bylo to 7800) a za rzeczywiscie cieple okna z cieplym montazem (cieply profil, pakiet trzyszybowy, ciepla ramka itd) hm....bagatela 14500 ;) no roznica jest i to kosmiczna jak dla mnie, wiec nie mow ze to juz standard.

To dlaczego nie kupujecie TV kineskopowych, dlaczego kupujecie zmywarki? TV zmienia się co 5 lat zmywarkę co 10 lat a okna co 25lat więc co lepiej od razu kupić dobre? Czy te 2000 dopłaty do 3 szyby i ciepłej ramki to tak dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie kupujecie TV kineskopowych, dlaczego kupujecie zmywarki? TV zmienia się co 5 lat zmywarkę co 10 lat a okna co 25lat więc co lepiej od razu kupić dobre? Czy te 2000 dopłaty do 3 szyby i ciepłej ramki to tak dużo?

 

Te roznice obrazuja tyle, ze w budownictwie tez jest gigantyczny postep (nie tylko w elektronice). Rok czy 2 lata temu jak w przypadku wmnich doplata do 3 szyb wynioslaby o 1/3 wiecej niz standard, dzisiaj 3 szyba dostajemy praktycznie gratis. Tak samo bylo pare lat temu z innymi bajerami jak 5 komor a o cieplym badz tez szczelnym (na tasmach) montazu praktycznie nikt nie slyszal.

 

Jak ze wszystkim czasem nie warto placic za nowosci, wmnich za 10 lat wymieni okna na jakies 5-sybowe, 8 -komorowe z jakims kosmicznym montazem, a w tym czasie przeciez z dnia na dzien jej okna dziurawe sie nie zrobia przez brak 3-ciej szyby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wszystkim czasem nie warto placic za nowosci, wmnich za 10 lat wymieni okna na jakies 5-sybowe, 8 -komorowe z jakims kosmicznym montazem, a w tym czasie przeciez z dnia na dzien jej okna dziurawe sie nie zrobia przez brak 3-ciej szyby.

Pozdrawiam

Z takim rozumowaniem, to po co kupować zmywarkę może za 10 lat będą naczynia w nanotechnologii na które dmuchniesz i brud zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim rozumowaniem, to po co kupować zmywarkę może za 10 lat będą naczynia w nanotechnologii na które dmuchniesz i brud zniknie.

 

Eeee, to nie to samo. Okna w domu musza byc, 2-szybowe nie podniosa rachunkow za ogrzewanie wielokrotnie. Za to w uzytkowaniu sa identyczne niz te cieplejsze.

 

Zmywarka kosztuje, ale kupujemy wygode (wolny czas) i mamy mniejsze zuzycie wody. Zmywarki miec nie musimy, okna juz tak, kwestia tylko czy warto doplacac, ze te "lepsze" az tak duzo. Ja przeciez nie twierdze, ze nie warto. Ja w listopadzie poptrzedniego roku dostalem trzecia szybe gratis.

 

Ja bym to porownal do nowego, wypasionego PCta, ktory wlasnie wszedl na rynek i kosztuje 5 tys, ale za rok bedzie po 2200 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to porownal do nowego, wypasionego PCta, ktory wlasnie wszedl na rynek i kosztuje 5 tys, ale za rok bedzie po 2200 :)

 

Pozdrawiam

 

Okna 3-szybowe nie weszły właśnie do sprzedaży, i jak sam wspomniałeś nie kosztują dużo więcej. 2-szybowe to cofanie się, może teraz koszty ogrzewania teraz nie są aż tak wysokie ale ogrzewanie drożeje więc i koszty będą większe. O czym w ogóle ta dyskusja wmnich buduje dom ogrzewany prądem wiec 3-szybowe to powinien być standard! Bicie piany o 2tys zł, które w domu ogrzewanym prądem szybko mogą okazać się pozorną oszczędnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od 6 do 12.11 (6 dni) poszło

240 kwh ogrzewanie

35 kwh dziennej

23 kwh nocnej na inne cele, CWU, pralka, zmywarka i wszystko co sie włączyło w tanich godzinach

razem

263 kwh nocnej* 0.32 zł=84.16 zł

35 kwh dziennej* 0.68 zł=23.8 zł

 

84.16zł + 23.8 zł = 107.96 zł (nie palone w kominku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...