Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze ,a ja po wszystkich przeczytanych postach dalej mam wątpliwośći co do wyboru ogrzewania czy woda czy prąd :bash::( Co prawda dom narazie zamknięty ,ale POMOCY CO WYBRAĆ .Umie mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie jedni mówią że wolą wodę booooo,inni mówią elektryczne jak to mówią każdy chwali to co ma .

A ja sam nie wiem co wybrać możecie mi pomóc przeliczyć

Posiadam dom 130m2 użytkowej porotherm44 +8styro,Poddasze 18cm wełna ,bez piwnic parter zamierzam dać przynajmniej 10 cm styropianu +wylewka .Salon piec kaflowy dopiero będzie heh ,ale co dać za ogrzewanie :bash: Mało czasu na wybór ale jak już wybiore to nie na ROK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim ociepleniem to tylko PC może Cię uratować od bankructwa przy grzaniu prądem;)

Sprawdź stopki Forumowiczów masz tam podane grubości izolacji ,porównaj ze swoimi założeniami i wyciągnij wnioski

Ja mam :

-podłoga na gruncie 15 cm(to najsłabszy punkt budynku ,ale tu już więcej się nie dało)

-ściana BK + 20 cm styro 0,32

-syrop 50 cm wełny 0,39

-WM+reku+GGWC się robią

ogrzewanie to 120mk podłogówki wodnej zasilanej z bufora grzanego w II-taryfie + kominek z wymiennikiem dymowym ,mogę wybrać dowolne źródło ciepła w zależnośći od cen nośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to trzeba obliczyć zapotrzebowanie w OZC i dopiero coś myśleć. Jeżeli wyjdzie b. niskie to można myśleć o elektrycznym. Zalety to niski koszt montażu, później to tylko zależy od zapotrzebowania na energię domu i do jakiej temperatury się grzeje. Osobiście tego bym nie wybrał i na etapie budowy wolę dołożyć do pompy ciepła bo wtedy to zapotrzebowanie powiedzmy że można podzielić przez trzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to trzeba obliczyć zapotrzebowanie w OZC i dopiero coś myśleć. Jeżeli wyjdzie b. niskie to można myśleć o elektrycznym. Zalety to niski koszt montażu, później to tylko zależy od zapotrzebowania na energię domu i do jakiej temperatury się grzeje. Osobiście tego bym nie wybrał i na etapie budowy wolę dołożyć do pompy ciepła bo wtedy to zapotrzebowanie powiedzmy że można podzielić przez trzy.

W tym przypadku masz rację, ale gdy np. zapotrzebowanie oscyluje w granicach 30kWh/m2/rok PCi nie zwróci się nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma dużą rodzinę i duże zużycie CWU?

 

Na TVN w niedzielę ok. godz. jest dobry program nazywa się bodajrze "S.O.S dla ziemi", Liwko uważam że powinieneś zacząć go oglądać i zastanowić się nad swoim zużyciem CWU sami na tej ziemi nie mieszkamy, ale w większości my (kraje tzw. cywilizowane") są degradujemy. Nie raz pisałem że nie sztuka jest wybudować dom energooszczędny, szkuta to być energooszczędnym obywatelem Ziemi! Nie robisz tego dla siebie, robisz to dla swoich Dzieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za okna z 3 szybami 0,5, i rama docieplana styro (Veka Alphaline) zaplacilem 14tys, a za 2 szyby 1,1 na profilu cienszym, wyliczyli mi 11tys....

 

Jak ja kończyłem budowę 8-10 lat temu to mnie wszyscy pytali (rodzina, znajomi, murarze) po co mi k 1.1. Przeciez to kosmos. Same okna plastikowe to już ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN w niedzielę ok. godz. jest dobry program nazywa się bodajrze "S.O.S dla ziemi", Liwko uważam że powinieneś zacząć go oglądać i zastanowić się nad swoim zużyciem CWU sami na tej ziemi nie mieszkamy, ale w większości my (kraje tzw. cywilizowane") są degradujemy. Nie raz pisałem że nie sztuka jest wybudować dom energooszczędny, szkuta to być energooszczędnym obywatelem Ziemi! Nie robisz tego dla siebie, robisz to dla swoich Dzieci!

 

Czy ja zużywam dużo CWU?... Myślę, że wcale nie więcej niż inni. Jednak ja mam rodzinę tylko trzyosobową, a co jeśli ktoś ma 4-5 dzieci? Mają brudne łazić bo szkoda wody? A może mają się w jednej wodzie kąpać jedno po drugim:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja zużywam dużo CWU?... Myślę, że wcale nie więcej niż inni. Jednak ja mam rodzinę tylko trzyosobową, a co jeśli ktoś ma 4-5 dzieci? Mają brudne łazić bo szkoda wody? A może mają się w jednej wodzie kąpać jedno po drugim:D

 

Nie wykręcaj kota ogonem, przez dwa lata, za każdym razem gdy była dyskusja o CWU pisałeś że u ciebie nikt nie patrzy ile jej leci a leci jej sporo. Ja też mam 3os rodzinę i na CWU rocznie zużyłem średnio 5kWh/dobę na zwykły bojler prez co nie raz pisałeś że to nie możliwe i że coś mało zużywamy, że u ciebie to niewykonalne ze względu na nawyki.

Te 5kWh/dzień daje rocznie w przybliżeniu 600zł co dla rodziny 5os da 1000zł. Co razem z ogrzewaniem da max 2500zł, Ty z tego wydałbyś 1600zł, więc 900zł oszczędności rocznie więc policz sobie czy PC opłaca się dla 5os rodziny, która jako statystyczna rodzina dom buduje na kredyt więc i PCi bedzie miała z kredyty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykręcaj kota ogonem, przez dwa lata, za każdym razem gdy była dyskusja o CWU pisałeś że u ciebie nikt nie patrzy ile jej leci a leci jej sporo. Ja też mam 3os rodzinę i na CWU rocznie zużyłem średnio 5kWh/dobę na zwykły bojler prez co nie raz pisałeś że to nie możliwe i że coś mało zużywamy, że u ciebie to niewykonalne ze względu na nawyki.

Te 5kWh/dzień daje rocznie w przybliżeniu 600zł co dla rodziny 5os da 1000zł. Co razem z ogrzewaniem da max 2500zł, Ty z tego wydałbyś 1600zł, więc 900zł oszczędności rocznie więc policz sobie czy PC opłaca się dla 5os rodziny, która jako statystyczna rodzina dom buduje na kredyt więc i PCi bedzie miała z kredyty itd.

 

Masz rację, wszyscy powinni przejść na czysty prąd, przecież to czysty zysk. A nieprzespanymi nocami ze spoglądaniem na tarczę licznika, na którym można noże ostrzyć nie ma się co przejmować.

By ogrzewać tanio prądem trzeba zainwestować w dobre ocieplenie, plus dobrą ekipę jeżeli się samemu nie ma czasu lub umiejętności. To kosztuje niemal tyle co pompa ciepła wstawiona do standardowego domu. Przy pompie mamy dwie pieczenie przy jednym ogniu, przy kabelkach już nie. Ceny prądu idą mocno w górę, w 2013 ma być skok 20-to procentowy, a w kabelki nic innego nie wciśniesz.

A CWU zużywam tyle ile potrzebuję, i nie muszę się martwić, że padnę na zawał serca jak zobaczę rachunek za prąd.

Reasumując.

Ocieplać tak, kabelki nie, zawsze będzie szansa na niższe rachunki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...