Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko, pierdolisz za przeproszeniem. Cały czas pisałeś, że prąd nie może zdrożeć bo w UE to nawet taryfy dedykowane:) Zwyczajnie odwracasz kota ogonem

 

Uważaj na słownictwo, moderatorom to się zazwyczaj nie podoba.

Prąd drożeje i będzie drożał, nigdy inaczej nie pisałem. A co taryf dedykowanych dla PC to fakt, w Niemczech tak mają bo to się zwyczajnie elektrownią opłaca. Jeżeli nasi to zauważą może być podobnie. I kto wtedy będzie sprite?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz rację, wszyscy powinni przejść na czysty prąd, przecież to czysty zysk. A nieprzespanymi nocami ze spoglądaniem na tarczę licznika, na którym można noże ostrzyć nie ma się co przejmować.

By ogrzewać tanio prądem trzeba zainwestować w dobre ocieplenie, plus dobrą ekipę jeżeli się samemu nie ma czasu lub umiejętności. To kosztuje niemal tyle co pompa ciepła wstawiona do standardowego domu. Przy pompie mamy dwie pieczenie przy jednym ogniu, przy kabelkach już nie. Ceny prądu idą mocno w górę, w 2013 ma być skok 20-to procentowy, a w kabelki nic innego nie wciśniesz.

A CWU zużywam tyle ile potrzebuję, i nie muszę się martwić, że padnę na zawał serca jak zobaczę rachunek za prąd.

Reasumując.

Ocieplać tak, kabelki nie, zawsze będzie szansa na niższe rachunki;)

Jeśteś w błędzie, bo ja w tym roku patrzę na licznik 1/miesiąc, bo już wiem czego moge spodziewać się po moim domu. CWU zużywam tyle ile potrzebuję, ale u mnie woda nie leci w czasie mycia zębów i nie biorę kapieli dzień w dzień bo wolę prysznic

Ja na mój dom wydałem niecałe 400tys zł, nie licząc działki i kosztów ogrodu bo one nie wpływają na koszty CO CWU, dom mam wybudowany z materiałów dobrej jakości - konstrukcja (Solbet, M&S, Creaton) jak i wykończenie (Roca itp). Więc uważam że wsp. jakość/cena mam rewelacyjny, do budowy domu trzeba mieć jaja i łeb na karku, a jak to mój Tata powtarza "do myslenia nie wystarczą tylko szczere chęci" (nie adresuję tego do Ciebie).

Pamiętaj że ja mam najdroższe źródło ciepła i na tańsze zawsze mogę zamienić (nawet mimo że mam kable), Ty masz PCi i tańszego szybko nie znajdziesz, więc uwierz że diametralne podwyżki dotkną Cię tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na słownictwo, moderatorom to się zazwyczaj nie podoba.

Prąd drożeje i będzie drożał, nigdy inaczej nie pisałem. A co taryf dedykowanych dla PC to fakt, w Niemczech tak mają bo to się zwyczajnie elektrownią opłaca. Jeżeli nasi to zauważą może być podobnie. I kto wtedy będzie sprite?:)

 

Na tej samej zasadzie opłaca im się trzymac taryfy I/II, to jest po prostu giełda energii. Co kraj to obyczaj i nazwa i nigdy tego nie zmienią, bo wbrew pozorom, ale odbiorcy indywidualni działają jak "elektrownia szczytowo pompowa" pojedynczo nic nie znaczą, ale drupowo idealnie regulują nocne nadwyżki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Twoje roczne rachunki są i tak większe od moich i za każdą podwyżką ta różnica będzie się tylko zwiększać.

A co, planujesz przejść na inne źródło ogrzewania? :D

ja nie planuje, rachunki są ok, niecentralność sterowania boska. Chciałem Ci tylko powiedzień że Ty nie masz tańszej alternatywy, a ja nie mam droższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Twoje roczne rachunki są i tak większe od moich i za każdą podwyżką ta różnica będzie się tylko zwiększać.

A co, planujesz przejść na inne źródło ogrzewania? :D

 

Roznica bedzie sie zwiekszac ale Twoje koszty takze. Jak bedzie masakra to Marcin przekalkuluje czy czegos nie zainstalowac, a Twoja pompa dosyc, ze bedzie juz wiekowa to jeszcze jej stopa zwrotu bedzie rosla w nieskonczonosc.

 

Idealnego rozwiazania nie ma. Jedna wieksza awaria u Ciebie lub jedna gigantyczna podwyzka pradu i wygranych nie bedzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica bedzie sie zwiekszac ale Twoje koszty takze. Jak bedzie masakra to Marcin przekalkuluje czy czegos nie zainstalowac, a Twoja pompa dosyc, ze bedzie juz wiekowa to jeszcze jej stopa zwrotu bedzie rosla w nieskonczonosc.

 

Idealnego rozwiazania nie ma. Jedna wieksza awaria u Ciebie lub jedna gigantyczna podwyzka pradu i wygranych nie bedzie.

 

Pozdrawiam

 

No ale dlaczego ma znowu w coś inwestować? Wtedy już nie wyjdzie tak niby tanio. Niby, bo pisząc że system kosztuje 10tyś i nie dodając, że dodatkowe ocieplenie kosztuje następne kilkanaście jest nieuczciwe. Do tego mamy nadal drogą CWU, i musimy dla polepszenia samopoczucia wymyślać historie o jakiejś matce ziemi, która nas żywi.

Nie Marcinie, żeby wybudować dom nie trzeba mieć jaj, wystarczą pieniądze. A jeżeli ktoś chce mieć dom mocno rozbudowany z przenajróżniejszymi wykuszami czy balkonami, ma do tego prawo. Nie musi budować domu pod system ogrzewania a po prostu do mieszkania. Nie musi się przejmować czy dzieciak zamknął za sobą drzwi czy nie. Nie musi brać prysznica skoro woli dużą wannę. Itd, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak poczekam jeszcze chwilkę ,ale jak tak porównywałem np.ściany mam grubsze o 15cm +styro niektórzy ładują kupę styropianu na cienkie sciany hmn.. Ja jeszcze na szczescie jestem na takim etapie że mogę coś zmienić zobaczę jak to będzie w każdym bądź razie poczekam jeszcze zobaczę co się wykluje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z "drogiej CWU" Rachunki za prąd podałem na poprzedniej stronie (5000 zł za wszytko). Korzystam z CWU bez ograniczeń (3,5 osoby). Przy takich kwotach nie pójdę z torbami bo mam taniej niz bloku.

 

Ceny prądu idą mocno w górę, w 2013 ma być skok 20-to procentowy, a w kabelki

nic innego nie wciśniesz.

 

O co zamierzasz wciskać z zamiast PC ? Piec na śmieci? PC zezłomujesz? W takim razie zrobiłeś najgłupszą i najdroższą inwestycje w swoim życiu.

 

To co pisałem wcześniej - każdy ma inną filozofię którą można porównać do dziurawego garnka: Ty szukasz taniej wody wody żeby ten garnek napełnić, My staramy się jak najwięcej dziur zatkać i lejemy sobie oligoceńską bo i tak mamy tanio. Filozofia Twoja którą uparcie lansujesz że zbudowanie domu energoszczędnego jest trudne bo fachowców trzeba pilnować w istocie jest pochwała partactwa. PC jest dla Ciebie rodzajem szpachli: jak coś nie wyjdzie to tu się podłata, tam się dosztukuje, podmaluje i też będzie pieknie. Można? No pewnie że tak. Tylko ja nie chcę mieszkać w domu który można zbudować lepiej tylko mię się nie chciało. Bo przeca Panie i tak coś spartaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No tak poczekam jeszcze chwilkę ,ale jak tak porównywałem np.ściany mam grubsze o 15cm +styro niektórzy ładują kupę styropianu na cienkie sciany hmn..

Np.ja,ściany 18cm+22-25cm styro ;)

Nie ma znaczenia jakiej grubości są ściany konstrukcyjne,byleby były zgodne z normą budowalną i im cieńsze tym tańsze :)

Gdyby były lane np. z betonu to prawdopodobnie wystarczyłoby nawet 15cm.

Ty zrobiłeś wg mnie błąd z 44cm,teraz trzeba kombinować i wg mnie taka ściana nie nadaje się na grzanie prądem,pozostaje jedynie pompa ciepła.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy czasem nie możecie odpuścić?!?

 

Dokładnie odpuście, co za różnica. Musicie pamiętać ze poza forum kończą się takie dylematy i w większości przypadku jest inwestorowi wszystko jedno.

 

Przykład z ostatniego tygodnia. Sąsiadka ocieplała budynek. Na pytanie dla czego 12cm styropianu odpowiedziała , bo wykonawca jej tak polecił. Na pytanie jakie parametry ma styropian, nie padła żadna odpowiedz bo to czarna magia.

 

Jakby nie patrzeć tu jest elita. Czy to się komuś podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznam że nie czytałem całego wątku, bo jest zbyt długi, a i widać niezłe jest tutaj boksowanie.

Co do cen prądu:

 

Do 2030 r. nastąpi wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, w stosunku do roku 2009, o ok. 43 proc., zaś produkcja energii elektrycznej wzrośnie o ok. 38 proc

Ceny energii elektrycznej do 2030 roku wzrosną do 380 zł/MWh ze 195 zł/MWh w 2009 roku - napisała w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister gospodarki, Hanna Trojanowska.

"Prognozowane ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym znacząco wzrosną: ze 194,8 zł/MWh w 2009 r. do ok. 380 zł/MWh w roku 2030 (...). Zasadniczy wzrost cen nastąpi w latach 2013-2022 - głównie ze względu na rosnący udział kosztu uprawnień do emisji CO2 w kosztach wytwarzania. Po roku 2022 ceny energii się stabilizują, na co główny wpływ będą miały nowe źródła niskoemisyjne - elektrownie jądrowe" - napisała Trojanowska w odpowiedzi na interpelację poselską.

 

Trojanowska oceniła, że w perspektywie 2030 r. nastąpi wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, w stosunku do roku 2009, o ok. 43 proc., zaś produkcja energii elektrycznej wzrośnie o ok. 38 proc.

 

Podane prognozy uzyskano na podstawie wykonanej na zlecenie Ministerstwa Gospodarki w 2011 r. "Aktualizacji prognozy zapotrzebowania na energię i paliwa do roku 2030". Analizę wykonała Agencja Rynku Energii.

 

"W sektorze energetycznym wciąż będą dominować paliwa węglowe" - dodała

 

Oczywiście ceny innych paliw też będą rosły. Problem w tym że my energię produkujemy z węgla co niesie za sobą duże koszty. Kolejna sprawa to że już bodajże od 2020 roku każdy nowo budowany dom będzie musiał wytwarzać energię, która będzie bilansowała zapotrzebowanie domu oraz będzie wpompowywana do sieci gdy dom jej nie będzie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przypomnę od czego zaczęło się bicie piany.

 

W tym przypadku masz rację, ale gdy np. zapotrzebowanie oscyluje w granicach 30kWh/m2/rok PCi nie zwróci się nigdy.

 

Przypomniałem tylko Marcinowi, że PC prócz CO daje mam tanią CWU, więc przy wielodzietnej rodzinie, nawet w tym przypadku może to być opłacalne.

No ale jak Marcin wyliczył 1600zł rocznie to żadna oszczędność i różnica w nakładach na PC (ja nie widzę żadnej różnicy) nigdy się nie zwróci.

Tyle i tylko tyle.

 

Kładźcie rurki, zawsze będziecie mieli pole manewru. Inaczej możecie się obudzić z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładźcie rurki, zawsze będziecie mieli pole manewru. Inaczej możecie się obudzić z ręką w nocniku.

 

Bezsens. Ogzrewanie elektryczne ma tylko dwie zalety:

1. niki koszt inwestycyjny.

2. Niecentralność

Inyych zalet nie ma. To co Ty proponujesz jest pozbyciem się jedynych pozytywnych cech tego rodzaju ogzrewania. W takim wypadku od razu dopiąć do tego PC.

 

Budujcie domy 3 litrowe. I nie będziecie musieli mieć altrnatywy. Zawsze będzie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...