Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu się zgodzę, koszty czy kable czy rurki jest podobny. Powiedziałbym ze przy kablach nawet wyższy a to z tej przyczyny ze to system niecentralny ( to mi sie akurat podoba) i w każdym pokoju powinien być sterownik.

 

wodna to też system "niecentralny" ,możesz ustawiać dowolne temperatury w dowolnym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodna to też system "niecentralny" ,możesz ustawiać dowolne temperatury w dowolnym pomieszczeniu

 

Tu się nie zgodzę, system niecentralny nie polega tylko na tym ze w każdym pomieszczeniu może być inna temperatura, to by było za łatwe.

System niecentralny polega na tym ze nie ma jednego źródła ciepła a raczej źródła są rozproszone. Tak jakbyś do każdego pokoju wstawił piec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę, system niecentralny nie polega tylko na tym ze w każdym pomieszczeniu może być inna temperatura, to by było za łatwe.

System niecentralny polega na tym ze nie ma jednego źródła ciepła a raczej źródła są rozproszone. Tak jakbyś do każdego pokoju wstawił piec :)

 

Idzie trzeci sezon gdy mieszkam z podłogówką wodną. Nie odczuwam potrzeby zakładania siłowników na rozdzielaczach. Mam nawet pociągnięte do nich kabelki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt inwestycyjny dla kabelków może byc śmiesznie niski; u mnie troche ponad 60 m2 kosztowało niecałe 3 tys (4 strefy, 4 sterowniki). i to wszystko, żadnych kominów i miejsca na kotłownie.

dzieki temu nie mam kredytu i stac mnie na prąd

i tak najtaniej wychodzi palenie butelkami PET w tradycyjnych piecach, duża część społeczeństwa to stosuje i mają się nieźle. zatruwają nie tylko siebie, ale równiez posiadaczy pomp ciepła.

cokolwiek bysmy nie wymyślili, i tak za 10 lat będzie coś o niebo lepszego, więc będziemy remontować albo sprzedawać nasze domki. i dobrze, bo inaczej nudno by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podam inaczej...

od 12.07.2010 do 14.11.2010

nocna 1966 kwh

dzienna 686 kwh

 

od 12.07.2011 do 14.11.2011

nocna 2047 kwh

dzienna 706 kwh

 

uwzględniając awarię mojej wentylacji wychodzi bardzo podobnie

to jest całkowite zużycie prądu w domu

 

w tamtym roku było trochę palone w kominku więc ten jest jednak cieplejszy...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki niski koszt inwestycyjny? Kosztuje tyle samo co rurki i kociołek.

Centralność w wypadku wodnej podłogówki to zaleta. Woda przeniesie mi troszkę energii z pomieszczeń nasłonecznionych do tych nienasłonecznionych, kabelki już nie.

przenosi energię - co to za herezję?!!! Ty miałeś fizykę w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-a podłoga wychłodzi się za parę godzin jak słoneczka już nie będzie :)

A zanim dogrzeje to minie także kilka godzin.

 

 

No i o to chodzi,wg wielkich na forum podłoga nie odda tyle ciepła ile ma w sobie zakumulowane.tzw samoregulacyjność podłogówki :)

W tym, roku grzeję na sterownikach pokojowych a nie podłogowych, i w salonie kuchni w dzień praktycznie ogrzewanie nie chodzi to smao u syna w salonie. Wbrew obawom nie ma efekty o ktorym piszesz i ktorego ja sam się obawiałe. Efekt taki że pomieszczenia są mniej przegrzane w dni słoneczne komfort lepszy a zużycie en. el. mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przenosi energię - co to za herezję?!!! Ty miałeś fizykę w szkole?

Nie no do herezji daleko, woda jest jakby nie patrzec dobrym przewodnikiem i jej transport powoduje niejako "przenoszenie"/przekazywanie energii cieplnej. Moze nie najlepsze stwierdzenie ale jasno okreslone o co chodzilo autorowi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda,kable też tyle kosztują :)

Marcinowi wyszły ok.10tys.zł i kładł sam,jakby miał doliczyć montaż przez firmę to by wyszło drożej niż wodna podłogówka :)

Ja dałem 8900zł w tym kable devi (droższe) + devi550 po 450sztuka, jak bym dał auratony to bym lekko 250/szt m,niej zapłącił co daje 2500zł co posżło by na robocizne i dalej mniałbym 8900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe - niedaleko mnie są 2 kopalnie, w każdej z nich są pokłady węgla na conajmniej 30 lat...a że poziom wydobycia cały czas spada, więc pewnie starczy na dłużej...

tak więc jako ślązak - nie potwierdzam

Potwierdzi się, potwierdzi.

Już w nowym roku.

Już w Nowym 2012 roku, żaden Ślązak, nawet Pan, nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...