Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie no do herezji daleko, woda jest jakby nie patrzec dobrym przewodnikiem i jej transport powoduje niejako "przenoszenie"/przekazywanie energii cieplnej. Moze nie najlepsze stwierdzenie ale jasno okreslone o co chodzilo autorowi :)

 

Pozdrawiam

Owszem ale w przypadku gdyby rurki leżały na posadzce a nie pod wylewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dałem 8900zł w tym kable devi (droższe) + devi550 po 450sztuka, jak bym dał auratony to bym lekko 250/szt m,niej zapłącił co daje 2500zł co posżło by na robocizne i dalej mniałbym 8900zł

 

Koszt materiałów na podłogówkę wodną dla 150m2 to około 4-5tyś. Do tego jakiś kociołek elektryczny. Nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do herezji daleko, woda jest jakby nie patrzec dobrym przewodnikiem i jej transport powoduje niejako "przenoszenie"/przekazywanie energii cieplnej. Moze nie najlepsze stwierdzenie ale jasno okreslone o co chodzilo autorowi :)

 

Pozdrawiam

Ja wiem o co chodzi.

Chodzi o to, że woda niesie energię "sama w sobie".

Natomiast grzanie prądem odbywa się po oporach.

A jakie jest to niezdrowe, wystarczy spytać "Elektryków", czyli mechaników lokokotyw elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę różnicę :)

 

Jak w domciu z kablami wyłączą ci prąd to ci rurki w podłodze nie popękają :)

 

Widać, że jesteś tylko teoretykiem:) Oprócz CO jest jeszcze woda w rurach do CWU, woda w kiblach i gdzie tam jeszcze, syfonach i całej reszcie. Żeb yzamarzło to trzeba by ze dwa tygodnie mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę różnicę :)

 

Jak w domciu z kablami wyłączą ci prąd to ci rurki w podłodze nie popękają :)

 

Masz rację, jak na miesiąc ci prąd wyłączą w siarczysty mróz, a ciebie w tym czasie nie będzie w domu i okna będą w tym czasie otwarte to może być problem:). Jak ktoś miał zamknięty dom i jeszcze brak ogrzewania zimą to wie o czym mówię. W nieogrzewanym garażu zdarzyło mi się raz zeszłej zimy, że temperatura spadła poniżej 0;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi.

Chodzi o to, że woda niesie energię "sama w sobie".

Natomiast grzanie prądem odbywa się po oporach.

A jakie jest to niezdrowe, wystarczy spytać "Elektryków", czyli mechaników lokokotyw elektrycznych.

 

hehehe, dobre. Do czehgo może przyrównasz jeszcze kable grzejne do lini WN? W kablach krzejnych jednostronnie zasilanych pole elektromagnetyczne się znosi. Masz na to dowody? pomiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, za 20 lat węgla w naszym kraju już nie będzie ze wzgl na rabunkowe wydobycie obecnie ( każdy Ślązak to potwierdzi).

Po drugie, ceny energii elektr. ustabilizują się już za rok, ok 70-80% wyżej niż obecnie (bez uwzgl. wskaźnika hyperinflacji).

Pierwsze podwyżki juz za 1.5 mca, ok 15%.

Po trzecie, a jaka to technologia umożliwi produkcję samoistną prądu przez dom?

Kolego Polska to węgiel więc bądźmy o niego spokojni. URE czuwa nad tym aby cena nie wrosła o wskaźnik dwucyfrowy, wiec jeszcze przyszły rok będzie po staremu. Natomiast są zapowiedzi że pewnie w przyszłym roku zostaną uwolnione ceny prądu jednak myślę że cos je będzie hamować, a przede wszystkim powinna być konkurencja i częsta zmiana dostawców energii przez odbiorców – to wymusi konkurencję tak jak na rynku telefonów. Obecnie mało kto chce szukać innego dostawcy, a być może zmiana wcale nie pociąga za sobą zbyt dużych oszczędności i dlatego ludzie tego nie robą.

Co do produkcji energii to są już kotły gazowe z turbinami o mocy 1 do 3kW które podczas grzana wytwarzają energię elektryczną, tylko nie wiem czy w Polsce ktoś to montuje, a ze wszystkich dyrektyw UE wynika że domy będą musiały być tak projektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jak na miesiąc ci prąd wyłączą w siarczysty mróz, a ciebie w tym czasie nie będzie w domu i okna będą w tym czasie otwarte to może być problem:). Jak ktoś miał zamknięty dom i jeszcze brak ogrzewania zimą to wie o czym mówię. W nieogrzewanym garażu zdarzyło mi się raz zeszłej zimy, że temperatura spadła poniżej 0;)

 

Dokładnie o taką sytuację chodzi :)

 

Choć na forum był ktoś komu podłogówka wodna zamarzła, jak pamiętam, nie spuszczono wody i przyszły mrozy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.Cetera: sam będzie Pan podmiotem eksperymentu.

Adiqq: sam będzie Pan podmiotem eksperymentu.

Piotrp1: sam będzie Pan podmiotem eksperymentu.

Oraz 38 milionów pozostałych.

Życie bowiem tak jak i fizyka, fizyka jądrowa zwłaszcza, jest kategorią doświadczalną, sprawdzalną w praktyce.

W odróżnieniu od filozofii.

Edytowane przez Arius Adolf Nowak
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 8900zł w tym kable devi (droższe) + devi550 po 450sztuka, jak bym dał auratony to bym lekko 250/szt m,niej zapłącił co daje 2500zł co posżło by na robocizne i dalej mniałbym 8900zł

 

dałem 5500zł za kable Electra

1050zł za sterowniki (7 szt )

300zł za bezpieczniki, kable itp.

razem 6850 zł

dodajmy jeszcze ze 2000 zł robocizny ( chociaż nie wiem za co tyle dać )

wyjdzie 8850 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o grzelnikowcach nie wspomnę - Grzejniki Atlantic ze sterowaniem: 3500 zł, Maty+ sterowniki 1000 zł. Dodatkowe Kable + robota elaktryka - nie wiem ile bo szwagier robił. Ale licząc po cenach rynkowych to około 500 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz paranoję a sami boicie się gazu bo wybucha:) Benzyna też wybucha, a całe chałupy i kamienice częściej palą się w okresie zimowym od przegrzanych instalacji niż wybuchają.

Liczenie własnego czasu do palenia w kominku też jest nie fair. Policz ile tracisz przed komputerem. Czy to też wyceniasz? Zamknij się w blokowisku to "zyskasz" nie kosząc trawy i grabiąc liście. Idąc tym tokiem to czas to pieniądz, albo się zarabia w blokowisku gapiąc się w telewizor, albo się traci bo trzeba drewno porąbać raz w roku przez parę godzin. Jak mawia Korwin-Mikke: Straciłem parę milionów bo nie padła moja cyfra w lotto:)

Jak sobie wyobrażasz zrobienie później innego systemu mając kable? Ja chętnie bym dopłacił co było tu niedawno liczone ze dwa czy cztery tysiące do okien trzyszybowych. Tylko z trzech zrobi się trzydzieści, bo elewacja i ściany w pokojach. Później to już nie takie proste

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym piec to jeszcze wiekszy przydzial mocy (duzo wiekszy) - czego nie wliczacie do kosztow wodnej instalacji, a powinno byc wliczane.
Z jakiego powodu, według Ciebie, przy piecu (domyślam się, że chodzi Ci o kocioł elektryczny) musi być większy przydział niż przy kablach elektrycznych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu, według Ciebie, przy piecu (domyślam się, że chodzi Ci o kocioł elektryczny) musi być większy przydział niż przy kablach elektrycznych ?

 

tu akurat sie zgadzam, kolega wyżej nie przemyślał sprawy .

Wysoki przydział mocy jest potrzebny:

 

- do przepływowych ogrzewaczy wodnych , w moim przypadku moc nawet 24kw

- podłogówka elektryczna nie akumulacyjna ze sterowaniem w każdym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie zgadzam, kolega wyżej nie przemyślał sprawy .

Wysoki przydział mocy jest potrzebny:

 

- do przepływowych ogrzewaczy wodnych , w moim przypadku moc nawet 24kw

- podłogówka elektryczna nie akumulacyjna ze sterowaniem w każdym pokoju.

 

A od kiedy wodna podłogówka to nie akumulacja ?

Moc kabli grzejnych czy do podłogówki to, to samo i jest bez znaczenia czy mamy kabli na 12 kW, czy kilka grzałek w zbiorniku na 12 kW, które grzeją wodę do tej podłogówki.

Kolega nie myli podgrzewaczy przepływowych do CWU bo to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie zgadzam, kolega wyżej nie przemyślał sprawy .

Wysoki przydział mocy jest potrzebny:

 

 

 

To BABA jest!!!!! Nie kolega. A że ze śląska zdaje sie to fangę możesz zaliczyć :-)

Wmnich - jeśli nie obraziłes sie za "Babę" (swoją drogą może wklej w awatar swoje zdjęcie. Może być w negliżu - pomyłek mniej będzie) to pozwole sie nie zgodzić w kwesti budowy energoszczędnego. Ja nie miałem z tym problemów - wybierałem dobre ekipy. Poddasze robił mi Rom-Kon. Jege nie musiałem pilnować. Ocieplaczom nie przyszło do głowy wypełnienie szczelin klejem tylko je pianowali. Moim wkładem było opracowanie grubości izolacji oraz ogólnej technologii. Reszta zadziała się prawie sama. I to nie jest kwestia szczęścia tylko organizacji i doboru ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie zgadzam, kolega wyżej nie przemyślał sprawy .

Wysoki przydział mocy jest potrzebny:

 

- do przepływowych ogrzewaczy wodnych , w moim przypadku moc nawet 24kw

- podłogówka elektryczna nie akumulacyjna ze sterowaniem w każdym pokoju.

Dosyć mętnie to napisałeś :(.

Nie wiem, czy ma rację kolega (HenoK), czy koleżanka (wmnich) ?

Masz rację co do obu spraw. Propagowane przez TB rozwiązania, tj. niecentralne ogrzewanie elektryczne i przepływowe podgrzewanie wody może być energooszczędne, ale za to wymaga potężnej mocy przyłączeniowej.

W obu przypadkach można tę moc ograniczyć (o czym też pisał TB), stosując wyłączniki priorytetowe lub łącząc podgrzewanie przepływowe z podgrzewaniem pojemnościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...