Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dosyć mętnie to napisałeś :(.

Nie wiem, czy ma rację kolega (HenoK), czy koleżanka (wmnich) ?

Masz rację co do obu spraw. Propagowane przez TB rozwiązania, tj. niecentralne ogrzewanie elektryczne i przepływowe podgrzewanie wody może być energooszczędne, ale za to wymaga potężnej mocy przyłączeniowej.

W obu przypadkach można tę moc ograniczyć (o czym też pisał TB), stosując wyłączniki priorytetowe lub łącząc podgrzewanie przepływowe z podgrzewaniem pojemnościowym.

 

nie masz racji.

kluczem jest madrze obiazyc 3 fazy a nie zawiesic wszystko na jednej; u mnie tak, jak u jaska wszystko sie odpala o 13 czy 22 - caly dom zaczyna cykac przekaznikami i nawet wiem, w ktorym termostacie zegar spieszy, bo wlacza sie pierwszy... a pozniej zaglusza to odkurzacz z wyciagiem w kuchni, bo wtedy najczesciej pieczemy frytki w piekarniku... calosc na 20kW przydzialu mocy; w kablach jest 15kW

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak ostatnio zapytałem o coś takiego "Kurcze ,a ja po wszystkich przeczytanych postach dalej mam wątpliwośći co do wyboru ogrzewania czy woda czy prąd Co prawda dom narazie zamknięty ,ale POMOCY CO WYBRAĆ .Umie mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie jedni mówią że wolą wodę booooo,inni mówią elektryczne jak to mówią każdy chwali to co ma .

A ja sam nie wiem co wybrać możecie mi pomóc przeliczyć

Posiadam dom 130m2 użytkowej porotherm44 +8styro,Poddasze 18cm wełna ,bez piwnic parter zamierzam dać przynajmniej 10 cm styropianu +wylewka .Salon piec kaflowy dopiero będzie heh ,ale co dać za ogrzewanie Mało czasu na wybór ale jak już wybiore to nie na ROK "

 

Co prawda odpowiedz i jakieś szczegóły przeczytałem tylko od dwóchj osoby RAFI@RAFI ,piotrp1 a reszta to jakies bzdury i jakieś przekomarzanki chodziło mi czy ma ktoś już ogrzewanie podłogowe czy też nie ,ale po 2 stronach postu już nie ma śladu o moje zapytanie tylko chrzanienie o oknach współczynnikach itd żenada mam wrazenie jak was czytam że co niektórzy na tym forum to faktycznie nie widzą niczego innego oprócz tego co oni sami zrobili narzekają na innych np.podwykonawców ,ale ich jest najlepsze ludzie to jest proste pytanie a wy walicie mi jakieś bzdety które mnie wogóle nie interesują Ponawiam pytanie ale może w inny sposób

proszę żeby odpowiedzieli ci którzy już maja zamontowane ogrzewanie elektryczne i jakieś mniej więcej dane typu ile zużyto prądu w jakim czasie i jaki metraż no i oczywiście z czego stoi dom {chodzi o materiał}np.pustak :(

czy wogóle ktoś kontroluje to forum od strony tematu po jednej stronie postu ktoś powinien wznawiać wątek pytającego bo co niektórzy gadają już o czym innym ,ale to szczegół.

Acha do bzdur polecam komunikator gg lub skype a tu faktycznie są ludzie co chcą :wave:się czegoś dowiedzieć po swoim pytaniu

Edytowane przez krzychu_budowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to jeżeli chodzi o cenę wegla to wszystko idzie w górę ja mieszkam 500 metrów od kopalni i zastanawiam sie czy co niektórzy jak juz piszą o ceanach wiedzą o rodzajach wegla np kalorycznosć ,a może wiedzą co to jest flot ! chyba raczej nie a może miał weglowy to już może niektórych przerosnąć heh

Teraz swiadomie zrobiłem to co wy wyjechałem grubo poza temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dom 130m2 użytkowej porotherm44 +8styro,Poddasze 18cm wełna ,bez piwnic parter zamierzam dać przynajmniej 10 cm styropianu +wylewka

Bałbym się rachunków za prąd - tak z grubsza potrzeba co najmniej 20000kWh/rok - raczej brałbym pod uwagę tańszy nośnik energii. Przede wszystkim dołożyłbym ocieplenia.

mieszkam 500 metrów od kopalni

to grzej węglem skoro się tak dobrze na nim znasz.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

proszę żeby odpowiedzieli ci którzy już maja zamontowane ogrzewanie elektryczne i jakieś mniej więcej dane typu ile zużyto prądu w jakim czasie i jaki metraż no i oczywiście z czego stoi dom {chodzi o materiał}np.pustak :(

...

Pomijając twoje żenujące gorzkie żale, ja za zeszły sezon, dziki sezon, bo pierwszy i eksperymentalny, zużyłem 4200kWh i około 2mp drzewa jak dobrze pamietam. Teraz idzie mniej en. el. i duuuzo mniej drzewa. w stopce mam info z czego jest dom.

PS. jak dobrze pamietam ja dopiero po 6miesiącac studiowania forum napisałem pierwszy post, przeczytałem cały ten wątek i cały o domach 3litrowych pasywnych. Nie żaliłem się nikomu jaki to świat jest niepoukładany i nie raz przechodziłem przez takie strony o jakie ty masz teraz pretensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się rachunków za prąd - tak z grubsza potrzeba co najmniej 20000kWh/rok - raczej brałbym pod uwagę tańszy nośnik energii. Przede wszystkim dołożyłbym ocieplenia.

popieram, prąd to Ty sobie wybij z głowy, bo z tego co piszesz to dom jest standardowym zrzeraczem kWh, ktore jak wiesz do tanich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? większość to praktycy, i nie znikają, czym uzasadniasz swoją opinię?

 

Uzasadniam zwykłym czytaniem tematu od deski do deski. Nawet założyciel wątku zamilkł:) Było o tym dwie trzy strony wcześniej. Raptem 3-4 osoby piszące regularnie a reszta to inwestorzy ufający "fahofcom" i sugerujący się taniością inwestycji. Sam zacząłem ogrzewać 10 lat temu prądem. Dzięki Bogu i przezorności mam wodną podłogówkęi możliwości zmiany nośnika energi. Nie takiej zmiany jak pisze wnimach, że założy grzejniki:) Dalej nie napisała jak założy jak będzie miała wykończony dom na tip top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniam zwykłym czytaniem tematu od deski do deski. Nawet założyciel wątku zamilkł:) Było o tym dwie trzy strony wcześniej. Raptem 3-4 osoby piszące regularnie a reszta to inwestorzy ufający "fahofcom" i sugerujący się taniością inwestycji. Sam zacząłem ogrzewać 10 lat temu prądem. Dzięki Bogu i przezorności mam wodną podłogówkęi możliwości zmiany nośnika energi. Nie takiej zmiany jak pisze wnimach, że założy grzejniki:) Dalej nie napisała jak założy jak będzie miała wykończony dom na tip top

 

Skoro tu nie ma nic dla Ciebie to nikt na sile Cie nie trzyma. Idz do watku o pompach przyklasnij tym co wydali po 60-70 tys i za nic nie dopuszcza do siebie, ze przeplacili. Tak wiem, prad zdrozenie miliardy razy, ale do tego czasu ich pompy beda w strzepach.

 

Pozdrawiam i nie zapraszam tutaj ponownie. Ja tu znajduje wielu entuzjastow ktorzy juz sie wybudowali, grzeja i jeszcze innym pomagaja. Widocznie inny watek czytalem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu nie wiem czy zauważyłeś, że to nie poradnik płatny sms-ami, tylko forum w którym pomagaja ludzie bezinteresowni i sympatyczni, więc tu postawa roszczeniowa jest delikatnie mówiąc dziwna

a przekomarzanki i bzdury to tzw. czynnik ludzki, zawsze go można jakąś dyscypliną wytępić, tylko kto tu wtedy zajrzy? pewnie tylko przedstawiciele handlowi hurtowni budowlanych i producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sam zacząłem ogrzewać 10 lat temu prądem.

10 lat temu nikt nie słyszał o oknach sześciokomorowych,mało osób wiedziało co to jest rekuperator,nikt nie dwał 20-30cm ocieplenia a prąd nie był w takiej cenie jak dziś i się nie dziwie,że dziękujesz Bogu :)

Ale z wodną podłogówką masz rację,nikt nie wie ile za 10lat będzie kosztował prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniam zwykłym czytaniem tematu od deski do deski. Nawet założyciel wątku zamilkł:) Było o tym dwie trzy strony wcześniej. Raptem 3-4 osoby piszące regularnie a reszta to inwestorzy ufający "fahofcom" i sugerujący się taniością inwestycji. Sam zacząłem ogrzewać 10 lat temu prądem. Dzięki Bogu i przezorności mam wodną podłogówkęi możliwości zmiany nośnika energi. Nie takiej zmiany jak pisze wnimach, że założy grzejniki:) Dalej nie napisała jak założy jak będzie miała wykończony dom na tip top

 

jeżeli już dzieki Bogu dobrze wybrałeś, no to znaczy, że wszystko ok.

a za 10 lat i tak będzie coś super nowego, i wtedy nie szkoda będzie dom remontowac i nowości zastosować. zresztą po 10 latach to raczej wypada lekki lifting domu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już dzieki Bogu dobrze wybrałeś, no to znaczy, że wszystko ok.

a za 10 lat i tak będzie coś super nowego, i wtedy nie szkoda będzie dom remontowac i nowości zastosować. zresztą po 10 latach to raczej wypada lekki lifting domu zrobić.

 

Za 10 lat bez wiekszego wkladu bedzie mozna zbudowac dom plus-energetyczny, jeszce tylko niewiele brakuje zeby spadla cena ogniw i solarow, i nawet bez wiekszego dofnansowania sprawa bedzie prosta do zalatwienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jeszce tylko niewiele brakuje zeby spadla cena ogniw i solarow, i nawet bez wiekszego dofnansowania sprawa bedzie prosta do zalatwienia.

Pozdrawiam

No właśnie z kablami w podłodze nie będzie to takie proste ;)

12-15kW nie tak łatwo wytworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu nie ma nic dla Ciebie to nikt na sile Cie nie trzyma. Idz do watku o pompach przyklasnij tym co wydali po 60-70 tys i za nic nie dopuszcza do siebie, ze przeplacili. Tak wiem, prad zdrozenie miliardy razy, ale do tego czasu ich pompy beda w strzepach.

 

Pozdrawiam i nie zapraszam tutaj ponownie. Ja tu znajduje wielu entuzjastow ktorzy juz sie wybudowali, grzeja i jeszcze innym pomagaja. Widocznie inny watek czytalem.Pozdrawiam

 

Zejdź na ziemię:) Nie mam PC i nie zamierzam mieć ze wzgledu.........Nie na cenę ale na wykończenie domu i ogrodu:) Ja nie grzeję prądem (dzisiaj) i PC !!!! Ja tylko czytam od dechy do dechy. I na koniec wymień tych entuzjastów. Ilu możesz wymienić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...