Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zejdź na ziemię:) Nie mam PC i nie zamierzam mieć ze wzgledu.........Nie na cenę ale na wykończenie domu i ogrodu:) Ja nie grzeję prądem (dzisiaj) i PC !!!! Ja tylko czytam od dechy do dechy. I na koniec wymień tych entuzjastów. Ilu możesz wymienić?

Pozdrawiam

 

6-7 jest tutaj i dzieli sie z nami swoimi wnioskami. 2 kolejnych znam z okolic Krakowa, ktorzy grzeja kablami, sa na forum ale w tym watku zabrali glos raz czy 2. Bylem, widzialem jak to dziala w praktyce, wiecej mi nie potrzeba. Sam mam dom na gaz poki co ale kolejny bedzie z kablami (za pozno tutaj trafilem).

 

To, ze sa w mniejszosci nie musi oznaczac, ze sa w bledzie. Niestety wiekszosc ludzi nie ma zbyt duzo czasu i bierze co daje majster, fachowiec czy sasiad poleci, czyli cegla koniecznie czerwona bo inne sa be, wentylacja mech. sie nie oplaca bo sie nie zwroci, 12 styro na sciane to max po co wiecej i tak dlugo by wymieniac.

 

Ci co grzeja kablami przecieraja droge do bydowy domow o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energie, czasami juz teraz dochodzi do tego, iz paczka fajek co 2 dni wiecej kosztuje niz ogrzewanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już dzieki Bogu dobrze wybrałeś, no to znaczy, że wszystko ok.

a za 10 lat i tak będzie coś super nowego, i wtedy nie szkoda będzie dom remontowac i nowości zastosować. zresztą po 10 latach to raczej wypada lekki lifting domu zrobić.

 

Po 13 latach to ja osobówkę zmieniłem:) Żeby nie żona to ......Żresztą została i po piwo w brudnych, czyli roboczych ciuchach dalej ją używam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniam zwykłym czytaniem tematu od deski do deski. Nawet założyciel wątku zamilkł:) Było o tym dwie trzy strony wcześniej. Raptem 3-4 osoby piszące regularnie a reszta to inwestorzy ufający "fahofcom" i sugerujący się taniością inwestycji. Sam zacząłem ogrzewać 10 lat temu prądem. Dzięki Bogu i przezorności mam wodną podłogówkęi możliwości zmiany nośnika energi. Nie takiej zmiany jak pisze wnimach, że założy grzejniki:) Dalej nie napisała jak założy jak będzie miała wykończony dom na tip top

Nawet założyciel wątku, a może tylko?

Ja jestem żywym przykładem osoby która po jego lekturze grzeje prądem - kjable i sobie chwali, takich jak ja jest wielu więc skoro jeden temat pomógł tylu osobom, a jest ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt to jest dużo.

I nie mieszaj w to Boga chyba że po to by chronił nas od takich sceptyków jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię:) Nie mam PC i nie zamierzam mieć ze wzgledu.........Nie na cenę ale na wykończenie domu i ogrodu:) Ja nie grzeję prądem (dzisiaj) i PC !!!! Ja tylko czytam od dechy do dechy. I na koniec wymień tych entuzjastów. Ilu możesz wymienić?

Pozdrawiam

To po co Ci wodna podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet założyciel wątku, a może tylko?

Ja jestem żywym przykładem osoby która po jego lekturze grzeje prądem - kjable i sobie chwali, takich jak ja jest wielu więc skoro jeden temat pomógł tylu osobom, a jest ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt to jest dużo.

I nie mieszaj w to Boga chyba że po to by chronił nas od takich sceptyków jak Ty.

 

Ale ja nie neguję grzania kablami!!! Tylko budowa musi byc perfekcyjna. Ile osób tak potrafi a ilu osobą się uda? Dalej twierdzę, że wiele osób to teoretycy. Wystarczt czytać ze zrozumieniem. Miloszenko grzeje gazem, dopiero się buduje i chce grzać prądem:) Ja się wybudowałem, grzałem prądem i grzeję tym czym On dzisiaj:)

Edytowane przez piotrmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie neguję grzania kablami!!! Tylko budowa musi byc perfekcyjna. Ile osób tak potrafi a ilu osobom się uda? Dalej twierdzę, że wiele osób to teoretycy. Wystarczt czytać ze zrozumieniem. Miloszenko grzeje gazem, dopiero się buduje i chce grzać prądem:) Ja się wybudowałem, grzałem prądem i grzeję tym czym On dzisiaj:)

 

ALe mozesz ich wskazac?? Bo poza tymi, co tu pisza i grzeja kablami, pozostali w ogromnej wiekszosci tez juz sie pobudowali, wiec maja jakies doswiadczenia.

 

Co do Twojej i mojej sytuacji. Ja zaplacilem za brak wiedzy, i teraz juz przeplacac nie zamierzam, Ty pomimo swojej wiedzy (zakladam, ze czyms sie kierowales inwestyjac w kolejny system grzewszy) wykonujesz krok przeciwny.

 

Osobiscie uwazam, ze postep technologiczny i sytuacja na wielu rynkach tak szybko i czesto sie zmienia, iz kalkulowanie inwestycji pod katem ilus tam nastu lat jest nierozsadne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie neguję grzania kablami!!! Tylko budowa musi byc perfekcyjna. Ile osób tak potrafi a ilu osobom się uda? Dalej twierdzę, że wiele osób to teoretycy. Wystarczt czytać ze zrozumieniem. Miloszenko grzeje gazem, dopiero się buduje i chce grzać prądem:) Ja się wybudowałem, grzałem prądem i grzeję tym czym On dzisiaj:)

Jak widać nie potrafisz wyciągać wniosków, albo masz utarte stereotypy, bo ja rozpoczynałem budowę z małą wiedzą ale dużą chęcią jej zdobywania, średnio połowę czasu nie było mnie na budowie (wyjazdy), potrafię jednak przekonać wykonawców że nieopłacalne będzie oszukiwanie mnie i niedoróbki. Nie wiem dlaczego co poniektórzy z budowy domu robią jakieś budownictwo ekstremalne, a dom energooszczędny uznają za ewenement nie do wybudowania w Polsce, może wy - sceptycy, poprostu za starzy jesteście, bo ja już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 13 latach to ja osobówkę zmieniłem:) Żeby nie żona to ......Żresztą została i po piwo w brudnych, czyli roboczych ciuchach dalej ją używam:)

żona została ? i po piwo ją i.......dalej używasz?

to ładnie z twojej strony.....tez się dziwię czasami, że mój mąż mnie jeszcze trzyma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci wodna podłogówka?

 

Grzałem prądem (piec jest dalej i w 100% sprawny) ale zmieniłem nośnik na gaz. Zmieniłem bo mogłem:)

 

jakie miałeś koszty jak grzałeś prądem- wszystko razem z oświetleniem itp.

a jakie masz teraz przy gazie - też wszystko razem z prądem

przede wszystkim jaki dom i jakie docieplenia, rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiscie uwazam, ze postep technologiczny i sytuacja na wielu rynkach tak szybko i czesto sie zmienia, iz kalkulowanie inwestycji pod katem ilus tam nastu lat jest nierozsadne.

 

Pozdrawiam

jestem tego samego zdania

za kilkanaście lat nasze nowiutkie domki będą do częściowego remontu i jeżeli na rynku będzie coś ciekawego do ogrzewania i nie tylko, to na pewno skorzystamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o samochodzie:) Z żoną mamy bardzo konserwatywny związek i małżeństwo:) Tak trochę zmieniając temat

 

wiem wiem:)

chociaż to niezupełna zmiana tematu jest - dobra żona tez grzeje, bez względu na ceny prądu.

 

a poważnie - tak myslę, że jeżeli mając dom wielo-litrowy (nie wiem ile, ale ledwo w normach sie mieści, a może juz sie nie mieści, bo normy sie zmieniają) mimo wszystko jestem baardzo zadowolona z wyboru ogrzewania elektrycznego (finansowo również), to co dopiero właściciele domów naprawdę energooszczędnych.... w takich domach zmiana ogrzewania na nieelektryczne wiązać się może jedynie ze śmiesznymi jakimiś oszczednosciami (bo tam juz nie ma na czym oszczędzać) w zamian za pogorszenie komfortu. bo jeżeli chodzi o komfort, to raczej nie ma dyskusji, prądu nic nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem prądem (piec jest dalej i w 100% sprawny) ale zmieniłem nośnik na gaz. Zmieniłem bo mogłem:)

 

jakie miałeś koszty jak grzałeś prądem- wszystko razem z oświetleniem itp.

a jakie masz teraz przy gazie - też wszystko razem z prądem

przede wszystkim jaki dom i jakie docieplenia, rozwiązania...

 

Nie jest to takie proste:) Za sam prąd bez CO i CWU (gaz, bez solarów, bez czajnika i kuchenki elektrycznej) płacę ok. 400 zł co dwa miesiące.Srednio oczywiście, latem mniej a w okresach jesienno-zimowych trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...