Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to wiem, ale tu często sie porównuje podłogówke wodną z kabelkami

a wodna wymaga jakiegos pieca, który trzeba gdzies zmieścić zgodnie z przepisami

 

Taki kociołek, jak i PC, jak i gazowy zajmuje niecały m2;)

O samego początku w projekcie miałem pomieszczenie gospodarcze 5,5m2, w którym chcieliśmy zrobić pralnie. Oprócz pralki, mamy tam i suszarkę, kosz na brudy, stację uzdatniania wody, zlew, miejsce na miotły, dwa zbiorniki na wodę, swobodne przejście do garażu i jeszcze się tam PC zmieściła;)

Przy kotle na wungiel masz rację, reszta zajmuje w domu marginalną ilość miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko czy przy takich cenach przeliczyles swoje koszty?? Kiedy Ci sie wtedy zwroci pompa ?? Bo to, ze utrzymasz dalej swoj COP niewiele juz bedzie dawalo jak zaczniesz placic drugie tyle za grzanie, chyba, ze sasiadow bedziesz dogrzewal.

 

Pozdrawiam

 

Im szybciej będą rosły ceny, tym szybciej się zwróci, właśnie ze względu na swój COP CO i CWU.

 

Tyle że mi się nie ma co zwracać, bo ja zapłaciłem te same pieniądze jakie bym musiał wydać na docieplenie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, ja sie zasugerowałam tym, że w moim projekcie była kotłownia z piecem na gaz o powierzcni ok.5 m2; nie mam pieca więc to pomieszczenie mogłam wykorzystac inaczej, co w małym domku ma znaczenie, no i spora oszczędność, bo nie wybudowalismy komina

 

a wcześniej pytałam, co polecacie do dogrzania małej łazienki, w której samymi kablami w podłodze nie mogę uzyskać odpowiedniej temperatury?

tyle jest teraz dziwnych grzejników, producenci chwalą, a jak to w praktyce - nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabolało? Przecież to sama prawda...

1.Po pierwsze ameryki nier odkryłeś

2. zaboli Cię to w równym stopniu

3. nie raz już była dyskusja, ktora sprowadza sie do tego ze w tym samym czasie kiedy bedzie to 0,6pln będą i źródła alternatywmne produkcji en. el.

4. pamietaj że wtedy Ty będziesz coraz bliżej conajmniej gruntownego servisu PC, jeśli nie wymiany

5. dlatego, skończ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej będą rosły ceny, tym szybciej się zwróci, właśnie ze względu na swój COP CO i CWU.

 

Tyle że mi się nie ma co zwracać, bo ja zapłaciłem te same pieniądze jakie bym musiał wydać na docieplenie domu.

tragikomedia, nie przeginaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Po pierwsze ameryki nier odkryłeś

2. zaboli Cię to w równym stopniu

3. nie raz już była dyskusja, ktora sprowadza sie do tego ze w tym samym czasie kiedy bedzie to 0,6pln będą i źródła alternatywmne produkcji en. el.

4. pamietaj że wtedy Ty będziesz coraz bliżej conajmniej gruntownego servisu PC, jeśli nie wymiany

5. dlatego, skończ

 

Więc w czym problem by ludzie zamiast kabelków kładli rurki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabolało? Przecież to sama prawda...

Jeśli nie określisz czasu to - bzdura. Może odpowiedz sobie na pytanie, czy prąd będzie szybciej drożał niż w ostatnich latach - tak czy nie i dlaczego? Ja uważam, że nie będzie szybciej drożał, dodam że wzrost jego ceny nie powinien przekroczyć inflacji. Cena prądu już jest wysoka, jego zużycie na przeciętną rodzinę spada - ludzie oszczędzają, bo są do tego zmuszeni. Przy dalszym wzroście jego ceny inwestorzy będą wybierać tańsze nośniki energii co będzie miało negatywny wpływ na zapotrzebowanie.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybliżę, może taki problem ma więcej osób: łazienka 4,5m2, kable 500W w wylewce 6cm plus 2cm płytki kamienne iklej. przy takiej pogodzie jak obecnie podłoga włącza się w godz. 5-6 rano i 13-15. (razem 3 godziny), co daje mi temp. 20-22 st (zalezy od ilości słońca)

ja chcę mieć wieczorem 23-25 stopni; jeżeli jednak nawet włącze ogrzewanie ręcznie w drogiej taryfie na godzinę-dwie, to i tak nie mam nigdy więcej niz 22 stopnie wieczorem. z reszta domu jest ok, ale w tej łazience schrzanilismy sprawe i co teraz.

wprawdzie kominek błyskawicznie podnosi temp. do 25-26 st, ale nie o to chodzi, żeby codziennie palić w kominku, bo wtedy jest za gorąco w reszcie domu.

jakiś promiennik na suficie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, ja sie zasugerowałam tym, że w moim projekcie była kotłownia z piecem na gaz o powierzcni ok.5 m2; nie mam pieca więc to pomieszczenie mogłam wykorzystac inaczej, co w małym domku ma znaczenie, no i spora oszczędność, bo nie wybudowalismy komina

 

a wcześniej pytałam, co polecacie do dogrzania małej łazienki, w której samymi kablami w podłodze nie mogę uzyskać odpowiedniej temperatury?

tyle jest teraz dziwnych grzejników, producenci chwalą, a jak to w praktyce - nie mam pojecia

Ja u siebie w łazience zrobiłem drabinkę firmy TERMA i do niej 300W grzałkę, chodzi to na najmniejszym biegu i służy do suszenia grzejników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej będą rosły ceny, tym szybciej się zwróci, właśnie ze względu na swój COP CO i CWU.

 

Tyle że mi się nie ma co zwracać, bo ja zapłaciłem te same pieniądze jakie bym musiał wydać na docieplenie domu.

 

No to masz super wydatek, ja na docieplenie ponad normy zaplacilem 6-7 tys zeby dojsc do 5-litrowca. W kolejnym domu (narazie projektowanym) wychodzi ok 3-4 tys. tylko ze dom jest mniejszy a przegrody maja parametry pasywniaka. Dla mnie ta kwestia bedzie zawsze indywidualna czy sie cos oplaca czy nie, dlatego nie zgodze sie, ze podwyzka cen pradu uderza tylko w grzajacych kablami, ta cena wplywa na znacznie wiecej a rynek nie znosi prozni.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz super wydatek, ja na docieplenie ponad normy zaplacilem 6-7 tys zeby dojsc do 5-litrowca. W kolejnym domu (narazie projektowanym) wychodzi ok 3-4 tys. tylko ze dom jest mniejszy a przegrody maja parametry pasywniaka. Dla mnie ta kwestia bedzie zawsze indywidualna czy sie cos oplaca czy nie, dlatego nie zgodze sie, ze podwyzka cen pradu uderza tylko w grzajacych kablami, ta cena wplywa na znacznie wiecej a rynek nie znosi prozni.

 

POzdrawiam

 

Tylko że przy rurkach będziesz miał tanią alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi gdzie ja na ostatnich dziesięciu stronach napisałem, że jak rurki to tylko PC?

 

Liwko, prosze zaloz watek "co sie bardziej oplaca: kable czy wodne ogrzewanie", bo tutaj jakas 1/3 watku na to schodzi (pomijam inne przez to awantury).

 

Moze dodalbys w stopce, co masz u siebie, ile kosztowalo, wtedy zawsze bedzie wiadomo co i jak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...