Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko ma rację, kablarze, prąd będzie po 0,6zł. :)

 

Tylko nie dodał kiedy bo ze będzie to pewne. Ale może za 5 albo 10 lat :)

No właśnie kolejny post Liwko, kóry jest tylko po to by robić dym, to tak samo jak by napisać, że zimą będą mrozy.

Sorry, ale Liwko jest dla mnie osobą krzewiącą teorie "partacko budujcie dom i wstawcie PC", nie widzę innych postów w Jego wykonaniu, zawsze jest tylko mowa o niemożliwości budowy ciepłego domu, o wszechogarniającym partactwie i o PC - panaceum na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

obecnie podłoga włącza się w godz. 5-6 rano i 13-15. (razem 3 godziny), co daje mi temp. 20-22 st (zalezy od ilości słońca)

ja chcę mieć wieczorem 23-25 stopni;?

Pomieszczenie jak każde inne, mogłabyś policzyć jego zapotrzebowanie w moim kalkulatorze ze stopki. Przez 3 godziny dostarczasz 1,5kWh/dobę ciepła - to za mało aby podnieść temperaturę do tej wymaganej. Niestety trzeba wydłużyć czas ładowania płyty, tylko że jeśli wyższa temperatura w tym pomieszczeniu jest potrzebna wieczorem to niestety w tańszej taryfie pozostaje dłużej ładować ją w nocy, zatem wyższa temp byłaby w ciągu całej doby - płyta nie pozwoli na większe różnice temperatury w pomieszczeniu. Oczywiście można szybko, ale na krótko podnieść temperaturę dodatkowym grzejnikiem najlepiej konwekcyjnym.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w łazience zrobiłem drabinkę firmy TERMA i do niej 300W grzałkę, chodzi to na najmniejszym biegu i służy do suszenia grzejników

 

kurde takie proste a ja jakos nie pomyslałam, bo mam juz wieszak do ręczników, ale malutki, a konkretna ładna drabinka nawet byłaby ozdobą

300w to już dogrzeje w takim niewielkim pomieszczeniu chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi gdzie ja na ostatnich dziesięciu stronach napisałem, że jak rurki to tylko PC?

No to co jak nie PC? bo kocioł elektryczny to nie tania alternatywa. Węgierl nie bo przecież sam powiedziałeś że tu nikt tym nie chche grzać.

I weź do cholery napisz w końcu w stopce co masz za dom. Bo x razy ludzie Cię o to prosili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jak każde inne, mogłabyś policzyć jego zapotrzebowanie w moim kalkulatorze ze stopki. Przez 3 godziny dostarczasz 1,5kWh/dobę ciepła - to za mało aby podnieść temperaturę do tej wymaganej. Niestety trzeba wydłużyć czas ładowania płyty, tylko że jeśli wyższa temperatura w tym pomieszczeniu jest potrzebna wieczorem to niestety w tańszej taryfie pozostaje dłużej ładować ją w nocy, zatem wyższa temp byłaby w ciągu całej doby - płyta nie pozwoli na większe różnice temperatury w pomieszczeniu. Oczywiście można szybko, ale na krótko podnieść temperaturę dodatkowym grzejnikiem najlepiej konwekcyjnym.

próbowałam na dłużej włączać podłogę, w końcu 500W to nie tragedia, ale to nie daje takiej temp.

tak jakby mozliwości kabli kończyły sie na 22-23 stopniach i koniec, dopiero słońce lub kominek podnosi temperaturę powyzej 23 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wrzuciłem Liwko na listę ignorowanych (Moje ustawienia>Moje konto>Edytuj listę ignorowanych). Tyle, że wypowiedzi dalej są widoczne w cytatach.

 

Pamiętajcie, najlepszą metodą pozbycia się trolla jest jego zagłodzenie.

 

A że posty Liwko nie wnoszą zazwyczaj NIC dla wartości tego wątku i wywołują tylko burze i boksowania, które zatracają zupełnie sens tego tematu, to ośmieliłem się nazwać go trollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co jak nie PC? bo kocioł elektryczny to nie tania alternatywa. Węgierl nie bo przecież sam powiedziałeś że tu nikt tym nie chche grzać.

I weź do cholery napisz w końcu w stopce co masz za dom. Bo x razy ludzie Cię o to prosili.

 

Jak będę chciał to napiszę, a prosili mnie raz. Zagotowałeś się widzę.

Dzisiaj to może być i gaz i PC, jutro któż to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wrzuciłem Liwko na listę ignorowanych (Moje ustawienia>Moje konto>Edytuj listę ignorowanych). Tyle, że wypowiedzi dalej są widoczne w cytatach.

 

Pamiętajcie, najlepszą metodą pozbycia się trolla jest jego zagłodzenie.

 

A że posty Liwko nie wnoszą zazwyczaj NIC dla wartości tego wątku i wywołują tylko burze i boksowania, które zatracają zupełnie sens tego tematu, to ośmieliłem się nazwać go trollem.

 

Dzięki za linka, robię to samo z Marcinem;)

Z każdym innym da się dyskutować, z nim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał to napiszę, a prosili mnie raz. Zagotowałeś się widzę.

Dzisiaj to może być i gaz i PC, jutro któż to wie.

 

Liwko, z Marcinem mozna dyskutowac, trzeba byc tylk ootwartym an dyskusje. Jesli oceniasz instalacje innych porownujc do swoich to nieuczciwym jest nieinformowac o szczegolach, bo one tu wlasnie robia roznice. Nie musisz pisac w stopce, wrzuc linka do opisu i tez bedzie dobrze.

 

Zeby przejsc z jednego zrodla na inne to nie takie proste i tanie. Zebys przeszedl na gaz to musisz go najpierw miec w okolicy, potem zaplacic za przylaczenie, piec, kotlownie, placic za zuzycie i oplaty stale. To wszystko razem jest kwota znaczna. Lokalizacja dzialki, a nnwet jej usytuowanie wgledem stron swiata tez czesto ogranicza/narzuca wybor. Dlatego kazda budowa to sprawa INDYWIDUALNA !!! i nie zawsze chodzi tylko o koszty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałam na dłużej włączać podłogę, w końcu 500W to nie tragedia, ale to nie daje takiej temp.

tak jakby mozliwości kabli kończyły sie na 22-23 stopniach i koniec, dopiero słońce lub kominek podnosi temperaturę powyzej 23 stopni.

10 godz taniej taryfy pozwoli doładować płytę 5kWh/dobę, niestety łazienka potrzebuje sporo więcej energii niż inne pomieszczenia na m2. Osobiście próbowałbym najpierw ładować ją przez cały czas tańszej taryfy, to będzie tańsze rozwiązanie niż dodatkowy grzejnik grzejący w droższej taryfie. Słońce i kominek podnosi temperaturę w całym domu, zatem do łazienki dopływa już cieplejsze powietrze. Jeśli masz w łazience ściany zewnętrzne to sprawdź czy nie są wilgotne - mostek termiczny.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godz taniej taryfy pozwoli doładować płytę 5kWh/dobę, niestety łazienka potrzebuje sporo więcej energii niż inne pomieszczenia na m2. Osobiście próbowałbym najpierw ładować ją przez cały czas tańszej taryfy, to będzie tańsze rozwiązanie niż dodatkowy grzejnik grzejący w droższej taryfie. Słońce i kominek podnosi temperaturę w całym domu, zatem do łazienki dopływa już cieplejsze powietrze.

 

tak jeszcze nie próbowałam, dzięki, przetrenuję

żałuję, że nie dalismy tam więcej kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze nie próbowałam, dzięki, przetrenuję

żałuję, że nie dalismy tam więcej kabla

Kabla jest ponad 110W/m2 - w ciepłym domu to wystarczy, ale jak w/w 1,5kWh/dobę to trochę za mało aby mieć w łazience 2-3stC więcej.

re Liwko, nie odpowiedziałeś, zapytam powtórnie skoro straszysz wzrostem ceny prądu w tańszej taryfie ponad 100%, odpowiedz na pytanie, czy prąd będzie szybciej drożał niż w ostatnich latach - tak czy nie i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, z Marcinem mozna dyskutowac, trzeba byc tylk ootwartym an dyskusje. Jesli oceniasz instalacje innych porownujc do swoich to nieuczciwym jest nieinformowac o szczegolach, bo one tu wlasnie robia roznice. Nie musisz pisac w stopce, wrzuc linka do opisu i tez bedzie dobrze.

 

Zeby przejsc z jednego zrodla na inne to nie takie proste i tanie. Zebys przeszedl na gaz to musisz go najpierw miec w okolicy, potem zaplacic za przylaczenie, piec, kotlownie, placic za zuzycie i oplaty stale. To wszystko razem jest kwota znaczna. Lokalizacja dzialki, a nnwet jej usytuowanie wgledem stron swiata tez czesto ogranicza/narzuca wybor. Dlatego kazda budowa to sprawa INDYWIDUALNA !!! i nie zawsze chodzi tylko o koszty.

 

Pozdrawiam

 

Zgadzam się z tobą, do każdego domu trzeba podejść indywidualnie. Tylko kabelkowcy naskoczyli na mnie jak jakieś wampirki:), a ja tylko chciałem zostawić ludziom jakąś furtkę. Przecież wodną podłogówkę też można grzać prądem za te same pieniądze;)

Weźmy natomiast na tapetę np. dom Marcina. Zamiast kabli dajmy na to zrobił wodne. Za 5-10 lat jego rachunki się podwoją, niech będzie 5 tyś za CO i CWU. Dzisiaj można już kupić tanią PC powietrzną za 10tyś. Za kilka lat pewnie i za 8. Nawet niech ma marny COP roczny 2. Jest alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, do każdego domu trzeba podejść indywidualnie. Tylko kabelkowcy naskoczyli na mnie jak jakieś wampirki:), a ja tylko chciałem zostawić ludziom jakąś furtkę. Przecież wodną podłogówkę też można grzać prądem za te same pieniądze;)

Weźmy natomiast na tapetę np. dom Marcina. Zamiast kabli dajmy na to zrobił wodne. Za 5-10 lat jego rachunki się podwoją, niech będzie 5 tyś za CO i CWU. Dzisiaj można już kupić tanią PC powietrzną za 10tyś. Za kilka lat pewnie i za 8. Nawet niech ma marny COP roczny 2. Jest alternatywa?

 

No niestety polozenie kabelkow w posadzce to rzecz banalna, natomiast do kosztow pompy, ktore podajesz trzeba doliczyc dolne zrodlo i kotlownie, sam tego nie zrobisz a koszty sa duze. Ta wypowiedz to kolejny argument za tym, co bys dokladnie opisal i podal koszt swojego systemu w calosci, bo sama pompa nic nie zrobi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj można już kupić tanią PC powietrzną za 10tyś. Za kilka lat pewnie i za 8. Nawet niech ma marny COP roczny 2. Jest alternatywa?

Ok policzmy, niech na cwu potrzeba 4000kWh/rok, dzisiaj po 0,42zł/kWh oszczędność rocznie przy cop=2 wynosi 840zł/rok. Pc za 10k zwróci się po 12 latach. Ale Liwko przy swoim zapotrzebowaniu na cwu miałby zwrot po ponad 20 latach.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety polozenie kabelkow w posadzce to rzecz banalna, natomiast do kosztow pompy, ktore podajesz trzeba doliczyc dolne zrodlo i kotlownie, sam tego nie zrobisz a koszty sa duze. Ta wypowiedz to kolejny argument za tym, co bys dokladnie opisal i podal koszt swojego systemu w calosci, bo sama pompa nic nie zrobi.

 

Pozdrawiam

 

Powietrzna pompa ciepła nie potrzebuje dolnego źródła a wpięcie ją do podłogówki jest dość proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok policzmy, niech na cwu potrzeba 4000kWh/rok, dzisiaj po 0,42zł/kWh oszczędność rocznie przy cop=2 wynosi 840zł/rok. Pc za 10k zwróci się po 12 latach. Ale Liwko przy swoim zapotrzebowaniu na cwu miałby zwrot po ponad 20 latach.

 

Ile Marcin zużywa rocznie na CO i CWU razem?

Ja napisałem, że tak może zrobić jak ceny prądu podskoczą, a ceny PC zmaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak to liczyć? To są dwa różne domy i nie ma sensu tego tak liczyć.

Ustaliliśmy z Marcinem już dawno, że różnica kosztów jego systemu a mojego to 18tyś. By płacić takie rachunki jakie płacę dzisiaj, musiał bym doprowadzić swój dom do poziomu 3-litrów. Myślisz, że 18tyś by starczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...