Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ile Marcin zużywa rocznie na CO i CWU razem?

Ja napisałem, że tak może zrobić jak ceny prądu podskoczą, a ceny PC zmaleją.

za zeszły sezon podawałem nie raz, ale moim zdaniem ten dopiero powie coś więcej o CO, już teraz widać że będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co tak to liczyć? To są dwa różne domy i nie ma sensu tego tak liczyć.

Ustaliliśmy z Marcinem już dawno, że różnica kosztów jego systemu a mojego to 18tyś. By płacić takie rachunki jakie płacę dzisiaj, musiał bym doprowadzić swój dom do poziomu 3-litrów. Myślisz, że 18tyś by starczyło?

 

Liwko, bierzesz jakies proszki czy jak ?? Dziwisz sie, ze ktos Ci podaje kalkulacje na tacy, twierdzac, ze to nic nie wnosi, po czym chcesz takowa otrzymac co by sie z innymi porownywac (caly czas to robisz a tu sie wlasnie okazalo, ze nawet sie do sprawy nie zabrales).

 

W niektorych domach ta kwota przekracza wartosc calkowitej izolacji wlacznie z ta obligatoryjna dopuszczajaca dom do uzytku.

 

W praktyce wole miec ta kase niz czekac nascie lat na to, iz wyjde na tym lepiej niz inni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co on się tak wścieka. Może właśnie przez to, że takiej alternatywy nie ma a ja mu to uświadomiłem;)

tak sobie to tłumacz, pamiętaj że Ty również nie masz alternatywy, chyba że chchesz zamienić na droższe. Już Ci o tym wposminałem ale jakoś się do tego nie odniosłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj można już kupić tanią PC powietrzną za 10tyś. Za kilka lat pewnie i za 8. Nawet niech ma marny COP roczny 2. Jest alternatywa?

Czemu zawsze koszty kabli uwzględniają najdroższą wersję a PCi najtańszą? Jeśli masz wziąć PCi średniej półki to 10tyś nie starczy, ale skoro liczysz PCi za 10tyś. to ja kable spokojnie zrobie za 5tyś i to nie najtańsze. Pamiętaj że ja zamontowałęm 2x za dużą moc, bo wtedy jeszcze ciężko było o informacje praktyczne. moje 8900zł to bardzo przepłacone jest!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zawsze koszty kabli uwzględniają najdroższą wersję a PCi najtańszą? Jeśli masz wziąć PCi średniej półki to 10tyś nie starczy, ale skoro liczysz PCi za 10tyś. to ja kable spokojnie zrobie za 5tyś i to nie najtańsze. Pamiętaj że ja zamontowałęm 2x za dużą moc, bo wtedy jeszcze ciężko było o informacje praktyczne. moje 8900zł to bardzo przepłacone jest!!

 

Marcin, czy Ty nie masz tez wiekszej powierzchni domu?? Masz 152 a Liwko 120??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, bierzesz jakies proszki czy jak ?? Dziwisz sie, ze ktos Ci podaje kalkulacje na tacy, twierdzac, ze to nic nie wnosi, po czym chcesz takowa otrzymac co by sie z innymi porownywac (caly czas to robisz a tu sie wlasnie okazalo, ze nawet sie do sprawy nie zabrales).

 

W niektorych domach ta kwota przekracza wartosc calkowitej izolacji wlacznie z ta obligatoryjna dopuszczajaca dom do uzytku.

 

W praktyce wole miec ta kase niz czekac nascie lat na to, iz wyjde na tym lepiej niz inni.

 

Pozdrawiam

 

No dawaj, jeszcze poskacz po mnie. Widzę, że też się rozkręcasz.

A ja chciałem tylko dać szansę alternatywy. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawaj, jeszcze poskacz po mnie. Widzę, że też się rozkręcasz.

A ja chciałem tylko dać szansę alternatywy. Ech...

 

Po nikim nie skacze (zwlaszcza na forum, chetnie wolalbym osobiscie rozmawiac). Nie dajesz szansy alternatywy, bo poslugujesz sie jakimis ogolnikami nie chcac podzielic sie sczegolami inwestycji, a w nich lezy zasadnosc tej "alternatywy". Kilka osob zreszta mocno ja podwazylo, niestety nie podales nic na swoja obrone, czyli nie jestes dla mnie wiarygodny. A szkoda, bo widac, ze masz cos do powiedzenia, pytanie co chcesz w tej sposob osiagnac, bo na podstawie ogolnikow to ja bym wolal nie inwestowac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy, że koszt podłogówki wodnej i kabelków jest porównywalny, więc po grzyba zamykać sobie furtkę na inne źródła. Przepraszam, ale ja naprawdę tego nie mogę zrozumieć!!!

Tu nie chodzi o mój dom, Marcina dom, ProStasia czy innych z tego forum. Tu nie chodzi o to czym te nasze domy i za jaką cenę są ogrzewane. Tu chodzi o możliwość ewentualnej zmiany systemu. Z różnych powodów. I wcale nie musi to być PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś, w niektórych.

99% do powierzchni 150-160m2. Uprzedzając odpowiedź, nie twój, bo on jest niewykonalny, niereformowalny, ale idealnie ustawny. Ile wydałeś na ocieplenie? Ja jestem w stanie podać Ci każdą wartość kosztów mojego domu, a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie myślę, że może te nasze dyskusje i wyliczenia oraz posty kobiet tym temacie (zwróciliście uwagę, że obie Panie budują/zbudowały MAŁE domy ?) skłonią przyszłych inwestorów do głębszej refleksji.

 

Przede wszystkim nad architekturą i projektami. Tak by, były one ładne, funkcjonalne, optymalnie dobrane do potrzeb, a nade wszystko, wysoce energooszczędne.

Dom powinien przestać być wizytówką portfela inwestora.

Ma być jego przyjacielem na najgorsze dni, na złą pogodę, na przyjęcie euro, na starość i emeryturę.

 

Nie ma już ucieczki od oszczędzania energii.

Wcześniej, czy później wszyscy to zrozumieją. I to bez względu na pryzmat przez jaki do tego dojdą. Czy to będzie troska o nasz glob, czy tylko o własną kieszeń.

 

Kto to szybko pojmie i będzie się kierował przy wyborze projektu, a potem budowie, ten wygra.

Kto tego nie zrozumie, ten przegra. I przekona się o tym, wcześniej lub później. Mniej lub bardziej dotkliwie.

 

Bo koszty będą rosły i dopadną każdego, nawet najbogatszego, który zapłacze nad swoimi 300-400 m2, 7 lukarnami i 2 wykuszami. A jak ktoś powie: ale mi się taki dom podoba i basta ?!!? Odpowiem: już wszyscy widzieli ten wspaniały dom, był zachwyt, a koszta zostały.

 

W Polsce tak się akurat składa, że najbardziej motywujący do energooszczędnego budowania jest prąd.

I to właśnie ten najdroższy nośnik energii otwiera wielu osobom oczy i uczy ich nowego podejścia do budownictwa.

 

Ale to prawda uniwersalna. Dotyczy każdego nośnika energii.

Nie kosztuje tylko ta energia, za którą nie zapłacimy. Każda inna tak.

 

amen

co oznacza dosłownie: niech tak sie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie to tłumacz, pamiętaj że Ty również nie masz alternatywy,

Ma jeszcze kominek, na który teraz narzeka.

Kiedyś Liwko usiłował mi udowodnić jaki to wielki błąd zrobiłem, że w domu instalowałem kilka systemów i dzisiaj się już tak nie buduje. Natomiast dostęp w domu do kilku nośników energii pozwala mi na obniżenie kosztu i poprawia komfort. Najprawdopodobniej w tym roku koszt prądu, gazu i drewna zamknie się w kwocie do 3k zł - spodziewam się jego obniżenia, w tym wszystko dla 3 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jeszcze kominek, na który teraz narzeka.

Kiedyś Liwko usiłował mi udowodnić jaki to wielki błąd zrobiłem, że w domu instalowałem kilka systemów i dzisiaj się już tak nie buduje. Natomiast dostęp w domu do kilku nośników energii pozwala mi na obniżenie kosztu i poprawia komfort. Najprawdopodobniej w tym roku koszt prądu, gazu i drewna zamknie się w kwocie do 3k zł - spodziewam się jego obniżenia, w tym wszystko dla 3 osób.

 

Ja narzekam na kominek??? Kominek chciałem mieć i tyle. Kiedy mi się chce to sobie w nim palę, a że rzadko mi się chce to i rzadko palę:)

Co do reszty racja, tak już się nie powinno w dzisiejszych czasach robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narzekam na kominek??? Kominek chciałem mieć i tyle. Kiedy mi się chce to sobie w nim palę, a że rzadko mi się chce to i rzadko palę:)

Co do reszty racja, tak już się nie powinno w dzisiejszych czasach robić.

Nie chce mi się grzebać w Twoich postach, ale wielokrotnie udowadniałeś jakie to straty w związku z kominkiem ponosisz. Co do budowy to fakt, budowałem 10 lat temu, od tego czasu wiele się zmieniło, ale jeśli w tym roku na nośniki energii wydasz również poniżej 3k - to chylę czoła. Jeśli wydasz więcej to doceń inne systemy i zauważ, że koszt ich eksploatacji wcale nie musi być "powalający".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy, że koszt podłogówki wodnej i kabelków jest porównywalny, więc po grzyba zamykać sobie furtkę na inne źródła. Przepraszam, ale ja naprawdę tego nie mogę zrozumieć!!!

Tu nie chodzi o mój dom, Marcina dom, ProStasia czy innych z tego forum. Tu nie chodzi o to czym te nasze domy i za jaką cenę są ogrzewane. Tu chodzi o możliwość ewentualnej zmiany systemu. Z różnych powodów. I wcale nie musi to być PC.

Chyba Ty ustaliłeś, ja u mnie na dzień dzisiejszy kable elektrta +8 sterowników (bo obwód w pom. gosp. jest zbedny) + robocizna spokojnie zmieściłbym się w 7-8tyś złotych, bez robocizny 5-6tyś złotych. To jest to samo?

Po drugie tak samo ja z kablami, nie mam alternatywy jak i Ty z PCi. Bo ja nie mam wodnej, a ty nie znajdziesz tańszego źródła. Ja zamknąłęm sobie drogę do alternatywy kablami, a Ty tym że wybudowałeś ledwo wg norm, i jak sam pisałeś niedokłądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy, że koszt podłogówki wodnej i kabelków jest porównywalny, więc po grzyba zamykać sobie furtkę na inne źródła. Przepraszam, ale ja naprawdę tego nie mogę zrozumieć!!!

Tu nie chodzi o mój dom, Marcina dom, ProStasia czy innych z tego forum. Tu nie chodzi o to czym te nasze domy i za jaką cenę są ogrzewane. Tu chodzi o możliwość ewentualnej zmiany systemu. Z różnych powodów. I wcale nie musi to być PC.

 

To akurat zaważyło na mojej decyzji odnośnie podłogówki wodnej. Po długiej rozmowie z Adamem MK. Ale czy to jest wyjście idealne? Wątpię, zapewne takiego nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się grzebać w Twoich postach, ale wielokrotnie udowadniałeś jakie to straty w związku z kominkiem ponosisz. Co do budowy to fakt, budowałem 10 lat temu, od tego czasu wiele się zmieniło, ale jeśli w tym roku na nośniki energii wydasz również poniżej 3k - to chylę czoła. Jeśli wydasz więcej to doceń inne systemy i zauważ, że koszt ich eksploatacji wcale nie musi być "powalający".

 

No kominek to jest mostek ciepła i tu zgoda. Nie mam pojęcia ile więcej kWh przez ten mostek zużywa mój dom. Kominek w domu miał być więc mam to w nosie.

Znowu kbab piszesz o całkowitych kosztach używania domu. To nigdy nie będzie miarodajne, bo różnie ludzie sobie w tych domkach żyją, mają różnej wielkości ogrody, hobby itd.

Ale przypomnij mi na wiosnę, dla świętego spokoju ci to podam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kbab piszesz o całkowitych kosztach używania domu. To nigdy nie będzie miarodajne, bo różnie ludzie sobie w tych domkach żyją, mają różnej wielkości ogrody, hobby itd.

Zawsze tak rozwadniasz temat? Czy jakimkolwiek nośnikiem ogrzewasz ogród? Chyba, że go chłodzisz swoją pc. Rok rozliczeniowy może być również od jesieni do jesieni - już faktury jesienne każdy ma. Oczywiście nie używam po kilkanaście lodówek, komputerów itd, ale nikt mi nie zarzuci, że w tym nie podaję pompek obiegowych, programatorów, czy ciepła bytowego - koszt nośników energii zawiera wszystko, również straty kominowe. W moim przypadku chłodziłem trochę latem, teraz czasem dogrzewam klimatyzatorem - bo mam go w swoim systemie i pasuje mi taki komfort, dlatego koszt jego eksploatacji również liczę, również w tym jest energia na hobby, czy filtrowanie basenu.

Jednak rok będzie ponad 3k - wg faktur jesiennych 3384,27zł - oszczędności pokryły wzrost cen gazu, prądu i drewna. Za 2010 było 3473,94zł. Zużyłem niecałe 18k kWh, za to cena wzrosła z 0,1658 do 0,1883zł/kWh (wzrost 13,54%). Dobra dla mnie wiadomość to spadek zapotrzebowania niecałe 3000kWh/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...