Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Interesują cię te kWh? Nie powiem ci ile ich zużywam bo najzwyczajniej w świecie nie wiem.

Ja po prostu podaję z faktur.

prąd od 14.09.2010 do 16.09.2011 Z/Z; 1365,41zł/2380kWh

gaz od 18.10.2010 do 28.10.2011 Z/Z; 1218,86zł/511m3, 511m3 to 5094,67kWh

dębina 5mp koszt 800zł, 5mp dębiny to 10500kWh

razem 3384,27zł/17974kWh

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie mam racji, ale ... mi ją przyznajesz swoją wypowiedzią. Uważasz, że 20kW mocy na do o powierzchni 140m2 to mało?

Moim zdaniem spokojnie zmieściłbyś się w znacznie mniejszej mocy.

 

Co to jest system STOD, którego nie masz ? :).

 

po prostu 20kW bylo progiem, od którego montują zabezpieczenie 32A a poza tym chciałem mieć CWU opartą na ogrzewaczach przepływowych , lecz kolega podsunął mi genialny i najprostszy pomysł, ze można zastosować bojler - co też uczyniłem - korzystam z niego tylko do prysznica i wanny - reszta jest na przepływkach; poza tym zajkładam, że zuzycie energii kazdego z nas będzie rosło - juz teraz mam 3 komp na 2 osoby; tv sa coraz wieksze a ladowarek wpiętych w gniazdka nawet nie chce mi się liczyć - za te 9pln rocznie, ktore one zuzyją, nie chce mi się chodzić po domu i ich szukać (mam początki alzheimera).

 

STOD = System Termicznego Odśnieżania Dachu - nie obiło Ci się na forum o uszy?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu podaję z faktur.

prąd od 14.09.2010 do 16.09.2011 Z/Z; 1365,41zł/2380kWh

gaz od 18.10.2010 do 28.10.2011 Z/Z; 1218,86zł/511m3, 511m3 to 5094,67kWh

dębina 5mp koszt 800zł, 5mp dębiny to 10500kWh

razem 3384,27zł/17974kWh

 

to ja będę lepszy - dziś mija 2 lata, odkąd mieszkam - korekta - odkąd mam dwutaryfowy licznik nówka funkiel z pudełeczka i odczytem poczatkowym 00000000003kWh

 

27360kWh lacznie

6740kWh drogiej

20620kWh taniej

koszt lacznie ze wszystkimi abo, przesyłami itd brutto: 12158,72pln.

 

czy dużo, czy mało - nie interesuje mnie to za bardzo; chce pokazać, że jak się chce, to się da doliczyć co do grosza...

 

jedyna trudność, jaką wykonałem, to przetarłem szybkę od licznika i wstawiłem dane do kalkulatora na stronie mojego dostawcy (a więc po dzisiejszych cenach).

 

 

Jeszcze jedno: post kbaba wydrukować i powiesić nad łóżkiem celem opatrzenia sie, jak należy podawać dane - w innym przypadku lepiej nie podawać ich wcale...

Edytowane przez kszh.uint
zapomniałem przecinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybliżę, może taki problem ma więcej osób: łazienka 4,5m2, kable 500W w wylewce 6cm plus 2cm płytki kamienne iklej. przy takiej pogodzie jak obecnie podłoga włącza się w godz. 5-6 rano i 13-15. (razem 3 godziny), co daje mi temp. 20-22 st (zalezy od ilości słońca)

ja chcę mieć wieczorem 23-25 stopni; jeżeli jednak nawet włącze ogrzewanie ręcznie w drogiej taryfie na godzinę-dwie, to i tak nie mam nigdy więcej niz 22 stopnie wieczorem. z reszta domu jest ok, ale w tej łazience schrzanilismy sprawe i co teraz.

wprawdzie kominek błyskawicznie podnosi temp. do 25-26 st, ale nie o to chodzi, żeby codziennie palić w kominku, bo wtedy jest za gorąco w reszcie domu.

jakiś promiennik na suficie?

 

sterujesz temperaturą podłogi czy pomieszczenia ??

ustaw sobie optymalnie podłogę na określoną komfortową temperaturę i niech sterownik pilnuje od 13 do której ci pasuje np.23

to samo rano, nastaw na np.3 rano i do kiedy jest taka potrzeba np.8

nie patrz że częściowo chodzi z drogiej, startuje w taniej a reszta to tylko podtrzymanie

ilość kwh się nie zmieni a komfort bardzo, na rachunkach praktycznie nie zauważysz

mam u siebie 500w na 8m2 i daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o możliwość ewentualnej zmiany systemu. Z różnych powodów. I wcale nie musi to być PC.

 

możemy sobie kupić stary generator na ropę puścić go na oleju z pobliskiej smażalni, i warsztatu samochodowego...

... a ciepło układu chłodzenia podłączyć do dwóch kolejnych domów z wodnym...

o cieple z wydechu nie wspomnę...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy sobie kupić stary generator na ropę puścić go na oleju z pobliskiej smażalni, i warsztatu samochodowego...

... a ciepło układu chłodzenia podłączyć do dwóch kolejnych domów z wodnym...

o cieple z wydechu nie wspomnę...

 

Lepiej generatorem prądu ładować akumulatory do oświetlenia budynku, a spaliny puścić przez żeliwne kaloryfery :) Widziałem już takie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOD = System Termicznego Odśnieżania Dachu - nie obiło Ci się na forum o uszy?

 

Fajna sprawa, normalny marketing żeby kogoś przyciągnąć, jak to mówią musi być wartość dodana i ta nazwa to oznacza.

A może kolega wie co to:

SSOD czy SCO czy PWM lub inaczej MSI – chociaż to chyba za proste :-)

nawet PiS ma wiele znaczeń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak – tylko że jak dla mnie ogrzewanie rur spustowych czy dachów to nie STOD – dla mnie to tylko nazwa marketingowa – tak jak wspomniałem żeby złapac klienta. Ogrzewanie dachów czy innych elementów ma się już bardzo dawno ale wiadomo nazwa czyni cuda.

Dla wyjaśnienia:

SSOD to: Solarny System Oświetlenia Dróg – i też nazwa swoje robi, czy nie ? bo przecież lepiej powiedzieć że my zainstalujemy państwu SSOD ( +50% więcej) niż ogniwo fotowoltaiczne z akumulatorem i wie pan takim LED-em :-)

Edytowane przez piotrp1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wszystkiego idą w górę, grzejników, kabli grzejnych, pieców itd tylko PCi pójdą w dół?!

 

PC akurat będą tanieć, bo ciągle sa nowością, niszą i jako nowość produktem bardzo wysoko marżowym. Jest z czego opuszczać:) Sprzętu do wiercenia choćby kilkuletniego sprowadzonego z Zachodu też jest coraz więcej, zaczyna działać konkurencja, choć powoli jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC akurat będą tanieć, bo ciągle sa nowością, niszą i jako nowość produktem bardzo wysoko marżowym. Jest z czego opuszczać:) Sprzętu do wiercenia choćby kilkuletniego sprowadzonego z Zachodu też jest coraz więcej, zaczyna działać konkurencja, choć powoli jeszcze

 

jak będą droższe nośniki to PC na pewno nie stanieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może on ma braki w dociepleniu:D

STOD i ekologia..., im więcej takich rozwiązań to na pewno zbawimy świat;)

Właśnie o to chodzi. Pojęcie STOD zostało wprowadzone bodajże tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169811-dodatkowe-ocieplenie-poddasza&p=4476668&viewfull=1#post4476668 .

Niestety muszę się przyznać, że na niewielkim fragmencie dachu STOD mam zainstalowany :(.

Muszę się tym tematem zająć jeszcze przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...