Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wydłużyłam wczoraj czas ładowania płyty w łazience - grzała sie od 10 do 6

 

jakoś dziwnie sterujesz ogrzewaniem...

ustaw odpowiednio temperaturę podłogi tak jak pisałem nieco wcześniej

podłoga musi mieć odpowiednią temperaturę żeby w pomieszczeniu było ciepło, takie popierdywanie po godzince czy dwie nie nagrzeje...

jak nie masz sondy w podłodze to ustaw nieco większą w pomieszczeniu w tych określonych godzinach

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcin nie pisz za ile można położyć badziewne kable bez robocizny bo niewielu to zrobi samemu. Ja mimo, że pewnie bym umiał nie zdecyduje się na to bo koszt ewentualnego poprawienia mojego błędu będzie zbyt duży.

Na jakiej podstawie kable Elektra i sterownik Auraton 3000 uznajesz za badziewne? Koszty robocizny również uwzględniłem - 2000pln.

Pokusiłem się o wycenę elektry + auraton 3000, 4300zł materiał+200zł na s-ki +przewód zasilający. więc 6500zł osiem obwodów z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w temacie Liwko - bo czuję się wywołany

posłużyłem się nim - podobnie, jak Marcinem czy ProStasiem z jednego względu - zakładam, ze mają odpowiedni dystans do siebie i taki ich obraz wyjawia mi się z wpisów w tym watku; dodatkowo Liwko ma fajny filmik w stopce, który mnie w tym utwierdza:P

 

tak czy tak szacun dla całej trójki, bo po zakończeniu budowy mogłaby położyć lachę na forum i delektować się w ciszy niskimi rachunkami a zadali sobie trud uświadamiania nieuświadomionych :p

Takich dwóch, jak nas trzech są tu miliony:-) Ja od zawsze mówiłem że spłacam dłóg zaciągnięty wcześniej. Tylko moja żona uważa że powinienem się leczyć. Generalnie obecne miejsce zamieszkania posiada ośrodek dla tak obłąkanych jak ja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie może stać z niefirmowymi, ale poprawnie wykonanymi kablami (z materiału od dobrego producenta kabli) w wylewce betonowej? jakie sa mozliwe jakies niespodzianki? podłączenie przez fachowców, wszystko działa, czy one szybciej spróchnieją, czy popekaja? moze gorzej przewodzą? zastanawiam sie nad tym, bo ja mam takie kable z into, a wszyscy kłada devi i electry, czy kiedyś będę żałowała mojego wyboru? nie wiem po prostu, co znaczy tandetny a nietandetny kabel, bo i tak jest zalany betonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie tak więcej to jeszcze trochę to poniżej 3500 nikogo nie znajdziesz...

za dwa klocki to ja mogę komuś wyliczyć ułożyć podłączyć i uruchomić...

 

Jedz i układaj ;) zawsze sobie dorobisz.. po fotach twojego domku pewnie kazdy cie przygarnie.....chociaz sa i na forum tacy coby chcieli zeby ktos za darmo im zrobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 nikt Ci nie zrobi podlogowki - chyba ze rozlzenie samych kabli, za doprowadzenie zasilania placisz osobno. W sumie normalnie robi sie ponad 3 tys zl.

A kable z elektry -cos za tanio mi wyszlo, nie wiem skad ceny wzials, ale jak ja robilam wyceny do mnie to wychodzilo okolo 1000zl roznicy a za kable z devi mi okolo 6000 wyszlo. A auratony - nie trzymalam w rece devi, wiec ciezko mi porownac, ale wydaje mi sie ze troche tandetne sa te plastiki, tylko jezeli place za nie prawie 2,5 raza mniej to niech beda tandetne tylko niech dzialaja.

doprowadzenie zasilania to nic innego jak tzw. punkt elektryczny 40-50zł/pkt (chyba że ceny są inne). Ceny brałem z ceneo, a kable dobrałem takie jakie teraz bym potrzebował, a nie 2x wieksze jakie zamontowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,Ty jesteś najlepszy w liczeniu ;)

Ja nie słyszałem i nie widziałem ale liczyć potrafię i:

Piec Elterm 12kW-2,7tys.zł+600mb rurki Wavin=1,7tys.zł+rozdzielacz 0,7tys.zł+robocizna za ułożenie rurek 1,5tys.zł+podłączenie w jedną całość 0,5tys.zł+Euroster 2026 0,15tys.zł=7250zł

 

"Znawco" tematu,zakwestionuj moje wyliczenie :)

No tak,Ty jesteś najlepszy w liczeniu ;)

Ja nie słyszałem i nie widziałem ale liczyć potrafię i:

Piec Elterm 12kW-2,7tys.zł+600mb rurki Wavin=1,7tys.zł+rozdzielacz 0,7tys.zł+robocizna za ułożenie rurek 1,5tys.zł+podłączenie w jedną całość 0,5tys.zł+Euroster 2026 0,15tys.zł=7250zł

"Znawco" tematu,zakwestionuj moje wyliczenie :)

Dlaczego 2000zł za robociznę przy kablach uznajecie za zanizone i nierealne, a przy wodnej to standardowa cena? Przecież przy wodnej jest więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie może stać z niefirmowymi, ale poprawnie wykonanymi kablami (z materiału od dobrego producenta kabli) w wylewce betonowej? jakie sa mozliwe jakies niespodzianki? podłączenie przez fachowców, wszystko działa, czy one szybciej spróchnieją, czy popekaja? moze gorzej przewodzą? zastanawiam sie nad tym, bo ja mam takie kable z into, a wszyscy kłada devi i electry, czy kiedyś będę żałowała mojego wyboru? nie wiem po prostu, co znaczy tandetny a nietandetny kabel, bo i tak jest zalany betonem.

nic sie nie stanie ...

jak by coś to w pierwszym sezonie by siadło, no ale ja tu nie jestem znawcą, powinnaś kupić najdroższe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę mieszkać w domu z wodną podłogówką czy kablami,żeby zbierać wyceny i porównywać sobie co jest bardziej atrakcyjne cenowo ?

Czy muszę mieszkać w takim domu,żeby myśleć o ewentualnej alternatywie w przyszłości ?

 

czy nas (na kablach ) ktoś zmuszał do założenia takiej instalacji??

chcesz mieć rurki to zakładaj...

jakoś nie widzę żeby ktoś "grzany prądem" narzekał, tylko wy cały czas nam próbujecie udowodnić jaki to wielki błąd życiowy popełniliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...