Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie hall takze wiecej pożera - natomiast prawdziwą czarną dziurą jest pokoj nad garazem na poddaszu od strony PN - 25m2, 2,75 wys - dzis pozarl 7kWh

też mam podobnej wielkości sypialnię na poddaszu i też pobiera w takich temp. ok.7 kwh

rekordzistą jest salon 33m2 w takich warunkach ok.10 kwh, ale do niego żywcem przylega betonowy taras i balkon bez docieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

izolacje moim zdaniem mam bardzo dobra- sciany suporex 25 cm + 20 cm styro frezowanego i widze ze kladzionego bardzo dokladnie, najezdzane na okna by zakryc pianke, wiec eleminacja mostkow, a na "stropie" 35-45 cm welny - isovera.

tak dla przypomnienia...

jak masz zaizolowane fundamenty i ile masz izolacji pod podłogą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne mostki i nie wiem w sumie jak to rozwiazac zupelnie, to wejscie do domu - wychodzac z domu nie mozesz stanac na styropianie, nie mozna tez polozyc na to kafelek itp, - jak macie to rozwiazane? Bo ne moge dojechac styro pod sam prog.

I tak samo mam wlasnie z tarasem - niby narazie zaizolowalismy ta sciane pod samo okno, bo taras dopiero na wiosne bedzie robiony, ale potem bedziemy musieli dojechac choc 5 cm wartwa betonu do sciany wiec tyle obciac styro no i mostek jak tralala - nie mam pomysla - jak to u Was z tarasami wyglada i styro w tym miejscu?

 

nie zakrzątaj sobie tym głowy, to jest nic przy otwieraniu okien w zimie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos podłogi. Ja planuję 20cm. Liczyłem kiedyś w OZC, że zwiększenie grubości do 30cm dawało bodajże oszczędność ok 100zł rocznie. Chcę mimo wszystko nie szaleć z ociepleniem podłogi bo chyba lepiej zainwestować w lepsze okna i więcej wełny na stropie niż w podłogę (a może się mylę?). A przy okazji inne pytanie - jaką macie wysokosc posadzki na gotowo względem gruntu? Mnie się marzy zmienić projekt i zrobić 15 cm tak aby wychodząc na taras nie mieć, żadnych schodów. Teren jest piaszczysty więc podtopień nie powinno być ale ... zawsze jest jakieś ale .. ulewy, śniegi cholera wie co jeszcze. Wiem, że to off top ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos podłogi. Ja planuję 20cm. Liczyłem kiedyś w OZC, że zwiększenie grubości do 30cm dawało bodajże oszczędność ok 100zł rocznie. Chcę mimo wszystko nie szaleć z ociepleniem podłogi bo chyba lepiej zainwestować w lepsze okna i więcej wełny na stropie niż w podłogę (a może się mylę?). A przy okazji inne pytanie - jaką macie wysokosc posadzki na gotowo względem gruntu? Mnie się marzy zmienić projekt i zrobić 15 cm tak aby wychodząc na taras nie mieć, żadnych schodów. Teren jest piaszczysty więc podtopień nie powinno być ale ... zawsze jest jakieś ale .. ulewy, śniegi cholera wie co jeszcze. Wiem, że to off top ..

Im dalej w las tyw wiecej drzew :) ocieplenie podlogi to inny temat na forum, niezle opasly. Tego zmieniac nie bedziesz a okna a i owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie moim pytaniem .

A więc. ściany o współczynniku U=0,2 W/m2*K okna 3 szybowe U=0,7 wełna na sufit/skosy 30cm /wiatrołap

Daj więcej szczegółów - ile izolacji w podłodze, U=0,7 to zapewne dla wkładu szybowego?, czy będzie rekuperator.

Powinieneś mieć OZC - masz tam wartość kWh/m2*rok - na tej podstawie oszacujesz ile PLN wydasz na sezon grzewczy w zależności od źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne mostki i nie wiem w sumie jak to rozwiazac zupelnie, to wejscie do domu - wychodzac z domu nie mozesz stanac na styropianie, nie mozna tez polozyc na to kafelek itp, - jak macie to rozwiazane? Bo ne moge dojechac styro pod sam prog.

I tak samo mam wlasnie z tarasem - niby narazie zaizolowalismy ta sciane pod samo okno, bo taras dopiero na wiosne bedzie robiony, ale potem bedziemy musieli dojechac choc 5 cm wartwa betonu do sciany wiec tyle obciac styro no i mostek jak tralala - nie mam pomysla - jak to u Was z tarasami wyglada i styro w tym miejscu?

 

co do tarasu to zrobiłem sobie płyte wylewaną na zagęszczonym gruncie, taras dosuniety do ocieplenia ściany, brak mostka. jedynie przy wejściu, oknie tarasowym jest inaczej tam jest pasek 3 lub 5cm stryo XPS. jest tam niewielki mostek - styk płyty fundamentowej i z płytą tarasową niestety :/

co do drzwi wejściowych to właśnie nie skończylem tego jeszcze, narazie mam tak, pod progiem drzwi pół na pół wylewka i xps (z zewnątrz) - teraz nie wiem co dalej. chyba położe przed wejściem jakiś xps i dosune w kier drzwi (połącze z xps w pionie) żeby odizolować płytę fundamentową (mostek) a na to podleje taki stopień wejsciowy z betonu. tak mogłem zrobić przy tarasie .. wrrr

przy garażu też popełniłem gafę bo przy bramie garażowej dałem xps aby oddzielić wylewkę garażu od dworu i to jest good:), ale zapomniałem o zabezpieczeniu płyty fundamentowej więc ciepło i tak bedzie uciekać tylko nieco dłuższą droga nie wprost tylko dołem omijajac mój xps-ik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie pytam. Naprawde zima nie otwieracie wogole okien?

A w samochodzie z klima otwierasz okna? Tak, ale jesli chcesz a nie że musisz. To samo jest z WM, ja nie otwieram okien nawet moja sceptyczna żona juz o tej chęci zapomniała, bo skoro w domu jest rześkie powietrze to po co niby mam otwierać okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos podłogi. Ja planuję 20cm. Liczyłem kiedyś w OZC, że zwiększenie grubości do 30cm dawało bodajże oszczędność ok 100zł rocznie. Chcę mimo wszystko nie szaleć z ociepleniem podłogi bo chyba lepiej zainwestować w lepsze okna i więcej wełny na stropie niż w podłogę (a może się mylę?). A przy okazji inne pytanie - jaką macie wysokosc posadzki na gotowo względem gruntu? Mnie się marzy zmienić projekt i zrobić 15 cm tak aby wychodząc na taras nie mieć, żadnych schodów. Teren jest piaszczysty więc podtopień nie powinno być ale ... zawsze jest jakieś ale .. ulewy, śniegi cholera wie co jeszcze. Wiem, że to off top ..

Przy ogrzewaniu podłogowym ma to wieksze znaczenie czego OZC nie uwzględnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71: jak moja zaczyna wietrzyć o 8 rano w sypialni to jak wjeżdzam do domu o 12 to tam dalej otwarte okno. Przecież musi się wywietrzyć co by się lepiej spało mówi. A że na ścianach lód? No nie przetłumaczysz babie:) Nie ma znaczenia dla niej +10 na dworze czy -10. Wietrzyć trzeba:)

 

Musisz ją bardzo kochać, bo drogo cię ona kosztuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to dlaczego? Nawet w moim "OZC dla laika" ze stopki jak zmienisz współczynnik płyty to odpowiednio policzy zapotrzebowanie.

W twoim tak, ale w OZC uwzględnia? Znaczenie ma wieksze ponieważ posadzka ma wieksza temp, więc i większa delta co wpływa na większe straty. Im większa rezystancja cieplna izolacji posadzki tym mniej ciepła z podłogówki idzie " w ziemię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latem to nie lepiej otworzyć okna niż płacić za prąd do napędu WM .Pewno tak robią,ale się nie przyznają :)

 

Tylko jab bardzo sie nagrzeje a na dworze jest wyraźnie niższa temp. Powody są dwa: bzykajace komary i szczekający pies sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacje moim zdaniem mam bardzo dobra- sciany suporex 25 cm + 20 cm styro frezowanego i widze ze kladzionego bardzo dokladnie, najezdzane na okna by zakryc pianke, wiec eleminacja mostkow, a na "stropie" 35-45 cm welny - isovera.

Czemu tak wrzucacie do jednego wora wszystkie kobiety?

co z tych izolacji, całej tej staranności... skoro rozszczelnisz budynek, kombinuj coś nawet z najprostszym rekuperatorem, będzie wygodnie i ekonomicznie;)

czemu wszystkie kobiety do jednego wora...

większa część facetów co ma zamontowaną w swoich domach WM toczy batalię z żonami, dziewczynami o NIE otwieranie okien;)

wam to trzeba by te nawiewniki tak zamontować żeby prosto w twarz wiało i zamontować takie atrapy okien że niby otwarte... to może byście się odczepiły od tych okien:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dobre - ja jeszcze okien nie wstawiłem i nie mieszkam w domu , będę miał WM a moja żona na wszelki wypadek kazała okna zamówić otwierane - na szczęście udało się te północne przeforsować fixy :D

 

juz czuję że to nie na wszelki wypadek tylko po to by regularnie wietrzyć mi domek

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...