Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hahaha dobre - ja jeszcze okien nie wstawiłem i nie mieszkam w domu , będę miał WM a moja żona na wszelki wypadek kazała okna zamówić otwierane - na szczęście udało się te północne przeforsować fixy :D

 

juz czuję że to nie na wszelki wypadek tylko po to by regularnie wietrzyć mi domek

 

Konrad

na wszelki wypadek nie montuj klamek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daj więcej szczegółów - ile izolacji w podłodze, U=0,7 to zapewne dla wkładu szybowego?, czy będzie rekuperator.

Powinieneś mieć OZC - masz tam wartość kWh/m2*rok - na tej podstawie oszacujesz ile PLN wydasz na sezon grzewczy w zależności od źródła ciepła.

 

Dzięki jak będe miał OZC się odezwe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwierałem dopiero jak mi się chałupa nagrzała i to tylko nocą. Muszę dokupić siatki bo robactwa od razu sporo w domu.

U mnie drzwi tarasowe sa latem zawsze otwarte, ale w ciągu dnia, w nocy nigdy właśnie ze względu na owady. Nocą spokojnie przez by-pass na dużej wymianie i spokojnie wychłodzisz dom. Więc jak wspominałem okna tylko jak chcę i to z reguły balkon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy w ciągu ostatniego tygodnia paliłeś w kominku ?

 

Wczoraj przy 20,5 stopnia w domu na wyraźną sugestię Konkubiny która chciała się rozwodzić jak nie rozpalę. 4 kawałki drewna + 2 brykiety. Wcześniej jakieś 2 tygodnie temu. Wczoraj przełączyłem bojlery z powrotem w "tryb letni" właśnie dlatego że nie mając wody z kominka bojler pracował też w drogiej taryfie.

 

Rozpalanie powyżej 0 w moim przypadku wiąże się z dyskomfortem termicznym. Nad czym boloję i nie mogę doczekać się mrozów. Bo palić lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj też kazała rozpalić... :bash:Dobrze że do sypialni kominek nie dociera to mam przyzwoite 20,7. Henryk!! To już dwa razy!! Masz pełne prawo nazwać mnie kominkarzem a nie elektrycznym!!!

 

Tak swoją drogą moze przygarnie mnie jakaś cycata, zimnolubna i bogata piekność? Mogę mieszkać za tylko za seks. Pracę mam dobrą to nie będzie musiała mnie sponsorować. Na priv propozycje poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak swoją drogą moze przygarnie mnie jakaś cycata, zimnolubna i bogata piekność? Mogę mieszkać za tylko za seks. Pracę mam dobrą to nie będzie musiała mnie sponsorować. Na priv propozycje poproszę.

 

Znam taką jedną. W moim mieście stoi pomnik w formie wielkiego głazu. Wszyscy gadają, że ten głaz to owej z nerki wyciągnęli:lol2:

Kumpel powiedział, że w prezencie kupi jej wózek...

...widłowy:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...