Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A powiedzcie mi jest jakaś część domów budowana na tzw.gruncie bez piwnic itd.Moje pytanie ja mam dom bez piwnic i fundamenty zasypane piaskiem ok.240 ton\

czy piasek pełni jakby funkcę izolatora od rodzimego gruntu tak czy się mylę ????

i czy wpływa to korzystnie jeżeli chodzi o podłogówkę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszły rok 6300 albo 6500 - nie pamiętam - tyle pln kosztował mnie caly prąd; 2lata wstecz 5500 albo 5700... różnica wynika z podwyżki ceny kWh i innej zimy. Poszukaj wczesniej - gdzies podawalem - troszke ponad 12kpln za 2 lata.

To moze warto jakies rolety zalozyc i pompe pow-woda, mialbys tanie CWU i popma dogrzewal domek. Oszczednosci szly by w tysiacach na rok mysle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale coulignon to juz w 22 sie rozbiera....ja powyżej 25

niestety, w pewnym wieku fakt, że żona potrzebuje 25 st aby sie rozebrać powoduje to, że mąż bardzo pilnuje, aby do owych 25 st nie dopuscic...

15 lat temu to by pewnie na prąd i na drewno nie żałował, teraz każe oszczędzać akurat na ogrzewaniu....

 

 

 

Cha cha lubię ludzi, którzy mają dystans do siebie ;-). Tak już jest niestety z tym gatunkiem ludzkim. Ja mam prześliczną kobitkę ale też czasem jej powiem: "ech, żebyś ty choć trochę obca była" ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha cha lubię ludzi, którzy mają dystans do siebie ;-). Tak już jest niestety z tym gatunkiem ludzkim. Ja mam prześliczną kobitkę ale też czasem jej powiem: "ech, żebyś ty choć trochę obca była" ;-))))

 

obce drogo wychodzą.... a tu przecież oszczędzamy, oszczędzamy....

 

 

ale ja pisałam tak naprawdę o tym, że dopiero teraz dowiedzielismy się o lepszej metodzie palenia w kominku (na forum oczywiscie) i naprawdę działa. nie wiem, czy teraz nie będziemy cześciej grzali kominkiem niz prądem, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób testuję już ponad miesiąc, po zapoznaniu się z doświadczeniami palących węglem, jeszcze go testuję (wspominałem o tym wcześniej), raczej "marketingowcy" z działu kominki nie będą go propagować, chociaż dobrze go znają, mają na FM zgoła inne cele.

Odnośnie moich wypowiedzi - każdy może mieć inne zdanie - i nie upieram się że mam rację, bo każdy może się mylić - również mam takie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam konkretnych spostrzeżeń co do kosztów, bo za krótko palę od góry i pogoda jest ciągle łaskawa, musze policzyć ile tego drewna teraz zuzywam; w każdym badź razie jest jakis komfort - jednokrotny załadunek i wystarcza, czysto i ciepło. to dla mnie ważniejsze niz koszty. zobaczymy w sobotę, jak z popiołem, wygląda, że jest go bardzo mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, tyle drewna, na bank bym ugotował dom:-) ale idąc tropem "zielonego ogrodu" może warto jeśli zona zrzuci parę fatałaszków z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie ogrzewaniem:

W tym roku zmieniłem sterownie na temp pokojową, no i jak teraz widze ma to plusy ale nie wszędzie.

Idealnie się to sprawdza w pokojach i sypialni, temp jest stabilna, nie ma przegrzewania, komfort bardzo dobry, zużycie mniejsze.

W salonie nie do końca się to sprawdza, mam tam dwa kable po 2700W, czujniki są zbyt blisko siebie. Z czasem ten "bardziej w kuchni" przestawiłem na czujnik posadzki i dałem mu mniejsza nastawę. Salonowy został na czujce pokojowej, no i on szaleje, raz nie pracuje przez dzień dwa potem posadzka wystygnie i na maxa ja ładuje, co bardzo odbija sie na zużyciu. Z podliczników wynika że tylko ten obwód przez listopad (bo w październiku był nieodpalany) naciągnął 2x tyle co rok temu. Dlatego od dzisiaj chyba i jego zostawię na czujce posadzki. Wiec w gruncie rzeczy w finalnej wersji trzy pokoje będa na czujce pokojowej, a reszta na czujkach posadzki. na pewno pogoda ma tu spory wpływ na taką sytuację bo salon jest duży, jest od strony nasłonecznionej no i ma sporą moc, co przy jego wahaniach pracy ma spory wpływ na zużycie. W pozostałych obwodach widoczny jest spory spadek względem zeszłego roku, na niektórych nawet 50%. Przy komforcie nawet wyższym niz w zeszłym roku (wilgotność jest lepsza, rok temu miałem jeszcze koło 70%). No i dużo mniejszym wykożystaniu kominka, rok temu dwa pierwsze miesiące to było zauroczenie kominkiem, ale chyba każdy tak ma. Teraz to weekendowa atrakcja (listopad to 0,084m3 drewna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, tyle drewna, na bank bym ugotował dom:-) ale idąc tropem "zielonego ogrodu" może warto jeśli zona zrzuci parę fatałaszków z siebie.

Wtedy w nocy temperatura spadła do -6* i jeszcze dokładałem, ale paląc w ten sposób mam kontrolę nad jego procesem, potrafię utrzymać w domu temperaturę do 24*, przedtem miałem z tym problem. W ciepłych domach warto zacząć od mniejszego wsadu i potem dopasować go do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy w nocy temperatura spadła do -6* i jeszcze dokładałem, ale paląc w ten sposób mam kontrolę nad jego procesem, potrafię utrzymać w domu temperaturę do 24*, przedtem miałem z tym problem. W ciepłych domach warto zacząć od mniejszego wsadu i potem dopasować go do potrzeb.

Uwierz mi że dwa kawałki drewna to max co moge spalić. O takich stosikach to nawet nie ma mowy, choćby nie wiem jak wolno miały się palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób testuję już ponad miesiąc, po zapoznaniu się z doświadczeniami palących węglem.

ja również pokusiłem się o test spalania od góry.

Nałożyłem 5 kostek brykietu - paliło się fajnie, ale w efekcie żona otworzyła okna.

Za dużo kostek włożyłem. Jednak do brykietu najlepszy sposób to zrobić domek z 3 kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...