Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

To ja pzdr Was chlopaki - aha odnosnie "temperatur" w domu :rotfl: to moj maz, mimo ze jestesmy razem lat ...14 (po slubie kilka zaledwie) - ale zlecialo - zawsze by utrzymywal 30 stopni niezaleznie ile by to mialo kosztowac...:lol:

 

To przy podłogówce życzę wszystkiego najlepszego:D

Już ktoś pisał, że przy takiej temperaturze to nie tylko kurz się unosi, ale i fugi z podłogi lądują na suficie:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam przeciez nie o to chodzi :) Myslalem, ze skoro piszesz w watku dla maniakow to bedziesz chcial wycisnac ze swojego systemu wiecej, np na czasy na kubie :)

 

Pozdrawiam

 

maniakiem coraz mniej (ostatnio robię odczyty w cyklu miesięcznym a na początku były robione codziennie) ale nie onanistą energetycznym;

 

a serio: wiem, wiem... tuning przeprowadzę podczas remontu za kilka lat - oczywiście na tyle, na ile się da; jak pan boog da więcej czasu, to przyłożę się przy nastepnym domu, bo wprowadzanie radykalnych zmian w tym byłoby nieuzasadnione ekonomicznie i przypominałoby leczenie syfa pudrem

 

a że w międzyczasie pompki i inne cudeńka potanieją, bo skończy się strzyżenie, to będzie taka wartość dodana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniakiem coraz mniej (ostatnio robię odczyty w cyklu miesięcznym a na początku były robione codziennie) ale nie onanistą energetycznym;

 

a serio: wiem, wiem... tuning przeprowadzę podczas remontu za kilka lat - oczywiście na tyle, na ile się da; jak pan boog da więcej czasu, to przyłożę się przy nastepnym domu, bo wprowadzanie radykalnych zmian w tym byłoby nieuzasadnione ekonomicznie i przypominałoby leczenie syfa pudrem

 

a że w międzyczasie pompki i inne cudeńka potanieją, bo skończy się strzyżenie, to będzie taka wartość dodana...

 

żytko możesz podać jakieś namiary jak twój projekt domu wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gozej z podloga, nie wiem, moze to to, ze w nocy sie studzi, to nie zdaza sie w dzien nagrzac i dzis szla prawie 6 godzin i jakis upalow nie bylo (letnia podloga) .... Choc tyle ze w domu cieplej sie zrobilo (i mokrzej) odkad mamy drzwi, to i tak w nocy temp spada dosc nisko w srodku.

 

 

 

 

masz nie rozgrzany budynek, tak przy okazji nie grzejesz w nocy tylko w dzień na drogim prądzie ??

puść ogrzewanie na całą noc..., nie bój się nic się nie usmaży:D

kilka takich "stintów" nocami i będzie ciepło w domu...(załóż w końcu te sterowniki, anie takie eksperymenty...)

takie pyrkanie po kilka godzin nic nie daje , wszystko rozłazi się po "kościach "

w zimnym pomieszczeniu podłogi do wysokiej temp. nie zagrzejesz, bo czym bardziej się rozgrzewa to rośnie delta pomiędzy temp. pomieszczenia i wszystko na bieżąco wypromieniowuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - nie znam sie, ale z tego co rozumie tak na oko laika, to cholerne mostki tak? Czy jak jest zolte to jest ok?

Tez chce sciagnac sobie z ciekawosci takie cosik ;)

 

to zdjęcie robione chyba w słoneczny dzień i ściana jest rozgrzana...

 

ale jestem ślepy z boku są jak byk" kolorki" odpowiedzialne za daną temperaturę ...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie rok do roku niewiele daje. W radiu wczoraj słyszałem, że w zeszłym roku o tej porze mieliśmy śnieg po kolana:)

 

Do 25-go XI w dzień było 5-7 a w nocy 2-3, dopiero od 26 zaczęły się nocne przymrozki i około 0 w dzień. A od 1.XII zaczęła się zima.

W zeszłym roku notowałem temteratury dzień w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - weź pod uwagę że u ciebie o tej porze roku są trochę inne temperatury niż np. na górnym śląsku :)

Z tego co pamiętam, to rok temu u mnie już był regularnie śnieg

Wiem, tyle że uwaga była że nie moge porównywac rok do roku, a wg moich notatek wychodzi na to że jednak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co da zrobiona od wewnątrz? Rozkład temperatur w pokojach? Zewnętrzna przy np. -10 da dosyć wyraźny obraz, ale od wewnątrz przy +23? Pierwsze słyszę, ale widać człowiek uczy się całe życie:)

 

Daje dosc duzo, np pokazuje szczelnosc okna. Jakos tak lepiej widac jak sie zimne wkrada do srodka niz jak cieple ucieka na zewnatrz, zwlaszcza jak jakies okno na pietrze i dostep z zewnatrz utrudniony :) Przy okazji mozna tez zauwazyc bardziej wilgotne miejsca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...