Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nigdy nie kryłem, jakie mam wykształcenie i czym się zajmuję.

?

Wybacz, domyslam sie ze masz wyksztalcenie wyzsze budowlane i pewnie masz uprawnienia do kierowania i projektowania - gratuluje i wielki szacun, bo wiem jak wiele to lat praktyki i nauki, tylko... (sorki za tak brutalna szczerosc) roboty chyba zbyt duzo nie masz skoro masz czas na przesiadywanie na forum i odpowiadanie na posty, czy prowadzenie dyskusji. Moj kierownik budowy (rowniez projektant) nie ma czasu spac po nocach, tak zawalony jest robota, a tymbardziej nie ma czasu na pisanie na forach.

Wiec - moze zamiast strofowac Bogu winnego czlowieczka i wywyzszac sie, moze wez sie do roboty (wybacz, ale ja tez jestem .... ale sie tym tu nie popisuje - wyksztalcenie nie czyni nas lepszymi czy nawet, moze sie okazac ze Pan Kowalski tak zafascynuje sie dana galezia budownictwa, ze niejeden mgr budownictwa bedzie taki tyci przy nim po co prowokowac?)

Nie rozumie Twoich postow - i wole czytac posty z poczuciem humoru i wesole, niz wymadrzanie sie (literature moge znlesc wszedzie na necie jak chce poczytac)

często zdarza się że jak wchodzimy do pokoju kogoś śpiącego to on jest przykryty razem z głową ...

ciekawe jakie tam jest stężenie ?;)

Ja tak spie - ja ;) A spi sie wtedy tak dobrze - ciezko jest sie obudzic haha nie ma jak co2 ;)

jest to rekacja obronna organizmu posiadacza jednej taryfy, który zbytnio obniżył temperaturę pomieszczenia na noc...

... na którą to reakcję natura znalazła rozwiązanie w postaci BPC (biologicznej pompy ciepła)...

sorry, lecz jasiek mnie sprowokował!

Ja tam "biologicznej pompy ciepla" nie uzywam, a mam ogrzewanie za ktore place niezaleznie ile zuzyje, wiec otwieramy okna na osciez zima - ale poprostu lubie tak spac - malz do dzis nie moze sie przyzwyczaic jak wchodzi do pokoju a mnie nie ma - tzn zakryta od stop do czubka glowy koldra - i to nie z zimna - poprostu tak lubie, wogole, nawet latem przy temp +40 stopni jak chce usnac to musze sie czyms przykryc - chyba takie poczucie bezpieczenstwa ;)

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobilam sobie certyfikat energetyczny i gdzies sie machnelam i to dosc konkretnie - tzn domyslam sie, ze chyba podwojnie wprowadzilam mostki przy oknach i drzwiach (bo one juz byly chyba podawane przy wyliczniu U okna) a potem wprowadzilam je jeszcze przy liczeniu sciany, no i nie wiem jak wentylacje wprowadzac - musze poczytac ile to sie nawiewa, wywiewa itd. bo on chyba sam sobie pobral jakies wyniki - wogole tych mostkow nawalilam tak na wszelki wypadek i to chyba byl blad, bo defakto te mostki bede probowaa wyeliminowac a napewno nie beda one mialy takiej lambdy jak tam byla podana...

 

I musze obejrzec co jeszcze sknocilam - a mozecie mi podac Wasze wartosci z certyfikatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to się ma do sytuacji...

często zdarza się że jak wchodzimy do pokoju kogoś śpiącego to on jest przykryty razem z głową ...

ciekawe jakie tam jest stężenie ?;)

większym problemem jest raczej "pod kołdernik jadowity" lub "dwu kapuścian grochu":lol2:

To wyliczenie było tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1728-rekuperator&p=4607384&viewfull=1#post4607384 i w następnych postach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nikogo nie ma to z kont niby zaduch?

went. włącza się o 18 na tygodniu i chodzi do 2, potem od 6 do 8

w soboty i niedziele od 6 do 2 w nocy

jest też przycisk w holu, po naciśnięciu chodzi dwie godz. z wydajnością ok.400m3/h (jak jest taka potrzeba )

ostatnio przerobiłem też okap w kuchni, po włączeniu wyłącza się went. wyciągowy, a nawiewowy włącza się na max. (400m3/h przez GWC )

Kocham twoje wynalazki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja się bardzo cieszę że na forum można spotkać takich ludzi jak HenoK...których można się poradzić w krytycznych sytuacjach....mój kierbud nie wiedział, a może nie wie do dzisiaj o co chodzi w tej rekuperacji...co najmniej kilka razy korzystałem w porad HenoKa i zawsze dostałem merytoryczną odpowiedz...

Dokładnie,ja również czytam i wiele skorzystałem na postach HenoK-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmnich:

zamontuj sterowniki, niech wiszą na przewodach ustaw na nich temp. zadana posadzki i owiń je w siatki jednorazówki. Ja tak miałem i żaden z nich nie ucierpiał. przez białą siatkę widać wszystko na sterowniku i można nim sterowac bez odpakowywania.

Bardzo trudno jest stwierdzić czy podłoga jest ciepła czy nie. ja dopiero jak się wprowadziłem to zauważyłem, a żona do dzisiaj ma z tym problemy:-)

Masz małe dzieci więc może masz też taki termometr co się zbliża do czoła, niektóre maja funkcję pomiaru temp przedmiotów. To działa idealnie i można zmierzyć temp, posadzki.

Ja wczoraj poczułem ciepło posadzki w wiatrołapie, wychodząc rano do pracy, jak wszedłem do wiatrołapu to mało się nie poparzyłem - patrzę na sterownik a tu nastawa 10 (max), całe szczęście że wszędzie mam ustawiony limit temp posadzki 25oC. zmieniłem na 4,2 i do roboty. Wczoraj zauważyłem co było powodem. Mój 2-letni szkrab przystawił swoje krzesełko do sterownika i kręci. Właśnie wyczytałem że jest takie coś jak ochrona przed dziećmi i chyba czas to uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie wielkie oczy na to, ze podloga idzie ciagle 12 godzin na maksa i jest nadal zimna, to ile czasu potrzebuje by zrobic sie ciepla?
Początki grzania ogrzewaniem podłogowym to nie tylko podnoszenie jej temperatury, ale także usuwanie wilgoci zarówno z posadzki, jak i z pozostałych elementów budynku. Lekko licząc w przeciętnym budynku, zwłaszcza budowanym w krótkim czasie (kilka miesięcy) jest do usunięcia kilkaset litrów wody. Odparowanie tej wody pochłania bardzo dużo energii.

Kamień spadł z serca, bo gdy wygrzewałem płytę w lutym br., to byłem pełen obaw. Przy wygrzewaniu przez 44 dni nabiło 2.400 kWh, średnio na dzień 54 kWh :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o styropian, przy budowie pierwszego domu bardzo dużo kupowałem przez Allegro, czy inne sklepy internetowe. Tak sobie z ciekawości na razie (jeszcze nie zacząłem budowy) chciałem sprawdzić ile kosztuje styropian frezowany 25cm 0,032 ... no i nie znalazłem żadnego. Tak w ogóle nie widzę nawet tak grubego styropianu ... o co kaman?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o styropian, przy budowie pierwszego domu bardzo dużo kupowałem przez Allegro, czy inne sklepy internetowe. Tak sobie z ciekawości na razie (jeszcze nie zacząłem budowy) chciałem sprawdzić ile kosztuje styropian frezowany 25cm 0,032 ... no i nie znalazłem żadnego. Tak w ogóle nie widzę nawet tak grubego styropianu ... o co kaman?

Ja swoje 25cm kupowałem w Swisspor w Pelplinie na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki grzania ogrzewaniem podłogowym to nie tylko podnoszenie jej temperatury, ale także usuwanie wilgoci zarówno z posadzki, jak i z pozostałych elementów budynku. Lekko licząc w przeciętnym budynku, zwłaszcza budowanym w krótkim czasie (kilka miesięcy) jest do usunięcia kilkaset litrów wody. Odparowanie tej wody pochłania bardzo dużo energii.

 

dodałbym jeszcze podnoszenie temp wszystkich przegród / ścian nie tylko podłogi.. niestety dużo to energii pochłania, a jak się jeszcze nie mieszka to odchodzą częściowo zyski bytowe ... i zużycie energii rośnie :/

Edytowane przez Jacekss
dodano cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też przycisk w holu, po naciśnięciu chodzi dwie godz. z wydajnością ok.400m3/h (jak jest taka potrzeba )

ostatnio przerobiłem też okap w kuchni, po włączeniu wyłącza się went. wyciągowy, a nawiewowy włącza się na max. (400m3/h przez GWC )

 

btw. jaki masz reku ? pomysł z przyciskiem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie jak podłączyć auraton 3000 do kabla devi - ale tak łopatologicznie proszę jeśli można.

Moj elektryk się lęka przed nieznanym :)

 

http://obrazki.elektroda.net/50_1256206192.jpg

 

Z góry dziękuje !

 

masz puszkę z kablami...

jeden trzy żyły zasilający,jeden trzy żyły od podłogi i jeden dwie żyły wystający z rurki (czujnik w podłodze, opcja )

 

FT - kabelek od czujnika podłogi (opcja )

N-IN - podłączasz niebieski od zasilania i od podłogi

L-IN - podłaczasz brązowy zasilania i od niego robisz zworkę do COM

NO - do tego podłączasz brązowy od kabla z podłogi

zostają dwa żółto zielone - łączysz ze sobą (jeden jest z kabla zasilającego a drugi z podłogi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz puszkę z kablami...

jeden trzy żyły zasilający,jeden trzy żyły od podłogi i jeden dwie żyły wystający z rurki (czujnik w podłodze, opcja )

 

FT - kabelek od czujnika podłogi (opcja )

N-IN - podłączasz niebieski od zasilania i od podłogi

L-IN - podłaczasz brązowy zasilania i od niego robisz zworkę do COM

NO - do tego podłączasz brązowy od kabla z podłogi

zostają dwa żółto zielone - łączysz ze sobą (jeden jest z kabla zasilającego a drugi z podłogi )

 

Jaśku wielkie dzięki, bardzo mi to pomoże. !!!

 

Nawiasem mówiąc dla laika to trochę skomplikowane podłączenie tego Auratona, mam jeden regulator Devireg 550 i tam jest wszystko proste, ale to taka dygresja .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...