Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj, sam się od HenoKa wiele dowiedziałem i nauczyłem. Dzieli się na tym forum swoją wiedzą zupełnie bezpłatnie, a że do życia potrzebny jest chleb to i na niego zarabia. Zarabia na tym, na czym zna się najlepiej.

Masz rację, wyszło to trochę na samochwałki, ale nie ma co wyolbrzymiać;)

Ja apeluję do HenoKa by dalej dzielił się tu z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

a ja też mogę...;)

 

po tej całej nagonce zaczynam się zastanawiać czy warto cokolwiek się udzielać...

bo zaraz ktoś pomyśli że pewnie roboty szukam i wychwalam swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja też mogę...;)

 

po tej całej nagonce zaczynam się zastanawiać czy warto cokolwiek się udzielać...

bo zaraz ktoś pomyśli że pewnie roboty szukam i wychwalam swoje...

 

Dokładnie. Wielu tutaj pisze, którzy przy okazji zarabiają na tym o czym piszą. Jeżeli tylko chodzi o dzielenie się swoją wiedzą to nie ma sprawy. Gorzej, jak zaczynają coś nam wciskać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni/powinien różnić dom budowany pod prąd a pod PCi ??

Tylko nie pisz,że idealny dom pod PCi powinien być najlepiej "durszlakiem" :)

Ech ci pompiarze ;)

 

Ech ten Arturo. Ten to już sam nie wie czego chce. Raz chce prądem a raz pompą:D

Jeżeli twierdzisz, że to takie proste i tanie zbudować energooszczędny dom to dlaczego nie budujesz pasywniaka?

Przy pompie ciepła nie trzeba wydawać po prostu dodatkowych pieniędzy na kolejne warstwy ocieplenia bo i tak rachunki będą na poziomie domu pasywnego. Czego tu nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisał coulignonhttp://forum.muratordom.pl/images/buttons/viewpost-right.png

 

 

przy takiej pogodzie jak teraz to my nie mamy kosztów :smile:

 

 

;) Twoje słowa.

 

Żart. Dowcip. Humoreska. Ta buźka na końcu gdyby ktoś się nie domyślił.

 

Ale, ale mea culpa: Myślałem że ten post: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121929-Komentarz-do-budowy-P160-wersji-lekko-ulepszonej.&p=5003020#post5003020 zamieściłem w temacie "ogrzewający elektrycznościa wystąp" i myślałem że Henryk i cała reszta dysponuje tymi wynikami. Tymaczasem pamieć ludzka rzecz zawodna - to były komentarze do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wróżę,że tak będzie,ja zadałem Ci pytanie co zrobisz jak za dwa lata prąd pójdzie 300% do góry ?

Skoro twierdzisz,że prz PCi nie trzeba ocieplać dobrze domu to chyba powinieneś brać pod uwagę taką sytuację ?

 

Ano widzisz,przy podwyżce prądu 300% ja se kupię PCi i będę miał rachunki 2,5tys.zł a Ty z PCi 4,5-5tys.zł,żeby zmniejszyć swoje rachunki będziesz musiał kupić drugą PCi :)

Wszak wg Waszego(pompiarzy) myślenia PCi to lek na duże rachunki za ogrzewanie :D

 

To dlaczego od razu nie zainwestujesz w PC. Przecież za dwa lata wszystko będzie droższe bo prąd będzie droższy o 300%:D

A może właśnie z obawy przed swoim dalszym losem i mojej rodziny, wybudowałem dość niewielki dom by rachunki mnie kiedyś nie zabiły. Prąd jak wszystko inne drożeje (jak prąd zdrożeje a ty wstawisz PC to nasze ogólne rachunki za gospodarstwo wcale tak dużo się nie będą różnić, a ty poniesiesz kolejną inwestycję) ale i zarobki moje rosną, nie obawiam się o przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo

 

Kolejny raz powtarzasz te same bzdury. Ja pompę kupowałem trzy lata temu. Dzisiaj ta sama pompa.... podrożała:) Zobacz na przykładzie kociołków gazowych, jakoś nie tanieją. Zainwestujesz w pompę dzisiaj, to tak samo jak ocieplenie, zacznie ci się już dzisiaj spłacać.

Mam pytanie, dlaczego dajesz 20cm styropianu? Daj 40. Twoje rachunki za dwa lata, jak prąd zdrożeje 300%(:D) będą niższe. Mówię ci Arturo daj 40cm. Okna też bierz z pięcioma szybami. Albo inaczej, nie wstawiaj okien, będzie jeszcze taniej, i inwestycyjnie i w rachunkach.

I na koniec. Mam nadzieję, że jak się już wybudujesz, to nie zapomnisz o nas. Chętnie porozmawiam wtedy z tobą o twoich rachunkach. W teorii wszystko jest proste...

Nie mam zamiaru na razie ciągnąć z tobą dalej tej dyskusji. Odezwij się po pierwszym sezonie grzewczym.

Ps. Mam nadzieję pojechać z tobą wtedy jak z kupą... Za ten dom na jeden rok. Jeżeli to był dowcip, to ci nie wyszedł, a uwierz mi, poczucie humoru mam dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów przeszedł drogę zmiany dostawcy energii? Chodzi mi o to, że będę się podłączał do sieci A, w której ofercie jest tylko G12, a sprzedawca B dysponuje taryfą G12g. I teraz pytanie, czy będzie można zmienić dostawcę po dystrybuturze A, sprzedawca B, ale taryfa z oferty sprzedawcy B czyli G12g, która byłaby dla mnie korzystniejsza?

 

Mogę się podłączyć i do A, i do B, jednak czynnikiem przemawiającym za A jest już wykonane istniejące złącze kablowe w skrzynce stojącej nie na mojej działce, a do którego mam wydane warunki ;)

 

cenę kWh dyktuje Ci producent prądu, godziny taniej taryfy dyktuje Ci właściciel skrzynki czyli dostawca tego prądu.

 

praktycznie wygląda to tak, że idzie się tam, gdzie są dłuższe godziny taniej taryfy - to jest więcej warte, niż kilka gr na kWh.

 

w przyszłości i tak godziny taniej taryfy będą sterowane sygnałem do licznika z elektrowni i całe te założenia wezmą w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie, i myślę, że po długiej edukacji;) Arturo72 wybrał z nas najlepszą drogę. Buduje dom bardzo energooszczędny, podłogówkę wodną, i do tego chce podpiąć jakąś tanią PC powietrze-woda, która będzie mu grzała CWU i do jakichś, niewielkich mrozów CO. Długo się z nim spieraliśmy, ale właśnie tak na jego miejscu bym zbudował ten jego projektowy dom.

Pzdr

 

Napisałem niedawno tego posta dlatego, że tak uważam. Twój projektowy dom tak właśnie sam bym budował. Jednak twój projekt to nie mój, mój doprowadzić do zapotrzebowania 4-5 litrów zbyt dużo by już kosztowało. O tym pisałem wiele razy. Do swojego domu wybrałem tanią polską pompę ciepła i był to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Nie mierz wszystkich swoją miarką. Nie wszyscy chcą mieć taki dom jak ty. Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.

Koniec dyskusji bo nie dojdziemy do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że dom powinno się budować pod określony system ogrzewania. Jeżeli chcemy kopcić, musimy budować kotłownie i komin. Jeżeli chcemy PC musimy tylko znaleźć dla niej miejsce. A jeżeli budujemy pod system grzania prądem, musimy zainwestować w bardzo dobre ocieplenie. To nie znaczy, że tych dwóch pierwszych przypadków nie trzeba ocieplać. Trzeba, tyle że te dwa pierwsze systemy wybaczają mniejsze ocieplenie lub ewentualne błędy lub fuszerę. No i jeszcze przy PC jest dodatkowy bonus w postaci taniej CWU.

Archaiczne myślenie! Dwa pierwsze wybaczają błedy teraz, a co będzie jak prąd będzie 3x droższy jak już to nie raz wspominałeś? Nawet ja z kablami szybciej i łatwiej zmniejsze rachunki (klimatyzatory, pompa powietrze-powietrze), a niżeli Ci którzy maja domy 7-10litrowe.

Kolejny raz powtórzę IDIOTYZMEM jest budowanie w dzisiejszych czasach, kiedy to dostep do dobrych materiałów i przystepnych cenach jest tak łatwy, domów gorszych niż 5litrowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak made in china bardziej się rozpleni to i polskie PCi będą tanieć :)

A rozpleni się na pewno właśnie z uwagi na drożejące media.

Do starszych domków po podwyżkach gazu,węgla,prądu ludzie nie będą kupowali pomp za 30-40tys.zł tylko najtańsze :)

 

To znaczy, że podejmujesz zakład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ten Arturo. Ten to już sam nie wie czego chce. Raz chce prądem a raz pompą:D

Jeżeli twierdzisz, że to takie proste i tanie zbudować energooszczędny dom to dlaczego nie budujesz pasywniaka?

jak to mówią na dalekim wschodzie " same, same but different ".

Jest to proste i tanie, co było udowadniane, nie raz. Jesli nie widzisz różnicy między energooszczednym a pasywnym to już wiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak made in china bardziej się rozpleni to i polskie PCi będą tanieć :)

A rozpleni się na pewno włąśnie z uwagi na drożejące media.

 

Przestań powtarzać te same pierdoły!!! Ile w cenie polskiej pompy jest udziału części i udziału robocizny, marketingu, serwisu itd??? Tam nie ma z czego zjeżdżać! Popytaj na elektrodzie ile kosztują części do takiej PC!!!

Co za człowiek. Popieram system budowania twojego domu, ale nie cierpię twojego wróżenia z fusów. Ja buduje dom tyle i tyle metrowy, PC za dwa lata będą kosztowały tyle i tyle kosztowały, prąd tyle i tyle. Takie pierdoły pisałeś już dwa lata temu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...