Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz co,dzisiaj mam ofertę na PCi gruntową z odwiertami 2x70m z pełnym montażem i instalacją na chińczyku za 20tys.zł :)

 

Masz maila z ofertą a nie pompę :)

 

Ale tym łatwiej będzie Ci wygrać zakład, więc wchodź w niego !

Pompa gruntowa 7kW za 2.5kzł w grudniu 2013

Wchodzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak to mówią na dalekim wschodzie " same, same but different ".

Jest to proste i tanie, co było udowadniane, nie raz. Jesli nie widzisz różnicy między energooszczednym a pasywnym to już wiekszy problem.

 

A jaka jest to niby różnica jak nie w ilości kWh/m2??? Dlaczego sam takiego nie wybudowałeś? Czy sugerujesz, że ktoś tu jest idiotą??? Czy sugerujesz, że 99,9% ludzi którzy się budują to idioci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo

 

Kolejny raz powtarzasz te same bzdury. Ja pompę kupowałem trzy lata temu. Dzisiaj ta sama pompa.... podrożała:) Zobacz na przykładzie kociołków gazowych, jakoś nie tanieją. Zainwestujesz w pompę dzisiaj, to tak samo jak ocieplenie, zacznie ci się już dzisiaj spłacać.

Mam pytanie, dlaczego dajesz 20cm styropianu? Daj 40. Twoje rachunki za dwa lata, jak prąd zdrożeje 300%(:D) będą niższe. Mówię ci Arturo daj 40cm. Okna też bierz z pięcioma szybami. Albo inaczej, nie wstawiaj okien, będzie jeszcze taniej, i inwestycyjnie i w rachunkach.

I na koniec. Mam nadzieję, że jak się już wybudujesz, to nie zapomnisz o nas. Chętnie porozmawiam wtedy z tobą o twoich rachunkach. W teorii wszystko jest proste...

Nie mam zamiaru na razie ciągnąć z tobą dalej tej dyskusji. Odezwij się po pierwszym sezonie grzewczym.

Ps. Mam nadzieję pojechać z tobą wtedy jak z kupą... Za ten dom na jeden rok. Jeżeli to był dowcip, to ci nie wyszedł, a uwierz mi, poczucie humoru mam dość spore.

Czytając takie posty, z taka herezję, hasło "OLIMP FORUM- oświecona góra itd" ma dla mnie taka wartość jak "paszport polsatu". Liwko Ty masz jakąs wiedze na temat budownictwa, prócz tej odnośnie cen PCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archaiczne myślenie! Dwa pierwsze wybaczają błedy teraz, a co będzie jak prąd będzie 3x droższy jak już to nie raz wspominałeś? Nawet ja z kablami szybciej i łatwiej zmniejsze rachunki (klimatyzatory, pompa powietrze-powietrze), a niżeli Ci którzy maja domy 7-10litrowe.

Kolejny raz powtórzę IDIOTYZMEM jest budowanie w dzisiejszych czasach, kiedy to dostep do dobrych materiałów i przystepnych cenach jest tak łatwy, domów gorszych niż 5litrowe!!!

 

ja zrobię inaczej. zeskrobię swoje marne 15cm styro i wrzucę sobie 40 - przy okazji wymienię okna. na 8 szybowe, bo już takie wtedy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest, że ta sama PC którą kupiłem 1,5 roku temu, dzisiaj jest droższa o około 1tyś (netto)

Ach ci pompiarze, nie chce mi się szukać, ale kilka dni temu ktoś mnie usilnie przekonywał, że pewna PCI wiosna była za 25-30tyś, a teraz jest za 14tyś.

Zmieniacie zdanie w zależności od potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny pomp tąpną wtedy, jak się skończy strzyżenie. juz widać pewne oznaki tego zjawiska, ale to jeszcze nie ten moment. jeszcze chwilkę...

 

Czytając takie posty, z taka herezję, hasło "OLIMP FORUM- oświecona góra itd" ma dla mnie taka wartość jak "paszport polsatu".

 

a wiesz, ze ja też tak mam?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72

Ale pompa kosztuje tam 8 tyś, a Ty twierdzisz, że za dwa lata będzie kosztowała 2,5 tyś.

 

Ja twierdzę, że nie. Więc albo wchodzisz w zakład, albo nie - co równoznaczne jest z tym, że po głebszym przemyśleniu jednak stwierdziłeś, że rozminąłeś się z prawdą.

 

BTW - Czy ty już jednej butelczyny nie przegrałeś, w zakładzie związanym z pompą ciepła ? :) :) :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest to niby różnica jak nie w ilości kWh/m2??? Dlaczego sam takiego nie wybudowałeś? Czy sugerujesz, że ktoś tu jest idiotą??? Czy sugerujesz, że 99,9% ludzi którzy się budują to idioci???

Bo żeby dojść z domu 3litrowego do pasywnego (nie mowie tu o zastosowaniu PCI, bo to jest dopiero idiotyzm, żeby do domu 3 litrowego wstawiać pci) jest dużo trudniej i drożej niż z 6 litrowego do 3 litrowego.

Z tego własnie powodu nie wybudowałem pasywnego. rozumiesz?

całe szczęście nie jest to już 99,9% i z roku na rok bedzie mniej. Słabo mi się jednak robi jak "olimpy forum" doradzaja żeby budować obojetnie jak a potem wstawiać PCI - to jest idiotyzm do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie posty, z taka herezję, hasło "OLIMP FORUM- oświecona góra itd" ma dla mnie taka wartość jak "paszport polsatu". Liwko Ty masz jakąs wiedze na temat budownictwa, prócz tej odnośnie cen PCI?

 

Czepiaj się swojej baby.

Stanąłem w obronie HenoKa i przypatoczył się Arturo (teoretyk) i Cetera (praktyk który widzi tylko czubek własnego nosa). Czasami lepiej siedzieć cicho, bo jak się grupa skrzyknie to krew się leje, a jak wiadomo nie od dziś, w grupie raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiaj się swojej baby.

Stanąłem w obronie HenoKa i przypatoczył się Arturo (teoretyk) i Cetera (praktyk który widzi tylko czubek własnego nosa). Czasami lepiej siedzieć cicho, bo jak się grupa skrzyknie to krew się leje, a jak wiadomo nie od dziś, w grupie raźniej.

raźniej, ale twój tytuł na forum do czegoś zobowiązuje, więc nim cos komus poradzisz to dwa razy się zastanów, bo to nie czasy na budowanie "domów pod PCI", ale lepsze czasy nie przyjdą.

Arturo ma rację - trzeba budować "termosy" a PCI to wstawiać jak przyjda te podwyżki 300%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo żeby dojść z domu 3litrowego do pasywnego (nie mowie tu o zastosowaniu PCI, bo to jest dopiero idiotyzm, żeby do domu 3 litrowego wstawiać pci) jest dużo trudniej i drożej niż z 6 litrowego do 3 litrowego.

Z tego własnie powodu nie wybudowałem pasywnego. rozumiesz?

całe szczęście nie jest to już 99,9% i z roku na rok bedzie mniej. Słabo mi się jednak robi jak "olimpy forum" doradzaja żeby budować obojetnie jak a potem wstawiać PCI - to jest idiotyzm do kwadratu.

 

Dom mam dobrze ocieplony. Rachunki w tym roku za CO(nawet jak przyjdą takie mrozy jak zeszłoroczne) na pewno zmaleją z kilku powodów i nie chodzi tu wcale o ocieplenie domu. A stodoły takiej jaką masz ty ja nie chciałem. Miło? Dosrywasz ile wlezie, a kto sieje wiatr zbiera burze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby - przyszedłeś się tu zakładać, czy wnieść coś merytorycznego do wątku?

 

Drogi Kolego - sprostowałem to mało prawdopodobne przypuszczenie, aby ktoś budujący dom, nie odłożył sobie kupna pompy na "za dwa lata, bo stanieją do 2,5tyś"

Wystarczająco merytorycznie, panie Kolego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego - sprostowałem to mało prawdopodobne przypuszczenie, aby ktoś budujący dom, nie odłożył sobie kupna pompy na "za dwa lata, bo stanieją do 2,5tyś"

Wystarczająco merytorycznie, panie Kolego ?

 

 

ja sobie odłożyłem - założę ją za 5 lat, bo jak ja budowałem, to kosztowały 90kpln i mało kto wiedział, o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam dobrze ocieplony. Rachunki w tym roku za CO(nawet jak przyjdą takie mrozy jak zeszłoroczne) na pewno zmaleją z kilku powodów i nie chodzi tu wcale o ocieplenie domu. A stodoły takiej jaką masz ty ja nie chciałem. Miło? Dosrywasz ile wlezie, a kto sieje wiatr zbiera burze.

Jak bedziesz grzeczny to doczekasz się zdjęć tej stodoły, a gwarantuje że warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...