Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale o czym wy piszecie? Cały system kosztował mnie tyle co wasze kabelki plus dodatkowe ocieplenie. Nie chciał bym budować domu waszego tylko swój, więc bunkry mnie nie interesują.

 

a kto powiedział że ja chcę bunkier??

bardziej jestem skłonny do szkieletowego z ogrzewaniem nadmuchowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział,że ja będę miał bunkier ? U mnie ściana konstrukcyjna to jedynie 18cm,także do bunkra jej daleko ;)

 

Ale zapewne od strony północnej będziesz miał takie małe okienka strzelnicze:D

Ja od strony północnej mam front domu i na estetyce równie mocno mi zależało jak na rachunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem wcześniej, na razie usuwam się w cień, HenoK odetchnie z ulgą.

Jakoś nie potrafisz zamilknąć ;).

 

Napisałeś w jednym z pierwszych swoich postów, że czytasz ten wątek od 2 lat. Szczerze w to wątpię.

Gdybyś rzeczywiście go czytał, nie wypisywałbyś takich bzdur.

 

Na etapie budowy mogłeś podjąć decyzję - albo porządnie zaizolować dom i ogrzewać go energią elektryczną, albo zainstalować pompę ciepła, co jak piszesz także rozważałeś. Ty podjąłeś jak to zauważył Marcin najgorszą możliwą decyzję : ogrzewasz elektrycznie dom słabo zaizolowany, bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Podejrzewam u Ciebie wpływ lektury Brzęczkowskiego z innych forów internetowych (świadczy o tym chociażby słownictwo i niektóre podawane przez Ciebie wielkości). Nie wziąłeś pod uwagę tylko jednego - on pisze o zużyciu energii rzędu 40kWh/m2 rocznie "na wszystko", a u Ciebie wychodzi to kilkukrotnie więcej.

Druga sprawa, że TB nie pisał nigdy jak do tego 40kWh/m2 rocznie można doprowadzić :(.

 

Twoja poprzednia stopka była ładniejsza, bo przynajmniej kolorowa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale zapewne od strony północnej będziesz miał takie małe okienka strzelnicze:D

Ja od strony północnej mam front domu i na estetyce równie mocno mi zależało jak na rachunkach.

Od strony północnej będę miał garaż i meblową ścianę kuchni,także okien tam nie przewiduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej istotne, to to że ten dom jest duzo lepszy niz ideał Liwko, wygląda nie jak stodoła więc kolejny raz udowadnia to brak racji Liwko.
To także był istotny aspekt przy podejmowaniu decyzji. Architektura tego domu przy 30cm izolacji wiele by straciła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...

przy np. 2 litrowym czy to ma jakieś większe znaczenie...

podepnę to wszystko pod kolektor powietrzny na całą ścianę i wyjdzie mi 1 albo 1,5 litrowy...

 

Jeżeli ci się to uda to będziesz miał dom pasywny, a za samo ogrzewanie będziesz płacił tyle co ja. Zrobisz sobie solarek, który latem ci ogrzeje wodę. A co z zimą? Prądem w G11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci się to uda to będziesz miał dom pasywny, a za samo ogrzewanie będziesz płacił tyle co ja. Zrobisz sobie solarek, który latem ci ogrzeje wodę. A co z zimą? Prądem w G11?

 

ja już obecnie płacę marne grosze za CWU a do obecnego rozwiązania dojdzie jeszcze solar...

w tedy może być i G11 to i tak marne grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już obecnie płacę marne grosze za CWU a do obecnego rozwiązania dojdzie jeszcze solar...

w tedy może być i G11 to i tak marne grosze...

 

No to będziesz płacił niemal te same grosze co ja;) Tyle że ja muszę się posiłkować G12W.

I tutaj Arturo również widać jak dobiera się system ogrzewania dla konkretnego domu i konkretnego przypadku;) Dalej twierdzisz, że pisałem bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz płacił niemal te same grosze co ja;) Tyle że ja muszę się posiłkować G12W.

I tutaj Arturo również widać jak dobiera się system ogrzewania dla konkretnego domu i konkretnego przypadku;) Dalej twierdzisz, że pisałem bzdury?

 

nie masz pojęcia jaki to będzie dom i za jakie pieniądze wystawiony ...

więc powiedz mi skąd wiesz ile będzie MNIE kosztował rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest sedno problemu.

Zadałem w piątek przedstawicielowi pytanie o to przy jakich przepływach urządzenie uzyskuje owe 3 kW mocy.

Odpowiedzi nie uzyskałem, mieli do mnie dzisiaj oddzwonić.

Na razie cisza.

 

Generalnie przepływ musiałby być sporo wyższy aniżeli 100 m3/h, by moc grzewcza wyniosła 3 kW. A z tym może się wiązać problem suszy w domu. Nie wyobrażam sobie przewalać przez chałupę 300-400 m3/h w zimowy mrozy bez nawilżania.

 

Natomiast nie zgodzę się, że jest to przerost formy nad treścią.

Przy takim poziomie cenowym (a trzeba wiedzieć, że np. w Łodzi można dostać 40 % dopłaty do PC - urządzenie zaczyna kosztować tyle co dobrej klasy rekuperator) rzecz jest warta rozważenia. Niech zapewni COP 2 do około 0 C na nawiewie (przy wydajnym GWC może nigdy nie być mniej). Przy żwirowym GWC i zraszaniu złoża, może odpaść problem wysuszenia budynku.

COP 2 za cenę dobrego reku i tej samej instalacji wentylacyjnej (no podobnej instalacji, bo warto zainwestować np. w tłumiki) ? Ja uważam, że warto rozważyć.

3 kW to 72 kWh na dzień, a to sporo.

 

pzdr

 

COP 2 z centrali to nie trzeba takiego wynalazku...

wystarczy czerpnię na okres zimowy podłączyć do kolektora powietrznego na południowej ścianie

 

pisałem już parę razy o zrobieniu czerpni pod południową częścią dachu na okres zimowy

czy ktoś to sprawdził ??

 

ps. jak wielki musi być ten GWC żeby wyciągnął te 72 kwh ??

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...