Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cieżko powiedzieć jaki ma COP przy -20, mam tylko licznik do PC, ale przy -23 dawała rade utrzymać w domu 21,5st. Maxymalny prąd pobierany przez PC to lekko ponad 4kW/h. Nie liczyłem OZC dla mojego domu także ciężko mi powiedzieć jaki jest zapotrzebowanie na ciepło. Henok obliczył na podstawie mojego swiadectwa że dla -18 potrzebowałby by mocy 2,5kW/h. Moje przypuszczenia to że poniżej -20 to COP 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Henok obliczył na podstawie mojego swiadectwa że dla -18 potrzebowałby by mocy 2,5kW/h.

To strata domu wynosi 64W/K, całkiem nieźle na dzisiejszą pogodę powinno wystarczyć 23kWh/dobę, że tak nieśmiało spytam ile dzisiaj pc pobrała prądu?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym wy piszecie? Cały system kosztował mnie tyle co wasze kabelki plus dodatkowe ocieplenie. Nie chciał bym budować domu waszego tylko swój, więc bunkry mnie nie interesują.

jesli moje ocieplenie podzielę na połowę to wtedy będzie jak u "kowalskiego" i wychodzi że wydałem więcej o 9355zł dolicz do tego 5000 za okna i masz ok. 14000zł. Jeśli bunkry miałyby tyle okien co mój to żadnej wojny byśmy nie wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strata domu wynosi 64W/K, całkiem nieźle na dzisiejszą pogodę powinno wystarczyć 23kWh/dobę, że tak nieśmiało spytam ile dzisiaj pc pobrała prądu?

hmm, ciężko powiedzieć ile wzięła dziś bo znow paliliśmy w kominku po południu. ale w dni kiedy nie palę przy takiej pogodzie jak dziś śrenio schodzi mi 17kW/h. A od wczoraj 8.00 do dziś do 8.00 poszło 8kW/h + spaliliśmy 3 małe deseczki po budowie + 1 naprawdę duży kawałek sosny(20*20*40cm) na cały dzień.

Kbab, ja policzyć wartość opałową drewna w kW/h z kilograma sosny. Bo mogę ważyć to co wsadzę do kominka, i będę mógł podać faktyczne zużycie mojego domu. Sprawność mojej kozy to 74%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71

Zastanów się co piszesz, mylisz pojęcia i próbujesz na siłę wszystkich uszczęśliwić swoimi wynalazkami.

Co mi da południowa połać dachu w nocy lub przy całkowitym zachmurzeniu ?

Co mi dadzą rozgrzane dachówki jeśli pod nimi nie mam nic, a cała połać dachu jest wentylowana przez otwory w podbitce ?

 

 

Poludniowa polac dachu w ciagu dnia slonecznego spokojnie naladuje niemaly bufor, jest wiele udokumentowanych doswiadczen dla powietrznych kolektorow, ktore w dosc krotkim czasie laduja bufory do zadowalajacych temperatur. Dla wentylacji w nocy nie ma problemu, GWC swoje zrobi a w nocy wymiana powietrza jest minimalna.

 

Z drugiej strony jesli dzisiaj mozna kupic pompe pow-woda w cenie ok. 3500 zl, to trzeba sie dobrze zastanowic czy warto samemu budowac kolektor pow., do tego jakis bufor itp, czy moze jednak doinwestowac nieco wiecej zapewniajac zarowno pompie jak i wentylacji znosne temp na wejsciu i otrzymujac calkiem niezle srednioroczne COP. Do tego taka pompa musi byc latwo konfigurowalna i wydatek powietrza nie powinien przekraczac srednich potrzeb wentylacji, wtedy byloby juz calkiem calkiem :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Wczoraj odpalilem piecyk gazowy, zezarl w pol dnia ponad 5 m3 (wygrzewanie podlogi). Juz mi sie ten gaz od poczatku nie podoba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kbab, ja policzyć wartość opałową drewna w kW/h z kilograma sosny. Bo mogę ważyć to co wsadzę do kominka, i będę mógł podać faktyczne zużycie mojego domu. Sprawność mojej kozy to 74%

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4887245&viewfull=1#post4887245

sosna jest lekka, 4,4kWh/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłaz na strych nieużytkowy - duży mostek - ze względu na kiepski montaż tego wyłazu - planuję to całe obudować OSB i obłożyć grubo wełną, ...

 

A jak to zrobić prawidłowo? Skoro mam w planach 40cm wełny na strych to jak zabezpieczyć taki wyłaz? Nie położę na niego 40 cm wełny bo nie da rady. Nawet 10 cm to problem. Jak to macie rozwiązane w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić prawidłowo? Skoro mam w planach 40cm wełny na strych to jak zabezpieczyć taki wyłaz? Nie położę na niego 40 cm wełny bo nie da rady. Nawet 10 cm to problem. Jak to macie rozwiązane w praktyce?

 

Mam dwa wyjścia na strych i są to chyba największe mostki i straty w całym domu. Też mam dylemat jak to zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ile waży 1 metr handlowy (celowo tak piszę, bo nijak się to ma do m3, czy mp), ściśle ułożony na samochodzie, mieszanki drewna liściastego (dąb - w tym sporo różnej grubości gałęzi - topola, brzoza, buk) o powiedzmy wilgotności ok. 20 % ??

 

kolega pytał wcześniej o to ile się uzyskuje energii ze spalenia 1 kg drewna, pytasz ile waży metr drewna.. trzeba zważyć i będziesz wiedział :)

jak ładujesz do kominka to po kilka kawałków, a to można zważyć bez problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ile waży 1 metr handlowy (celowo tak piszę, bo nijak się to ma do m3, czy mp), ściśle ułożony na samochodzie, mieszanki drewna liściastego (dąb - w tym sporo różnej grubości gałęzi - topola, brzoza, buk) o powiedzmy wilgotności ok. 20 % ??

W/w tabelkę, jeśli w niej dane z 2 kolumny podzielisz przez 3, lub 5/6 - to otrzymasz o co pytasz dla wybranego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moje ocieplenie podzielę na połowę to wtedy będzie jak u "kowalskiego" i wychodzi że wydałem więcej o 9355zł dolicz do tego 5000 za okna i masz ok. 14000zł. Jeśli bunkry miałyby tyle okien co mój to żadnej wojny byśmy nie wygrali.

 

Więc dolicz moje okna dachowe po 1tyś więcej za sztukę i mamy 18tyś. Dokładnie tyle ile wyliczyliśmy różnicy między naszymi systemami. Więc gdzie ja się pytam jest ta dodatkowa obsługa kredytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić prawidłowo? Skoro mam w planach 40cm wełny na strych to jak zabezpieczyć taki wyłaz? Nie położę na niego 40 cm wełny bo nie da rady. Nawet 10 cm to problem. Jak to macie rozwiązane w praktyce?

 

Ja mam stryszek nieużytkowy. Zrobiłem to w ten sposób, że mam to wejście obite dookoła KG. U góry rozwijam wychodząc wełnę nad tym wejściem, a w tą skrzynkę wkładam kawał grubej sprężystej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...