Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie znaczenie ma powierzchnia?

 

Wydaje mi sie, ze duze. Nawet znajac zapotrzebowanie na cieplo ma metr powierzchni jej iosc wplywa na ilosc przegrod zewnetrznych, a ich dostosowanie do danego systemu grzewczego daje taki czy inny koszt inwestycji. Wzrost powierzchni dla pompy wplywa na jej dobor (moc), wzrost powierzchni dla grzania czystym pradem mocno wplywa na koszty izloacji przegrod (znacznie mocniej niz na koszty potrzebne do pokrycia apetytu na energie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moze mnie ktos uswiadomic jak przeklada sie podwyzka np 10% na koszt ogrzewania danym medium ?? Ktos ma jakies dane historyczne ktore wskazuja ktory skladnik faktury dostawcy energii w jakim stopniu podlega podwyzce ?? Bo co innego koszt m3 czy 1 kwh podniesiony o 10 % a co innego jakis skladnik staly/abonamnet....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o wentylację mechaniczną? Jak według was lepiej prowadzić kanały w stropie drewnianym? Nad belkami czy pod? Nad - znajdą się w tedy opatulone wełną, która wytłumi hałas ale będzie tej wełny mniej przykrywać kanały i tu może się pojawić spadek temperatury na wylotach. W przypadku jakiejkolwiek awarii kanału łatwiej się będzie do nich dostać. Wersja pod daje całkowitą pracę kanałów w ogrzewanym domu i żadnych strat ale chyba dodatkowo trzeba je będzie docieplić wełną na całej długości ze względu na tłumienie dźwięku i ewentualne wykraplanie pary ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie pale w kozie :), zobaczymy jakie wyjdzie zużycie temperatura dziś od 1-4st. Bo faktycznie moze się okazać że tak jak u Prostasia nie opłaca mi się palić w kozie

No i się chwalę, od 8.00 06.12.2011 do 8.00 07.12.2011 bez kominka 18kW/h. w nocy było poniżej 0. dziś już niestety niesprawdze bo żona zapaliła w kominku bo 22 to za mało. Także kominek to żadna oszczędność, ale rozpusta termiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś już niestety niesprawdze bo żona zapaliła w kominku bo 22 to za mało.

 

ona pewnie jest z blokowiska i teraz na wierzyć się nie może...

albo z domu w którym często pełniła dyżury przy piecu i tak jej zostało:lol2:

 

a tak na poważnie...

nie próbowałeś podnieść temp. w domu o np. jeden stopień, może akurat tyle wystarczy żeby było wystarczające odczucie ciepła dla niej

mojej wystarczyło inaczej skalibrować sterowniki i od razu odczepiła się od kominka;)

wystarczył jeden stopień, w domu jest 21,5 a sterowniki pokazują 22,5

stacja pogodowa pokazuje prawdę ale jej na łgałem że to od ściany zimniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona pewnie jest z blokowiska i teraz na wierzyć się nie może...

albo z domu w którym często pełniła dyżury przy piecu i tak jej zostało:lol2:

 

a tak na poważnie...

nie próbowałeś podnieść temp. w domu o np. jeden stopień, może akurat tyle wystarczy żeby było wystarczające odczucie ciepła dla niej

mojej wystarczyło inaczej skalibrować sterowniki i od razu odczepiła się od kominka;)

wystarczył jeden stopień, w domu jest 21,5 a sterowniki pokazują 22,5

stacja pogodowa pokazuje prawdę ale jej na łgałem że to od ściany zimniej...

Moja żona niestety nie patrzy na termometr, dla niej ciepło jest wtedy kiedy naprawdę jest 25st.także jej nie oszukam. poza tym ona lubi palić w kominku a jak lubi to niech pali, nic przeciwko nie mam. czy zapłacę za prąd czy za drzewo ... na jedno wyjdzie. Tylko szkoda że w salonie nie ma tak jak w samochodzie - klimatyzacji dwu-strefowej :D

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o wentylację mechaniczną? Jak według was lepiej prowadzić kanały w stropie drewnianym? Nad belkami czy pod? Nad - znajdą się w tedy opatulone wełną, która wytłumi hałas ale będzie tej wełny mniej przykrywać kanały i tu może się pojawić spadek temperatury na wylotach. W przypadku jakiejkolwiek awarii kanału łatwiej się będzie do nich dostać. Wersja pod daje całkowitą pracę kanałów w ogrzewanym domu i żadnych strat ale chyba dodatkowo trzeba je będzie docieplić wełną na całej długości ze względu na tłumienie dźwięku i ewentualne wykraplanie pary ...

Zależy i;le dasz ocieplenia na stropie, jak 40-50cm to ja dałbym nad, większośc będzie pomiędzy belkami a tylko na przejśiach na belkach i tak dołozysz wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...